اعلام نتایج آزمون تیزهوشان استان کرمان ۹۷

نویسنده : فرهنگ
۰۵ اردیبهشت ۹۷ ۱۲۶ ۰

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کرمان 97

جهت اطلاع از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کرمان 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

اگر بیشتر به نام مدارس تیزهوشان دقت کنیم، متوجه می شویم که ادامه ی تحصیل در مدارس استعداد درخشان کار هر کسی نیست. در واقع مدارس تیزهوشان با هدف شناسایی استعدادهای برتر و کمک به رشد و بالندگی آن ها تأسیس شد.

در ابتدا تعداد مدارس تیزهوشان بسیار کم بود، به طوری که اولین مراکز در استان های کرمان و همدان در سال 1366  تأسیس شدند. در طی مدت 2 سال یعنی در سال 68 تعداد مدارس تیزهوشان به 38 مرکز در سراسر کشور رسید.

با پیچیدن آوازه ی مدارس استعداد درخشان، علاقه ی داوطلبان برای قرار گرفتن در زمره ی تیزهوشان افزایش یافت، به همین سبب سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت می نماید، آزمونی را تحت عنوان «آزمون ورودی مدارس تیزهوشان » برگزار نمود که هدف ان شناخت استعدادها و آموزش آنها در سطحی متفاوت از مدارس عادی بود.

سازمان ملی استعدادهای درخشان، آزمون ورودی سمپاد را در دو پایه به اجرا گذاشت. دانش آموزانی که قصد ورود به پایه هفتم را داشتند، بایستی در انتهای سال تحصیلی پایه ششم (خردادماه) ، در آزمون ورود به مدارس تیزهوشان هفتم شرکت می کردند. همچنین دانش آموزانی که قصد ورود به پایه ی دهم را داشتند، پس از اتمام ترم تحصیلی در پایه نهم در آزمون ورودی تیزهوشان دهم شرکت می کردند.

در سال جاری اوضاع کمی متفاوت از سال های گذشته به نظر می رسد. در نیمه ی دوم سال 96 خبر حذف آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم در همه جا پیچید. از آن زمان تاکنون علامت سؤال بزرگی در بالای سر متقاضیان ورود به پایه ی هفتم مدارس تیزهوشان شکل گرفت. با وجود اخبار متفاوت در مورد این موضوع، به نظر می رسد که در سال جاری، ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان در پایه هفتم به همان روال سابق خواهد بود. با این حال برای اطلاعات دقیق بایستی منتظر اطلاعیه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم که از طریق سازمان استعدادهای درخشان منتشر می شود، باشیم.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان کرمان

در سال جاری روند ثبت نام در آزمون تیزهوشان کمی به تعویق افتاد به طوری که ثبت نام در اواخر فروردین ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت (azmoon.medu.ir) صورت پذیرفت. انشاءالله آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان در دهه دوم خردادماه (11 خرداد) به صورت هماهنگ در هر استان برگزار خواهد شد. مطابق روندی که در تمامی آزمون های رسمی در سراسر کشور پیروی می کنند، کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 10-7 روز پیش از برگزاری آزمون از طریق سایت سمپاد منتشر می شود و داوطلبان بایستی پس از دریافت کارت و پرینت آن، اطلاعات کارت را با مشخصات خود تطبیق داده و از حوزه امتحانی خود آگاهی های لازم را کسب کنند.

نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

هر ساله نتایج تیزهوشان کرمان در تیرماه منتشر می شود. به عبارتی بازه زمانی 25-15 روزه برای بررسی نتایج پس از برگزاری امتحان مدارس تیزهوشان در نظر گرفته می شود.

نتایج از طریق سایت استعدادهای درخشان (azmoon.medu.ir) منتشر می شوند. معمولاً بازه ی زمانی 4-3 روزه برای بررسی نتایج در اختیار داوطلبان قرار داده می شود تا در صورت داشتن هر گونه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با مراجعه به سایت سمپاد، اقدام به درخواست تجدید نظر کنند.

اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان

برای آگاهی از اعلام تیزهوشان ششم به هفتم کرمان ، بایستی در بازه زمانی معین به سایت سازمان استعدادهای درخشان (سمپاد) ، مراجعه نمایید. از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان هنوز مشخص نیست ، می توان پیش بینی کرد که نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان از هفته سوم تیرماه از طریق سایت سازمان سمپاد azmoon.medu.ir اعلام شود.  بایستی به این نکته دقت داشته باشید که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان دارید، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان ، به صورت اینترنتی ثبت نمایید. در ضمن پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم کرمان ، اگر در یکی از انتخاب های خود در هنگام ثبت نام پذیرفته شده باشید ، بایستی در بازه های زمانی اعلام شده توسط مدرسه، با به همراه داشتن مدارک لازم به منظور ثبت نام ، اقدام نمایید.

اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان

مطابق تجربیات سال های گذشته ، اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود. با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان ، در صورت پذیرفته شدن، بایستی در بازه های زمانی تعیین شده توسط مدرسه ،  به منظور ثبت نام به مدرسه مراجعه کنید ، آگاهی از زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان بیش از پیش اهمیت می یابد. شایان ذکر است که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان دارید ، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم کرمان، به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس تیزهوشان کرمان

پس از اینکه نتایج تیزهوشان کرمان از طریق سایت استعدادهای درخشان منتشر شد، در صورتی که امتیاز لازم را کسب نموده باشید و در یکی از سه اولویت انتخاب قبول شده باشید، می توانید با مراجعه به مدرسه، اقدام به ثبت نام نمایید.

پس از دیدن نتایج تیزهوشان کرمان مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس ممکن است متفاوت باشد ولی به صورت عمومی، شامل اصل شناسنامه و کارت ملی و کارنامه قبولی 2 سال آخر تحصیلی می شود.

روزی سه بار زمان ثبت نام مدرسه تیزهوشانی که در آن قبول شده اید را با خود تکرار کنید

پیشنهاد می کنیم که در کاغذی بزرگ زمان ثبت نام در مدرسه مورد نظرتان را نوشته و در جایی از اتاق که در محدوده ی دیدتان است، آویزان کنید.

می گویید چرا؟

چون اگر تاریخ ثبت نام در مدرسه تیزهوشان را فراموش کنید و در مدرسه مورد نظر ثبت نام نکنید، در لیست انصراف دهندگان از ادامه تحصیل در این مدارس قرار می گیرید.

 

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد

جهت اطلاع از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کرمان 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید