برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
1973 907 909
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97

انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97

در این مقاله به موضوع انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97 پرداخته شده است.

رشته نانو فناوری تنها با یک گرایش نانو مواد با کد ضریب 1 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد 97 ارائه شده است. رشته نانو فناوری – نانو مواد از رشته های گروه فنی و مهندسی است. دروس امتحانی رشته نانو فناوری – نانو مواد در کنکور کارشناسی ارشد را در ادامه خواهید دید.

 • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
 • ریاضیات مهندسی
 • شیمی کاربردی
 • فیزیک جدید
 • شیمی فیزیک و ترمودینامیک
 • دروس اختیاری (خواص فیزیک و مواد مکانیکی مواد، پدیده های انتقال «انتقال جرم، مکانیک سیالات، انتقال حرارت»، الکترونیک (1و2)، الکترومغناطیس مهندس داوطلبان یکی از دروس گفته شده در گزینه 6 را به اختیار انتخاب می کنند.

انتخاب رشته اصولی

انتخاب رشته ارشد از عوامل تأثیرگذار در آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97 می باشد. برای داشتن انتخاب رشته مناسب و اصولی به نکاتی باید توجه شود که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 • ظرفیت دانشگاه های پذیرنده ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97

داوطلبان با اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها و کاهش و افزایش ظرفیت دانشگاه های مورد نظر می توانند انتخاب مناسب تری داشته باشد.

 • توجه به رتبه کسب شده در آزمون ارشد نانو فناوری – نانو مواد 97

داوطلبان باید با توجه به رتبه کسب شده در آزمون و ظرفیت های موجود دانشگاه ها، در رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد می توانند دانشگاه هایی که احتمال قبولی در آنها وجود دارد را انتخاب کنند.

معیار پذیرش دانشجو در دانشگاه ارشد نانو فناوری – نانو مواد، رتبه می باشد

 • تحلیل کارنامه داوطلبان ارشد نانو فناوری – نانو مواد سال های گذشته

تحلیل کارنامه داوطلبان سال گذشته و مطلع شدن از وضعیت پذیرش آن ها و همچنین اطلاع از کاهش یا افزایش ظرفیت ها و رتبه کسب شده داوطلب، انتخاب رشته اصولی را رقم خواهد زد.

 • اولویت بندی رشته و دانشگاه

داوطلبان ارشد نانو فناوری – نانو مواد  وارد کردن گزینه ها و کد رشته ها، بر اساس اولویت انجام می دهند. اولویت بندی کد رشته ها از اهمیت ویژه ای برخوردا است اما برای اولویت بندی رشته ها به چه عواملی توجه کنیم؟ در ادامه با عواملی که در اولویت بندی مورد توجه قرار میگیرد را مشاهده خواهید کرد.

 1. علاقه مندی به رشته نانو فناوری – نانو مواد
 2. توجه به بازار کار رشته نانو فناوری – نانو مواد در آینده

و اولویت بندی دانشگاه ها با توجه به موارد زیر است:

 1. مسیر و شهر دانشگاه مورد نظر
 2. توجه به کیفیت و سطح علمی دانشگاه
 3. توجه به هزینه و شهریه دوره های مختلف

تاریخ انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد

انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد همزمان با انتشار کارنامه داوطلبان خواهد بود. زمان انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد، دهه دوم خردادماه 97 می باشد. در صورتی که زمان دقیق انتخاب رشته ارشد نانو فناوری – نانو مواد مشخص شود در این پست مشاهده خواهید کرد .

به داوطلبان عزیز توصیه میشود قبل از انجام انتخاب رشته ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته 97 را که در سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر میشود مطالعه کنید، اطلاع دقیق تر از قوانین و ضوابط انتخاب رشته و نحوه ی انتخاب رشته  از این طریق حاصل میشود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.