برنامه ریزی کنکور ریاضی

avatar image نویسنده : فرنوش دهقانی
stopwatch image ۰۳ آذر ۹۸ view image ۶۰۱ blogging image ۰
برنامه ریزی کنکور ریاضی
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " برنامه ریزی کنکور ریاضی" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

برنامه ریزی کنکور ریاضی
هر ساله تعدادی از دانش آموزان و داوطلبین کنکور برای شرکت در کنکور ریاضی آماده می شوند. برای آمادگی، نیاز به برنامه ریزی کنکور ریاضی وجود دارد، زیرا بدون برنامه ریزی، امکان مطالعه منظم و هدفمند، کاهش می یابد. در اصل برای هر کاری، نیاز به برنامه ریزی وجود دارد و برای رسیدن به رتبه و تراز مناسب در کنکور، نیاز به برنامه ریزی کنکور ریاضی به شدت حس می شود. برنامه ریزی کنکور ریاضی که در واقع بایستی یک برنامه ریزی درست و اصولی باشد، یکی از اقدامات و ابزار لازم برای قبولی در کنکور و رسیدن به هدف است. اما آنچه حال اهمیت می یابد این است که چطور می توان مطابق یک برنامه ریزی کنکور ریاضی حرفه ای، پیش رفت؟  رشته ریاضی یکی دیگر از رشته هایی است که میتوانید از طریق رشته های بدون کنکور وارد دانشگاه شوید.
برنامه ریزی برای کنکور ریاضی
داوطلبان کنکور ریاضی در ابتدا باید رشته و هدفی را برای خود مشخص کنند و برای رسیدن به هدف خود، برنامه ریزی کنکور ریاضی مناسبی داشته باشند. در ادامه آنچه را که باید برای یک برنامه ریزی کنکور ریاضی ، در نظر بگیرید، مورد بررسی قرار می دهیم:
  • مشخص کردن هدف
وقتی شما یک هدفی را در نظر می گیرید، برای رسیدن به آن بایستی تلاش کنید. هدف شما باید بر اساس علاقه مندی شما باشد تا بتواند انرژی و انگیزه لازم را در شما ایجاد کند. مشخص کردن هدف، یک گام مهم در برنامه ریزی کنکور ریاضی محسوب می شود.
  • انتخاب صحیح منابع
قبل از برنامه ریزی برای کنکور ریاضی ، باید منابعی مناسب را انتخاب کنید. منبع اصلی کنکور ریاضی، کتب درسی است، اما برای یادگیری کامل آن، نیاز به منابع دیگری است. علاوه بر کتب آموزشی و دوره ها و کلاس های کنکور، داشتن منابع تست زنی نیز اهمیت می یابد.
  • مدیریت زمان
بعد از اینکه هدف و منابع خود را مشخص کردید، وقت آن می رسد که به برنامه ریزی کنکور ریاضی بپردازید. برای برنامه ریزی کنکور ریاضی باید زمان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. در ابتدا، زمان هایی را که برای مطالعه در نظر گرفته اید را مشخص کنید. یادتان باشد که حتماً زمانی را برای استراحت و خواب کافی در نظر بگیرید. می توانید زمانی را هر چند کم برای اوقات فراغت تعیین کنید.
  • انعطاف پذیری
از آنجایی که نمی توان برای آینده برنامه ریزی 100% کرد، باید زمانی را برای اتفاقات غیرمنتظره در نظر گرفت. این انعطاف پذیری در برنامه ریزی کنکور ریاضی باعث می شود تا اگر روزی به برنامه خود نرسید، دچار استرس و نگرانی نشوید و مجبور نباشید که برنامه خود را تا انتها تغییر دهید. به این منظرو بهتر است چند ساعتی از یکی از روزهای هفته را برای برنامه های جامانده در هفته در نظر بگیرید. البته این زمان باید منطقی باشد (مثلاً نیمی از زمان مطالعات را در نظر بگیرید، اگر تا آن روز طبق برنامه پیش رفته بودید، می توانید از برنامه جلو بزنید).
  • اختصاصی بودن
برنامه شما باید مختص شما باشد. هر داوطلب کنکور ریاضی باید برنامه ریزی کنکور ریاضی خود را داشته باشد. برنامه ریزی کنکور ریاضی شما باید متناسب با ویژگی های جسمی و روحی و با در نظر گرفتن توانایی شما باشد.
  • همراهی مشاوران
می توانید برای برنامه ریزی کنکور ریاضی از مشاوران باتجربه و آگاه نیز کمک بگیرید تا برنامه ریزی کنکور حرفه ای داشته باشید. به این منظور پیشنهاد می کنیم برای یک برنامه ریزی کنکور ریاضی تخصصی با مشاوران باتجربه آیدانیتو تماس بگیرید.


زمان اعلام نتایج ارشد را میدانید؟
برنامه ریزی کنکور ریاضی فیزیک
بسیاری از افرادی که داوطلب شرکت در کنکور هستند، هدفی دارند و قصد دارند در رشته و دانشگاهی خاص قبول شوند. بایستی به این نکته دقت کنید که پذیرفته شدن در رشته محل مورد علاقه تان اصلا دور از دسترس نیست. فقط کافی است که برنامه ای حرفه ای داشته باشید و مطابق آن به پیش بروید. شما می توانید برنامه ریزی کنکور ریاضی فیزیک خود به مشاوران باتجربه آیدانیتو بسپارید.

پیشنهاد می کنیم برای برنامه ریزی کنکور ریاضی فیزیک با مشاوران حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با برنامه ریزی کنکور ریاضی پرداخته ایم. به منظور استفاده از منابع مناسب میتوانید سری هم به مقاله نمونه سوالات کنکور ریاضی فیزیک 97 بزنید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " برنامه ریزی کنکور ریاضی" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید