کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد

به جرأت می توان گفت که امروزه بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی، زندگی بسیار سخت به نظر می رسد. داشتن آینده ای درخشان و سرشار از موفقیت های شغلی بستگی مسقیمی به تحصیلات دانشگاهی فرد دارد. خوشبختانه اجرای طرح بدون آزمون در بسیاری از دانشگاه های سراسری و آزاد راه ورود به دانشگاه را برای افراد زیادی بالاخص شاغلان و فراد با کمبود وقت بسیار باز کرده است. در این مقاله به بیان نکات لازم در مورد کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد برای شما پرداخته و کلیه اطلاعات ضروری در این مورد را در اختیار شما می گذاریم.

تاریخ و شیوه ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

کلیه شما داوطلبان باید اطلاع داشته باشید که ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد طی 2 مرحله صورت می گیرد. یعنی زمان ثبت نام شما با توجه به تمایلتان جهت شروع ترم تصحیلی از مهر یا بهمن ماه متفاوت است. برای دانشجویان ورودی ماه مهر در سال 1400 این تاریخ از اواسط تیرماه و برای اشخاص ورودی ماه بهمن از اواسط ماه دی امکان ثبت نام وجود دارد. جهت انجام علمیات ثبت نام در این دوره هر فرد باید وارد سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org شده و مراحل لازم را طی نماید. در ابتدا فرد باید کارت اعتباری مخصوص کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد را خریده و سپس شماره سریال این کارت را وارد و همه کد رشته محل های دلخواه را همراه با اطلاعات فردی وارد نماید و در نهایت، اقدام به تأیید ثبت نام نهایی و دریافت رسید آن کند. پس از قبولی در دانشگاه مورد نظر، شخص مدارک ضروری برای ثبت نام و رسید ثبت نام خود را به آنجا برده و ثبت نام وی قطعی می شود.

شرایط ضروری برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

هر کدام از داوطلبان شرکت در کاردانی به کارشنای بدون کنکور آزاد  باید دارای مدرک معتبر فوق دیپلم (کاردانی) از یکی از دانشگاه های کشور باشند. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام در دوره های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد نیازی به داشتن معدل بالا نبوده و در مجموع عدد معدل شما هیچ اهمیتی ندارد. تنها با در دست داشتن مدرک کاردانی در رشته های مختلف تحصیلی می توان به این امر اقدام نمود.

لیست تعدادی از رشته های کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

در این بخش از مطلب مربوط به کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد مایلیم تعدادی از رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون در سال های اخیر را به شما دوستان معرفی نماییم.

ردیف رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته ردیف رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته
1 حسابداری 22 آموزش علوم تجربی
2 معماری 23 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
3 مهندسی تکنولوژی برق – قدرت 24 مهندسی تولیدات دامی
4 مهندسی تکنولوژی الکترونیک 25 تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
5 مهندسی فناوری بهره برداری نیروگاه 26 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
6 مهندیس اجرایی عمران 27 علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
7 مهندسی تکنولوژی جوشکاری 28 مهندسی منابع طبیعی – مرتع و آبخیزداری
8 آموزش و پرورش ابتدایی 29 هنرهای تجسمی  – نقاشی
9 آموزش زبان انگلیسی 30 علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
10 بهداشت مواد غذایی 31 علم اطلاعات و دانش شناسی
11 آمار 32 مهندسی تولیدات گیاهی : زارعت
12 آموزش ریاضی 33 بهداشت مواد غذایی با منشأ دامی
13 مهندسی اجرایی عمران 34 مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید – ماشین ابزار
14 مهندسی آبیاری 35 مهندسی تکنولوژی تأسیسات حرارتی و برودتی
15 آموزش دینی و عربی 36 مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات (آِی سی تی ) – مخابرات سیار
16 مدیریت دولتی 37 حقوق قضایی – علوم ثبتی
17 مهندسی تکنولوژی الکترونیک 38 مهندسی اجرایی عمران
18 بهداشت و بازرسی گوشت 39 مهندسی تکنولوژی برق- شبکه های انتقال و توزیع
19 پرورش طیور 40 تکثیر و پرورش آبزیان
20 تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی 41 ایمنی صنعتی و محیط کار
21 گرافیک

در نهایت پیشنهاد می کنیم پس از بررسی کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد ، سری هم به مقاله ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور بزنید. مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته بدون کنکور دارید ، با مشاورین حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.