خیانت عاشقانه

خیانت عاشقانه یک معضل و آسیب اجتماعی است که روابط و زندگی های مشترک بسیاری را با مشکل مواجه می کند و حتی گاهی به نابودی می کشاند. متأسفانه در دنیای امروز آدم ها فردگرا شده اند، کمتر از گذشته به ارزش های اخلاقی متعهد هستند و پیشرفت تکنولوژی و گستردگی فضای مجازی هم خیانت را تسهیل کرده است. مشاوره خیانت برای افراد آسیب خورده ضروری هست.

ممکن است بسیاری از ما فکر کنیم که خیانت فقط به شکل یک رابطه جنسی فرا زناشویی اتفاق می افتد. اما نتایج پژوهش ها نشان می دهند که عدم تعهد و خیانت به همسر، الزاماً یک اتفاق فیزیکی نیست. و خیانت عاشقانه نوع شایعی از بی وفایی در زندگی زناشویی است. از مشاوره خانواده در این موضوع میتونید استفاده کنید.

 

خیانت احساسی

خیانت احساسی به معنای عبور از مرزها و وارد شدن به یک رابطه عاطفی است. به عنوان مثال گاهی اوقات زن یا مردی در محل کار با همکارش در ارتباط است و بعد از مدتی رابطه همکاری را به یک رابطه عاطفی تبدیل می کند.

این رابطه عاطفی می تواند به نزدیکی جنسی ختم شود یا نشود. حتی گاهی اوقات فرد فقط در ذهنش شدیداً درگیر کسی می شود که به او تمایل پیدا کرده و هرگز احساساتش را بیان نمی کند. البته در مورد اینکه می توانیم این مشغولیت ذهنی (خیانت عشقم) را خیانت بدانیم یا نه توافق نظر وجود ندارد و بعضی روانشناسان آن را خیانت به معنای واقعی کلمه نمی دانند.

دلایل خیانت احساسی

یکی از دلایلی که بسیاری از آدم ها خیانت احساسی را خیانت نمی دانند، این است که تصور می کنند علاقه عاطفی و عاشقانه به دیگری زیر پا گذاشتن تعهد نیست. آن ها ممکن است خیلی راحت در فضای مجازی با کسی آشنا شوند، با او گفت و گو کنند و بعد از مدتی به او نزدیک شوند چون فکر می کنند این فقط یک دوستی عادی است نه یک خیانت.چگونه خیانت را فراموش کنیم مسئله مهمی هست که باید مشاوره دریافت کنید.

دلیل دیگر خیانت عاشقانه این است که امروزه زنان و مردان بسیار مشغول هستند و برای رابطه عاطفی با همسرشان وقت ندارند. به همین دلیل در فضایی دیگر به دنبال رفع نیازهای عاطفی می گردند. در واقع گاهی اوقات در زندگی مشترک، همسران به کلی رابطه صمیمانه و عاطفی را کنار می گذارند و دیگر همسرشان را به عنوان کسی که می تواند از نظر احساسی به آن ها کمک کند، نمی بینند و غریبه ها از این نظر برایشان جذاب تر می شوند.

پیشگیری از خیانت عاشقانه

رابطه طلاق عاطفی و خیانت عاشقانه

این روزها کلمه طلاق عاطفی زیاد به گوش ما می خورد. آدم ها نباید الزاماً به صورت رسمی از همدیگر طلاق بگیرند تا آن ها را جدا از هم ببینیم. در بسیاری از مواقع همسران عملاً هیچ رابطه احساسی و عاطفی ای با همدیگر ندارند و فقط به دلایلی مثل نگهداری از فرزندان، مسائل مالی، اجتناب از طلاق رسمی، برچسب ها و ارزش گذاری های اجتماعی به زندگی در کنار هم ادامه می دهند.آیا مردان بعد از خیانت پشیمان میشوند مسئله مهم برای خانم ها هست و حتی خود مردان.

به این وضعیت طلاق عاطفی می گویند. همسرانی که گرفتار طلاق عاطفی شده اند ممکن است غم و ناامیدی شدیدی را تجربه کنند و حتی مبتلا به افسردگی شوند. در چنین شرایطی شاید افراد برای نجات خودشان به روابط فرازناشویی پناه ببرند. پیشنهاد می کنیم سری به مقاله نشانه های خیانت هم بزنید.

مقابله با خیانت عاطفی

بهترین روش برای جلوگیری از خیانت عاطفی این است که افراد به اصول اخلاقی وفادار باشند و وقتی آگاه می شوند که در حال تجربه چه احساساتی هستند جلوی خودشان را بگیرند. دروغ و خیانت در عشق وجود دارد. همسران باید بدانند که هر نوع رابطه عاطفی با کسی غیر از همسرشان خیانت محسوب می شود.چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند هم سوال بزرگ همه هست.

اما اگر خیانت عاشقانه اتفاق افتاده باشد، بهترین کار برای مقابله با پیشروی آن، استفاده از خدمات روانشناختی و مشاوره است.

در ادامه مطالعه مقاله «راهکارهای پیشگیری از خیانت» را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه خیانت عاشقانه و عواقب آن، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.