دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد

در مقالات قبلی موضوعاتی نظیر مصاحبه و آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر–نرم افزار و همچنین ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر–نرم افزار و الگوریتم دانشگاه سراسری را به طور کامل مورد بحث قرار گرفت. اکنون برای اطلاع از دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد ، تعداد شرکت کننده های آزمون دکتری، کاهش ظرفیت دانشگاه آزاد، حداکثر پذیرش دانشگاه های آزاد سراسر کشور، در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کافی در رابطه با دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد را بدست آورید.
اگر سوالی در زمینه دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

تعداد شرکت کنندگان مقطع دکتری

تعداد شرکت کنندگان مقطع دکتری در سال 99 برابر با 233 هزار و 391 نفر اعلام شد. در این بین بیش از 14 هزار نفر در مقطع دکتری جذب دانشگاه های دولتی میشوند این آمار غیر از ظرفیت دانشگاه های آزاد به دست آمده است . میزان ظرفیت دانشگاه آزاد که حدود 12 هزار نفر است. در مجموع  بیش از 26 هزار نفر در مقطع دکتری در رشته ها و گرایش های مختلف جذب میشوند. دانشگاه آزاد فعالیت خود را از سال 61 به طور رسمی آغاز کرد و ابتدا دانشگاه آزاد اسلامی تهران تاسیس شد و دومین دانشگاه، دانشگاه ازاد اسلامی تبریز بود، دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم جهان در شمار دانشجو را دارا میباشد. در حال حاضر تعداد تعداد واحد های تاسیس شده دانشگاه های آزاد در سراسر ایران افزایش چشمگیری داشته است. در حال حاضر 31 واحد دانشگاه آزاد در سراسر کشور، دکتری مهندسی کامپیوتر-الگوریتم و محاسبات، را ارائه میدهند.

سی و یک واحد دانشگاه آزاد در سراسر کشور پذیرنده دانشجو در رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم هستند

حداکثر ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم آزاد چقدر است؟

اطلاع از ظرفیت های رشته مورد نظر و از جمله ظرفیت پذیرش دکتری کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد میتواند در انتخاب و آینده تحصیلی – شغلی داوطلب و همچنین در انتخاب منطقی رشته مورد نظر در دانشگاه های آزاد تاثیر گذار باشد. همانطور که میدانید دانشگاه های آزاد مجاز به پذیرش حداکثر 7 دانشجو در رشته و گرایش های مختلف میباشند . بنابراین رقابت در مقطع دکتری در دانشگاه های آزاد برخلاف سال های گذشته به سختی دانشگاه های سراسری میباشد و از این رو و با توجه به ظرفیت پذیرش دکتری کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد داوطلبان دکتری مهندسی کامیوتر – الگوریتم برای ورود به دانشگاه ها باید از مراحل سختی عبور کنند. برنامه ریزی و شناخت رشته و همچنین توجه به ظرفیت های دانشگاه های مورد نظر میتواند داوطلب را به هدف مورد نظر برساند.

معرفی دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم در سراسر کشور

              واحدهای دانشگاهی پذیرنده رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم
واحد اراک واحد علوم تحقیقات-پردیس مرکز آموزش بین المللی قشم
واحد ارومیه واحد فردوس
واحد اصفهان (خوراسگان) واحد قزوین
واحد امارات متحده عربی واحد قم
واحد بابل واحد کرج
واحد بروجرد واحد کرمان
واحد بیرجند واحد گرگان
واحد تهران جنوب واحد مشهد
واحد تهران شمال واحد مشهد-پردیس مجتمع بین الملل گلبهار
واحد تهران مرکزی واحد میانه
واحد دزفول واحد میبد
واحد رشت واحد نجف آباد
واحد سمنان واحد نیشابور
واحد سنندج واحد یاسوج
واحد شبستر واحد یزد
واحد علوم و تحقیقات

در این مقاله به بررسی موضوع دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری مهندسی کامپیوتر بزنید.
اگر سوالی در زمینه دانشگاه های پذیرنده دکتری مهندسی کامپیوتر-نرم افزار و الگوریتم آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید