تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 98

همیشه افرادی وجود دارند که از رشته یا شهری که قبول شده‌اند راضی نیستند و ترجیح می‌دهند بتوانند تغییری در رشته-شهر انتخابی خود ایجاد کنند. تکمیل ظرفیت برای این دسته از داوطلبان یک فرصت طلایی است تا بتوانند با رضایت قلبی به تحصیل‌شان ادامه دهند.  سازمان سنجش آموزش کشور هر سال دوبار با اعلام لیست دانشگاه‌هایی و رشته‌هایی که ظرفیت آنها را در مرحله‌ی انتخاب رشته تکمیل نشده است، این فرصت طلایی را در اختیار داوطلبان ناراضی قرار می‌دهد. اگر قصد شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 98 را دارید خوب است بدانید که تمام داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ی نقشه‌برداری شرکت کرده‌اند و کارنامه هم دریافت کرده‌اند، مجاز به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری و آزاد هستند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 98

اگر می‌خواهید در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌برداری 98 شرکت کنید این نکته‌ها را به خاطر داشته باشید:
  1. برای مجاز بودن برای شرکت و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت باید کارنامه‌ی اولیه آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشید.
  2.  فقط در کد ضریب‌هایی می‌توانید انتخاب رشته کنید که مجاز شده‌اید.
  3. حتی اگر خرداد ماه انتخاب رشته نکرده‌اید، در صورتی که کارنامه اولیه را داشته باشید می‌توانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید.
  4. از سال گذشته آزمون‌‌های کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در هم ادغام شده‌اند، بنابراین داوطلبانی که در آزمون ارشد 98 شرکت کرده‌اند می‌توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 98 هم مجاز به انتخاب رشته هستند.
  5. فراموش نکنید شرکت در تکمیل ظرفیت به معنای حذف انتخاب قبل است و برگشتی هم در کار نیست.
  6. اگر در نوبت روزانه قبول شده باشید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید، از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال بعد محروم خواهید شد.

زمان اعلام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ارشد 98

زمان اعلام تکمیل ظرفیت مرحله‌ی اول هر سال یک تا سه هفته پس از پس از اعلام نتیجه‌های آزمون ارشد است؛ یعنی معمولا هفته دوم یا سوم مهر ماه. مرحله‌ی دوم تکمیل ظرفیت‌ها هم بهمن ماه اعلام می‌شود اما اصولا در این مرحله فقط از بین رشته‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور امکان انتخاب دارید. البته سال گذشته در کمال تعجب داوطلبان در نوبت روزانه‌ی برخی رشته-شهرها هم  امکان انتخاب رشته داشتند.

 ثبت‌نام تکمیل ظرفیت ارشد 98

برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 98  هم مانند آزمون کارشناسی ارشد باید به وب‌سایت سازمان سنجش آموزش کشور بروید و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. منظور از اطلاعات شخصی همان اطلاعاتی هستند که زمان  ثبت‌نام ارشد در سایت ثبت کرده بودید. شرکت در تکمیل ظرفیت هزینه‌ای ندارد. شده‌اند. در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 20  و در  آزاد 100 کد رشته را می‌توانید وارد کنید. هر چند این نکته بدیهی است ولی توجه کنید که فقط رشته‌-محل‌هایی را می‌توانید انتخاب کنید که در دفترچه‌ی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اعلام شده‌اند.  در انتخاب رشته-شهرها حتما به اولویت‌بندی توجه کنید و رشته-شهر مورد علاقه‌ خود را در بالای لیست قرار دهید. اگر فقط با معیار  شانس قبولی بیشتر انتخاب رشته کنید ممکن است در رشته یا شهری قبول شوید که علاقه‌ای که به آن ندارید.

مهم‌ترین اطلاعاتی که کارنامه سبز به داوطلبان می‌دهد این است که از طریق آن می‌توانند بفهمند در چه رشته‌هایی پایین‌تر از رشته‌ای که قبول شده‌اند، امکان پذیرش داشتند؛ یعنی نمره کافی برای آن رشته را به دست آورده‌اند

کارنامه سبز  

داوطلبان، کارنامه نهایی آزمون که به آن کارنامه سبز هم می‌گویند را چند روز پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دریافت می‌کنند. مهم‌ترین اطلاعاتی که کارنامه سبز به داوطلبان می‌دهد این است که از طریق آن می‌توانند بفهمند در چه رشته‌هایی پایین‌تر از رشته‌ای که قبول شده‌اند، امکان پذیرش داشتند؛ یعنی نمره کافی برای آن رشته را به دست آورده‌اند و اگر آن را در لیست انتخاب رشته در رتبه بالاتری قرار می‌دادند، به راحتی قبول می‌شدند. این موضوع علاوه بر اینکه بر لزوم اولویت‌بندی دقیق هنگام انتخاب رشته تأکید می‌کند، به داوطلبانی ناراضی از رشته یا شهری که قبول شده‌اند کمک می‌کند با استفاده از اطلاعات کارنامه‌ سبز در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت انتخاب بهتری داشته باشند.

معرفی ارشد نقشه‌ برداری 98 و گرایش‌های آن

مجموعه‌ی مهندسی نقشه‌ برداری در دفترچه‌ی راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 98 ، کد 1263 دارد. مجموعه‌ی نقشه‌برداری 4 گرایش دارد که همه آنها کد ضریب یک دارند. این گرایش‌ها عبارتند از:
  1. فتوگرامتری
  2. ژئودزی
  3. سنجش از دور
  4. سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی GIS

لیست گرایش‌ها و محل دانشگاه در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 

در ادامه مقاله‌ی تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌ برداری 98 به گرایش‌ها و محل دانشگاه‌های دانشگاه‌های سراسری در دفترچه تکمیل ظرفیت سال های گذشته نگاهی می‌اندازیم.

مهندسی نقشه‌ برداری- روزانه

جدول رشته-شهر نوبت روزانه مهندسی نقشه برداری به این شرح است:
نام دانشگاه گرایش
دانشگاه کردستان-سنندج سنجش از دور

 

مهندسی نقشه برداری –نوبت دوم

در نوبت دوم مهندسی نقشه برداری، رشته-شهرها به این شرح است:
نام دانشگاه گرایش
دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان سنجش از دور

 

مهندسی نقشه‌ برداری– غیر انتفاعی

دانشگاه های غیرانتفاعی که مهندسی نقشه برداری را ارائه می کنند به این قرارند:
نام دانشگاه گرایش
موسسه غیرانتفاعی یاسین- بروجرد ژئودزی  
موسسه غیر انتفاعی علوم و فناوری آریان- امیرکلا بابل سنجش از دور  
موسسه غیرانتفاعی حکمت – قم   سنجش از دور
موسسه غیرانتفاعی خاوران- مشهد سنجش از دور  
موسسه غیر انتفاعی علوم و فناوری آریان- امیرکلا بابل سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی GIS
موسسه غیرانتفاعی  عمران و توسعه –همدان سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی GIS
موسسه غیرانتفاعی لامعی گرگانی- گرگان سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی GIS

 

مهندسی نقشه‌برداری –پردیس خودگردان

فقط پردیس خودگردان دانشگاه تبریز در تکمیل ظرفیت مهندسی نقشه برداری را در دو گرایش ارائه می کند:
نام دانشگاه گرایش
دانشگاه تبریز   ژئودزی
دانشگاه تبریز سنجش از دور  
  اگر داوطلب شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌برداری 98 هستید، مطالعه‌ی این مقاله برایتان سودمند خواهد بود. برای انتخاب رشته موفق خواندن دقیق مطلب تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98  را هم پیشنهاد می‌کنیم.
اگر در زمینه تکمیل ظرفیت ارشد نقشه‌برداری 98 سوالی برایتان مطرح است با مشاوران و کارشناسان آیدانیتو تماس بگیرید.