اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان ۹۸

avatar image نویسنده : مارال فرخی
stopwatch image ۰۳ اردیبهشت ۹۹ view image ۲۸۸۶ blogging image ۰
اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98

  کیفیت و امکانات آموزشی بالا و شهریه مناسب مدارس نمونه دولتی در استان گلستان، سبب استقبال دانش‌آموزان و والدین از این نوع مدارس شده است؛ به‌ طوری‌ که ‌هر سال تعداد زیادی از متقاضیان برای وارد شدن به مدارس نمونه دولتی رقابت می‌کنند. آزمون مدارس نمونه دولتی استان گلستان را اداره آموزش‌ و پرورش این استان برای داوطلبان پایه‌های ششم و نهم متقاضی تحصیل پایه‌های هفتم و دهم مدارس نمونه دولتی، به صورت هماهنگ استانی، برگزار می‌کند. این روزها شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی، در انتظار اعلام نتایج هستند به همین دلیل این مقاله میتواند کمک شایانی کند. با کسب رتبه قبولی در آزمون و موفقیت برای رفتن به مدرسه نمونه دولتی میتوانید برای ثبت نام کتاب درسی هم اقدام کنید. 

ثبت‌نام در پایه هفتم نمونه دولتی استان گلستان چه شرایطی دارد؟

برای انجام این کار باید شرایط مختلفی را پشت سر بگذاید. قبولی در آزمون ورودی، اولین شرط است. دانش‌آموزان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی، ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت کرده و حدنصاب علمی لازم را کسب کنند. برای ثبت‌نام در آزمون ورودی و ثبت‌نام در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی استان گلستان، تمام نمره‌های نیمسال اول تحصیلی پایه ششم دانش‌آموز متقاضی باید «خیلی خوب» باشد. دانش‌آموزان عزیز به این نکته توجه کنند که فقط مجاز به داشتن فقط یک نمره «خوب» در کارنامه هستند و نه بیشتر. در صورت عدم وجود این شرط، دانش‌آموز حتی اگر ثبت‌نام اینترنتی آزمون ورودی را هم انجام داده باشد، از دریافت کارت ورود به جلسه محروم خواهد شد. متقاضیان تحصیل در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی استان گلستان، در تمام درس‌های پایه ششم دو نیمسال اول و دوم باید نمره «خیلی خوب» به دست آورده باشند و فقط می‌توانند در یک درس نمره‌ی «خوب» داشته باشند. شرط سوم ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی داشتن تابعیت ایرانی است؛ البته اتباع غیرایرانی هم با شرایط خاصی، مجاز به ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی هستند.
چنانچه دانش‌آموزی در یک مدرسه‌ی نمونه دولتی قبول شده باشد، مجاز به ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی دیگر نخواهد بود
مشاوره تحصیلی تلفنی هم می تواند شما را بسیار کمک کند.

ثبت‌نام پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان گلستان چه شرایطی دارد؟

دانش‌آموزان متقاضی ثبت‌نام در در پایه دهم مدارس نمونه دولتی باید جزو اتباع ایران باشد. در پایه نهم معدل کل بالای 17 به دست آورده باشد. اما ملاک ثبت‌نام در آزمون ورودی، معدل 17 به بالا در نیمسال اول پایه نهم است.

آزمون و معدل تحصیلی در قبولی آزمون مدارس نمونه دولتی استان گلستان چه سهمی دارند؟

آیا این دو تاثیر به سزایی دارند؟ ملاک‌های پذیرش نهایی متقاضیان برای پایه‌های هفتم و دهم مدارس نمونه دولتی متفاوت است. برای ورود به پایه هفتم، متقاضیان براساس نمره‌ی آزمون ورودی سنجیده می‌شوند. معیار ارزیابی داوطلبان متقاضی ورود به پایه دهم، نمرات پایه نهم و نمره آزمون است؛ به بیان دقیق‌تر، نتیجه‌ی آزمون و نمرات دانش‌آموز، هریک پنجاه درصد در نمره نهایی آزمون داوطلب سهم دارند. بهتر است درباره مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه هم مطالعه کنید.

تراز آزمون نمونه دولتی گلستان

نمره تراز هر داوطلب بین 0 تا 20.000 قرار دارد. نقش تراز تعیین سطح علمی دانش‌آموزان است. در واقع، داوطلبان بر اساس تراز رتبه‌بندی می‌شوند. در ادامه نحوه‌ی محاسبه‌ی نمره خام و تراز آزمون ارائه شده است.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان در اختیار شما قرار دهند. پس با آن ها تماس بگیرید.

نحوه‌ی محاسبه‌ی نمره خام

باید بدانید که نمره خام داوطلبان آزمون به صورت درصد محاسبه می‌شود. این نمره در فرمول تراز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمترین نمره خام 33.33-%  برای داوطلبی است که تمام سوالات را اشتباه پاسخ داده باشد و بیشترین نمره خام%100 است. برای پاسخ‌های اشتباه نمره منفی لحاظ می‌شود.

نحوه محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی گلستان

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی گلستان 98

آزمون ورودی ادغام‌شده‌ی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان به صورت هماهنگ استانی برگزار شد. دانش‌آموزان متقاضی ورود به این دو نوع مدرسه در استان گلستان در یک آزمون واحد که اواسط خردادماه برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. نتایج هر دو آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی همزمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد. دانش آموزان می توانند پس از اعلام نتایج از طرف آموزش و پرورش با در دست داشتن اطلاعات کاربری نتایج آزمون خود را به صورت تلفنی از مشاورین دریافت نمایند. بدیهی است این امر از طریق سایت آموزش و پرورش اتفاق افتاده و به هیچ عنوان دریافت نتایج زودتر از آموزش و پرورش امکان پذیر نیست.

مشاهده نتایج آرمون نمونه دولتی استان گلستان

نتایج حدود دو یا سه هفته پس از آزمون ورودی از طریق وبسایت اداره کل آموزش ‌و پرورش استان به داوطلبان اعلام می‌شود.  بر اساس اعلام این اداره، نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونۀ دولتی دوره دوم متوسطه‌ی سال تحصیلی 99-1398، نیمه‌ی دوم تیر ماه 1398 اعلام می‌شود. داوطلبان به خاطر داشته باشند که نتایج آزمون نمونه دولتی هر استان جداگانه اطلاع‌رسانی می‌شود.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان

از آنجایی که آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی گلستان در سال جاری در یک روز و یک زمان برگزار شدند ، اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان نیز همزمان با اعلام نتایج تیزهوشان این استان خواهد بود.  از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان هنوز مشخص نیست ، می توان پیش بینی کرد که نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان از هفته سوم تیرماه همزمان با زمان انتشار نتایج تیزهوشان از طریق سایت  hoosh.medu.ir اعلام شود. در صورتی که پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان ، در یکی از مدارس نمونه دولتی انتخابی ، پذیرفته شدید، بایستی گوش به زنگ باشید که در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. به این نکته هم توجه داشته باشید که فرصتی نیز به داوطلبانی که به نتیجه آزمون اعتراض دارند ، اختصاص داده خواهد شد تا پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان ، اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند.

اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم گلستان

با توجه به اینکه نتایج نمونه دولتی تیزهوشان و نمونه دولتی در یک روز اعلام خواهد شد،  اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم گلستان حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی و در سایت azmoon.medu.ir خواهد بود. اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم گلستان به صورت اینترنتی بوده و شما می توانید با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از نتیجه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم گلستان با خبر شوید. با توجه به اینکه دانش آموزان در هنگام ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، اقدام به انتخاب مدارس نمونه دولتی می نمایند، پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم گلستان ، در صورتی که در یکی از مدارس انتخابی ، قبول شده باشند ، می توانند در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در ضمن در صورتی که به نتایج اعلام شده اعتراض دارید ، نگران نباشید، زیرا  پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم گلستان ، فرصتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

زمان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی استان گلستان

اگر از نتایج اعلام شده ناراضی بودیم و حقمان خورده شد چه؟ داوطلبان آزمون مدارس نمونه دولتی، در صورت عدم رضایت از نتایج اعلام شده، می‌توانند اعتراض خود را اعلام کنند. با وجود احتمال کم بروز اشتباه در اعلام نتایج، پس از اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98 ، داوطلبان  چند روز فرصت اعتراض دارند. زمان دریافت اعتراضات هنوز اعلام نشده است. نتایج رسیدگی به اعتراضات ثبت‌شده، حدودا دو هفته پس از پایان مهلت ثبت اعتراض، به داوطلبان اعلام می‌شود.

ثبت‌نام حضوری پس از اعلام نتایج آزمون

داوطلبان توجه داشته باشند چنانچه پس از اعلام نتایج، در زمان مشخص شده برای ثبت‌نام حضوری اقدام نکنند، نام آنها از لیست پذیرش‌شده‌ها حذف می‌شود.

لیست ذخیره

پس از پایان مهلت ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی، معمولا ظرفیت خالی در این مدارس وجود خواهد داشت. این ظرفیت خالی به دلیل انصراف از ثبت‌نام تعدادی از داوطلبان، عدم مراجعه حضوری برای ثبت‌نام، انتخاب مدرسه تیزهوشان و یا افزایش ظرفیت ایجاد می‌شود. مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی هم در آینده لازمتان می شود.

شهریه مدارس نمونه دولتی در استان گلستان

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مدارس نمونه دولتی شهریه پایین آنها در مقایسه با مدارس غیرانتفاعی است. مقطع تحصیلی، منطقه و استان‌ در تعیین میزان شهریه‌ مدارس نمونه دولتی موثر است. اما به طور کلی شهریه از 2.5 میلیون تومان در مقطع دبستان تا 6 میلیون تومان در مقطع متوسطه شناور است. کلاس‌های فوق برنامه و خدمات آموزشی و رفاهی، بر افزایش میزان شهریه موثر هستند.

آیا از لیست مدرس های نمونه دولتی استان گلستان اطلاعی دارید؟

 اگر ندارید باید حتما در این زمینه بدانید. هر یک از دانش آموزان اهل استان گلستان و مایل به ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی این استان باید در درجه اول شناخت کافی را نسبت به این مدارس پیدا کنند تا بتوانند یکی از بهترین آن ها را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب نمایند. شما دوست عزیز برای دستیابی به اطلاعاتی موثق در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید و با لیست مدارس نمونه دولتی استان گلستان آشنا شوید. 

در نهایت پس از بررسی اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98 ، به داوطلبان عزیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های نتایج مدارس نمونه دولتی 98  را به طور کامل مطالعه کنند.
اگر سؤالی درباره زمان و نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی استان گلستان ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. 
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی گلستان 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

4.2 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید