آیدانیتو > نتایج کنکور 1400
نتایج کنکور

نتایج کنکور 1400

نتایج کنکور 1400

پس از برگزاری کنکور، گام بعدی مشخص کردن وضعیت رتبه و انتخاب رشته است. اعلام نتایج اولیه کنکور تمامی مقاطع حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون انجام می شود. در کارنامه ی اولیه منتشر شده، وضعیت مجاز یا غیرمجاز بودن انتخاب رشته ی داوطلب در هر دوره ی تحصیلی (روزانه، شبانه، پیام نور و غیر انتفاعی) مشخص می شود. پس از اعلام این نتایج نوبت به انتخاب رشته و پس از آن اعلام نتایج نهایی کنکور 1400 می رسد. در ضمن معمولا جواب کنکور ارشد و دکتری هم یک ماه بعد از آزمون سراسری اعلام می گردد.

اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج اولیه در دانشگاه سراسری برای هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم: اما قبل از اینکه بررسی ها را انجام بدهید پیشنهادی برای داوطلبینی که کنکور نمیخواهند بدهند داریم از طریق رشته های بدون کنکور هر دانشگاه میتوانید ثبت نام کنید.

دوره کاردانی پیوسته 1400

داوطلبان دوره کاردانی پیوسته یا کاردانی فنی و حرفه ای 1400 همزمان با زمان ثبت نام در اردیبهشت ماه انتخاب رشته می کنند. از این رو اعلام نتایج اولیه ندارند و نتایج نهایی پذیرش یا عدم پذیرش در دانشگاه های انتخاب شده در شهریورماه اعلام می گردد.

دوره کارشناسی پیوسته 1400

پس از برگزاری آزمون در تیرماه، نتایج اولیه که شامل رتبه در سهمیه و کشور و تراز داوطلب است در دهه اول مرداد منتشر می گردد و داوطلب می تواند نتیجه ی اولیه بدست آمده نسبت به انتخاب رشته / محل هایی که احتمال قبولی بالاتری دارد، اقدام کند.

دوره کارشناسی ناپیوسته 1400

ثبت نام و انتخاب رشته ی دوره ی کاردانی به کارشناسی مانند دوره ی کاردانی فنی و حرفه ای همزمان و در خردادماه انجام می شود. نتایج نهایی پذیرش در دانشگاه در هفته ی آخر شهریور 1400 اعلام می گردد.

دوره کارشناسی ارشد

نتایج اولیه کنکور ارشد 1400 حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون و در خردادماه منتشر می شود. نتایج اولیه دکتری تخصصی 1400 در فروردین سال 1400 منتشر می گردد.

اعلام نتایج کنکور آزاد 1400

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد و اعلام نتایج اولیه کنکور آزاد در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری، همزمان با اعلام نتایج سراسری می باشد. اما در دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته، هم چنین دوره ی کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 پذیرش کاملاً بدون کنکور انجام می شود و داوطلب بلافاصله بعد از ثبت نام می تواند به تحصیل در واحد دانشگاهی مورد نظر مشغول شود.

زمان انتخاب رشته پذیرفته شدگان اولیه کنکور 1400

زمان انتخاب رشته را در هر مقطع جداگانه بررسی می کنیم:

دوره ی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فنی و حرفه ای

همان طور که گفتیم این داوطلبان همزمان با ثبت نام، انتخاب رشته ی خود را نیز انجام می دهند.

دوره کارشناسی پیوسته

شرکت کنندگان کنکور سراسری 1400 پس از اعلام نتایج اولیه که در دهه اول مردادماه اعلام می شود می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دوره کارشناسی ارشد

شرکت کنندگان کنکور ارشد سراسری 1400 پس از اعلام نتایج اولیه در خردادماه می توانند انتخاب رشته کنند.

دوره دکتری تخصصی

انتخاب رشته ی دوره دکتری تخصصی در فروردین 1400 انجام می شود و سپس نتایج چند برابر ظرفیت آن در خردادماه اعلام می گردد.

دانشگاه بدون کنکور 1400

قطعاً امکان ورود بدون کنکور به دانشگاه، اضطراب ناشی از عدم پذیرش در کنکور را برای داوطلبان تا حد بسیاری کم کرده است. پذیرش بدون کنکور در هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم.
دوره کاردانی: داوطلبان دوره ی کاردانی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه های آزاد و علمی – کاربردی کاملاً بدون کنکور پذیرش می شوند و تعداد بسیاری از واحدهای دانشگاهی غیر انتفاعی نیز صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.
دوره کارشناسی: دوره ی کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه علمی – کاربردی و آزاد کاملاً بدون کنکور دانشجو می پذیرد. هم چنین درصد بالایی از رشته های تحصیلی در دوره های غیر انتفاعی بدون کنکور پذیرش می شوند. و اما در دوره ی کارشناسی پیوسته، فقط دانشگاه آزاد ارائه دهنده ی دوره کارشناسی بدون کنکور است، به ادعای مسئولین دانشگاه آزاد، 95 درصد پذیرش دانشگاه های آزاد بدون کنکور است.
دوره کارشناسی ارشد و دکتری: پذیرش بدون کنکور در این دوره ها در هر دو دانشگاه سراسری و آزاد فقط با استفاده از سهمیه ی استعداد درخشان امکان پذیر است.

در این مقاله به بررسی نتایج کنکور 1400 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری بزنید.
اگر سوالی در زمینه نتایج کنکور 1400 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *