نتایج کنکور ۹۸

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۰۶ آذر ۹۸ view image ۳۰۸۱ blogging image ۰
نتایج کنکور 98
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " وضعیت رشته های بدون کنکور و انتخاب رشته صحیح" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


نتایج کنکور 98
پس از برگزاری کنکور، گام بعدی مشخص کردن وضعیت رتبه و انتخاب رشته است. اعلام نتایج اولیه کنکور تمامی مقاطع حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون انجام می شود. در کارنامه ی اولیه منتشر شده، وضعیت مجاز یا غیرمجاز بودن انتخاب رشته ی داوطلب در هر دوره ی تحصیلی (روزانه، شبانه، پیام نور و غیر انتفاعی) مشخص می شود. پس از اعلام این نتایج نوبت به انتخاب رشته و پس از آن اعلام نتایج نهایی کنکور 98 می رسد. جواب کنکور ارشد یک ماه بعد از آزمون سراسری اعلام می گردد.
اعلام نتایج کنکور سراسری 98
اعلام نتایج اولیه در دانشگاه سراسری برای هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم: اما قبل از اینکه بررسی ها را انجام بدهید پیشنهادی برای داوطلبینی که کنکور نمیخواهند بدهند داریم از طریق رشته های بدون کنکور هر دانشگاه میتوانید ثبت نام کنید.

دوره کاردانی پیوسته 98
داوطلبان دوره کاردانی پیوسته یا کاردانی فنی و حرفه ای 98 همزمان با زمان ثبت نام در اردیبهشت ماه انتخاب رشته می کنند. از این رو اعلام نتایج اولیه ندارند و نتایج نهایی پذیرش یا عدم پذیرش در دانشگاه های انتخاب شده در شهریورماه اعلام می گردد.

دوره کارشناسی پیوسته 98

پس از برگزاری آزمون در تیرماه، نتایج اولیه که شامل رتبه در سهمیه و کشور و تراز داوطلب است در دهه اول مرداد منتشر می گردد و داوطلب می تواند نتیجه ی اولیه بدست آمده نسبت به انتخاب رشته / محل هایی که احتمال قبولی بالاتری دارد، اقدام کند.

دوره کارشناسی ناپیوسته 98

ثبت نام و انتخاب رشته ی دوره ی کاردانی به کارشناسی مانند دوره ی کاردانی فنی و حرفه ای همزمان و در خردادماه انجام می شود. نتایج نهایی پذیرش در دانشگاه در هفته ی آخر شهریور 98 اعلام می گردد.

دوره کارشناسی ارشد

نتایج اولیه کنکور ارشد 98 حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون و در خردادماه منتشر می شود. نتایج اولیه دکتری تخصصی 98 در فروردین سال 98 منتشر می گردد.
نتایج کنکور آزاد و سراسری همزمان اعلام می شود
 

اعلام نتایج کنکور آزاد 98

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد و اعلام نتایج اولیه کنکور آزاد 98 در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری، همزمان با اعلام نتایج سراسری می باشد. اما در دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته، هم چنین دوره ی کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 98 پذیرش کاملاً بدون کنکور انجام می شود و داوطلب بلافاصله بعد از ثبت نام می تواند به تحصیل در واحد دانشگاهی مورد نظر مشغول شود.
زمان انتخاب رشته پذیرفته شدگان اولیه کنکور 98
زمان انتخاب رشته را در هر مقطع جداگانه بررسی می کنیم:

دوره ی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فنی و حرفه ای
همان طور که گفتیم این داوطلبان همزمان با ثبت نام، انتخاب رشته ی خود را نیز انجام می دهند.

دوره کارشناسی پیوسته

شرکت کنندگان کنکور سراسری 98 پس از اعلام نتایج اولیه که در دهه اول مردادماه اعلام می شود می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دوره کارشناسی ارشد

شرکت کنندگان کنکور ارشد سراسری 98 پس از اعلام نتایج اولیه در خردادماه می توانند انتخاب رشته کنند.

دوره دکتری تخصصی

انتخاب رشته ی دوره دکتری تخصصی در فروردین 98 انجام می شود و سپس نتایج چند برابر ظرفیت آن در خردادماه اعلام می گردد.

نفرات برتر کنکور
98
اسامی سه نفر برتر کنکور در هر پنج گروه آموزشی، یک روز پیش از اعلام نتایج اولیه از سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. پس از مشخص شدن نفرات برتر کنکور 98 اسامی آنان در مقاله اضافه می شود.  
95 درصد پذیرش دوره های کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور است
  
دانشگاه بدون کنکور 98
قطعاً امکان ورود بدون کنکور به دانشگاه، اضطراب ناشی از عدم پذیرش در کنکور را برای داوطلبان تا حد بسیاری کم کرده است. پذیرش بدون کنکور در هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم.

دوره کاردانی: داوطلبان دوره ی کاردانی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه های آزاد و علمی – کاربردی کاملاً بدون کنکور پذیرش می شوند و تعداد بسیاری از واحدهای دانشگاهی غیر انتفاعی نیز صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

دوره کارشناسی: دوره ی کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه علمی – کاربردی و آزاد کاملاً بدون کنکور دانشجو می پذیرد. هم چنین درصد بالایی از رشته های تحصیلی در دوره های غیر انتفاعی بدون کنکور پذیرش می شوند. و اما در دوره ی کارشناسی پیوسته، فقط دانشگاه آزاد ارائه دهنده ی دوره کارشناسی بدون کنکور است، به ادعای مسئولین دانشگاه آزاد، 95 درصد پذیرش دانشگاه های آزاد بدون کنکور است.
دوره کارشناسی ارشد و دکتری: پذیرش بدون کنکور در این دوره ها در هر دو دانشگاه سراسری و آزاد فقط با استفاده از سهمیه ی استعداد درخشان امکان پذیر است. 


در این مقاله به بررسی نتایج کنکور 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری بزنید. 
اگر سوالی در زمینه نتایج کنکور 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " وضعیت رشته های بدون کنکور و انتخاب رشته صحیح" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید