اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98

در این مقاله می خواهیم نگاهی به زمان اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98 ، نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98 و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی بیندازیم. با توجه به حساستر شدن والدین نسبت به تحصیل و آینده فرزندانشان، بیشتر والدین مایل اند فرزندشان در مدارس خوب استان تحصیل کند. از این رو تعداد شرکت کنندگان آزمون مدارس نمونه دولتی بیشتر از سالهای قبل شده است و اهمیت قبولی در آن نیز برای والدین بیشتر از قبل شده است. مدارس نمونه دولتی به دلیل وجود معلمانی با سابقه عالی، توجه به جنبه های مختلف آموزشی، یک دست بودن و بالا بودن سطح علمی دانش آموزان در گروه مدارس عالی قرار گرفته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوره تحصیلی تلفنی را مطالعه بفرمایید.


شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی

برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان ایلام می توانید با ورود به سایت hoosh.medu.ir برای پایه ششم به هفتم و سایت azmoon.medu.ir برای پایه نهم به دهم و ورود اطلاعات ثبت نام خود را کامل کنید. برای ورود به جلسه آزمون همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی است. از سایر شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان ایلام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کسب معدل 17 به بالا برای دانش آموزانی که در آزمون پایه نهم به دهم می خواهند شرکت کنند.
  2. دانش آموزان باید در تمامی دروس نمره خیلی خوب کسب کرده باشند و یا تنها در یک درس نمره خوب و سایر دروس نمره خیلی خوب کسب کرده باشند.
  3. دانش آموزان باید دارای تابعیت ایران باشند.
  4. دانش آموز باید مشغول به تحصیل در پایه ششم و یا نهم باشد.

آزمون نمونه دولتی استان ایلام به صورت سراسری و استانی در نیمه اول خردادماه برگزار خواهد شد. این آزمون زیر نظر سازمان آموزش و پرورش استان ایلام برگزار شده است.
مشاوران آیدانیتو پاسخگوی سؤالات شما در زمینه اعلام نتایج نمونه دولتی استان ایلام هستند. پس با آن ها تماس بگیرید.

تراز آزمون نمونه دولتی ایلام

تراز معمولاً  مابین 0 تا 20.000 است که سطح علمی دانش آموزان را مشخص می کند. در حقیقت بر اساس تراز کسب شده، رتبه بندی انجام می شود. در ادامه نحوه ی محاسبه نمره خام، تراز آزمون و …. را مشاهده خواهید کرد.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان ایلام

اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98 وابسته به سازمان آموزش و پرورش استان ایلام می باشد. اعلام نتایج به صورت سراسری کشوری نیست بلکه هر استان جداگانه در سایت آموزش و پروش خود استان اعلام می کند. زمان دقیق اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98 هنوز اعلام نشده است. اما بر اساس سال های گذشته 2 تا 3 هفته بعد از برگزاری آزمون در نیمه دوم تیرماه نتایج پذیرفته شدگان اعلام می شود. برای مشاهده نتایج پذیرفته شدگان و کارنامه خود می توانید به سایت آموزش و پرورش hoosh.medu.ir مراجعه کنید. همچنین برای داشتن یک راهنما در این مسیر مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه را می توانید مطالعه کنید.

نتایج پذیرفته شدگان مدارس نمونه دولتی ایلام در سایت آموزش و پرورش استان ایلام اعلام میشود

اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام

از آنجایی که آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ایلام در سال جاری در یک روز و یک زمان برگزار شدند ، اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام نیز همزمان با اعلام نتایج تیزهوشان این استان خواهد بود.  از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام هنوز مشخص نیست، می توان پیش بینی کرد که نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام از هفته سوم تیرماه همزمان با زمان انتشار نتایج تیزهوشان از طریق سایت  hoosh.medu.ir اعلام شود.
در صورتی که پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام ، در یکی از مدارس نمونه دولتی انتخابی ، پذیرفته شدید، بایستی گوش به زنگ باشید که در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. به این نکته هم توجه داشته باشید که فرصتی نیز به داوطلبانی که به نتیجه آزمون اعتراض دارند ، اختصاص داده خواهد شد تا پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام ، اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند.
آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد. دانش آموزان می توانند پس از اعلام نتایج از طرف آموزش و پرورش با در دست داشتن اطلاعات کاربری نتایج آزمون خود را به صورت تلفنی از مشاورین دریافت نمایند. بدیهی است این امر از طریق سایت آموزش و پرورش اتفاق افتاده و به هیچ عنوان دریافت نتایج زودتر از آموزش و پرورش امکان پذیر نیست.

اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ایلام

با توجه به اینکه نتایج نمونه دولتی تیزهوشان و نمونه دولتی در یک روز اعلام خواهد شد، اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ایلام حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی و در سایت azmoon.medu.ir خواهد بود. اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم ایلام به صورت اینترنتی بوده و شما می توانید با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از نتیجه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ایلام با خبر شوید. با توجه به اینکه دانش آموزان در هنگام ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، اقدام به انتخاب مدارس نمونه دولتی می نمایند، پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ایلام ، در صورتی که در یکی از مدارس انتخابی، قبول شده باشند، می توانند در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در ضمن در صورتی که به نتایج اعلام شده اعتراض دارید، نگران نباشید، زیرا  پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ایلام ، فرصتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

ثبت نام پس از اعلام نتایج نمونه دولتی استان ایلام

پس از اعلام نتایج، دانش آموزان قبول شده در مدارس نمونه دولتی باید برای ثبت نام حضوری اقدام کنند. دانش آموزان می بایست با در دست داشتن مدارک، ظرف مدت زمان اعلام شده به مدارس مراجعه کنند تا ثبت نام آنها نهایی شود. عدم مراجعه به مدرسه به معنی انصراف است. ثبت نام کتاب درسی هم در مدرسه انجام میشود.

شهریه مدارس نمونه دولتی استان ایلام

شهریه مدارس نمونه دولتی استان ایلام برای سال 98 هنوز اعلام نشده است. اما به صورت کلی شهریه مدارس نمونه دولتی بسته به منطقه و مدرسه متفاوت است. حدوداً بین 2.500.000 تا 5.600.000 تومان می باشد.

شرایط ویژه برای دوقلو ها و چندقلوها

مدارس نمونه دولتی به مانند مدارس شاهد شرایط ویژه ای برای همزادها در نظر گرفته اند. اگر یکی از دوقلو ها در مدرسه پذیرفته شده باشند و دو قلوی دیگری 80% نمره ی آخرین فرد قبولی را در همان مدرسه کسب کرده باشد. هر دو دانش آموز می توانند در مدرسه به تحصیل بپردازند. مدرسه دانش آموزی که 80% نمره قبولی را کسب کرده است، مازاد بر ظرفیت می پذیرد.

بهترین مدارس نمونه دولتی استان ایلام

شناخت بهترین مدارس نمونه دولتی استان ایلام برای هر فرد مایل به ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی این استان از اهمیتی خاص برخوردار است. زیرا هر دانش آموز مایل است که یکی از بهترین مدارس نمونه دولتی استان ایلام را برای ادامه تحصیل انتخاب نماید. برای کسب اطلاعاتی هر چه بهتر و کامل تر درباره مدارس نمونه دولتی ایلام می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله به بررسی اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام 98 پرداختیم. شما میتوانید مقاله نتایج مدارس نمونه دولتی 98 را نیز مطالعه کنید.
اگر سؤالی درباره زمان و نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.