اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری ۹۷

نویسنده : زینب دادور
۱۶ اردیبهشت ۹۷ ۱۱۹ ۳

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97

دانشگاه های سراسری در طول سال یک بار اعلام تکمیل ظرفیت می نمایند. تکمیل ظرفیت مخصوص دانشگاه هایی است که در روند آزمون ارشد و ثبت نام پذیرفته شدگان، هنوز دارای ظرفیت های خالی هستند و کلاس های درسی آنها در رشته های مختلف هنوز به حد نصاب کافی نرسیده اند و این امکان که جاماندگان از پذیرش آزمون ارشد راهی برای ورود به دانشگاه داشته باشند را فراهم کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه های سراسری به منظور کامل نمودن ظرفیت دانشگاه های مورد نظر ارائه می شود.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد اواخر مهرماه است و داوطلبان می توانند در صورتی که دارای شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت باشند، در آن شرکت کنند. با گذشت فاصله زمانی 10 روزه، نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 اعلام می شود. در واقع اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 دهه اول آبان ماه خواهد بود. دانشگاه های سراسری در سال یک بار اعلام تکمیل ظرفیت می کنند و پذیرفته شدگان به عنوان ورودیان بهمن خواهند بود. البته بعضی از دانشگاه های سراسری مانند پیام نور و غیر انتفاعی با برگزاری کلاس های جبرانی مانع از عقب ماندن پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت از ورودیان مهرماه می شوند و در واقع آن ها تفاوتی با پذیرفته شدگان مهرماه نخواهند داشت. اما دانشگاه های روزانه قبول شدگان را در بهمن ماه پذیرش می نمایند.

نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97

دانشگاه های سراسری تنها یک مرکز به منظور اطلاع رسانی و ثبت نام برای تمامی مقاطع تحصیلات عالی دارند و آن سایت سازمان سنجش است. شرکت کنندگان تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت سراسری 97 لازم است به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و از دو روش به صفحه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری دسترسی پیدا کنند.

روش اول وارد کردن اطلاعات مربوط به کد ملی، سال تولد و شماره پرونده است.

شماره پرونده یک عدد 7 رقمی است که بعد از اتمام روند ثبت نام کنکور ارشد برای متقاضیان ارسال می شود.

روش دوم وارد نمودن کد پیگیری ثبت نام داوطلب و شماره پرونده است.

کد پیگیری یک کد 16 رقمی است که آن نیز مانند شماره پرونده بعد از خاتمه مراحل ثبت نام به متقاضیان داده می شود.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 به این صورت خواهد بود و در صورتی که داوطلبی کد پیگیری یا شماره پرونده خود را فراموش کرده باشد، سازمان سنجش برای آن یک راه حل قرار داده است که سامانه پاسخ گویی نام دارد که با درج پاسخ سؤالات مطرح شده، اطلاعات بازیابی شده برای داوطلب ارسال می شود.

در اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97، تکلیف دو دسته از شرکت کنندگان مشخص می شود:

1- کسانی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند و در نتیجه در در هیچ دانشگاهی ثبت نام نکرده اند.

2- کسانی که در دانشگاه و رشته مورد نظر خود قبول نشده اند. دسته اول در صورت قبولی می توانند ثبت نام کنند و دسته دوم هم اگر در ثبت نام جدید قبول شوند، قبولی سابق آنها باطل خواهد شد و می بایست در دانشگاه و رشته جدیدی که پذیرفته شده اند، ثبت نام نمایند.

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۳ دیدگاه
 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ reply_comment like_comment 0
  سلام یک سوال داشتم اگه کسی که کنکور ارشد داده و برای روزانه مجاز نشده باشه آیا امکان دارد که در تکمیل ظرفیت روزانه مجاز شود.
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۷ مرداد ۹۷ like_comment 0
  سلام دوست عزیز خیر

 • user_default_pic mehdi
  توسط mehdi در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۷ reply_comment like_comment 0
  سلام؟آیا امسال برای ارشد 97 تکمیل ظرفیت داریم؟