آزمون وکالت

رشته حقوق از جمله محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در گروه شناخته شده علوم انسانی محسوب می شود که ماهیت وجودی آن پرداختن به مسائلی همچون درک قوانین و مقررات، منطق و استدلال است. علاوه بر این ها، مسائلی همانند روانشناسی, علوم فلسفی و همین طور جامعه شناسی نیز در این رشته مورد آنالیز و بررسی قرار می گیرند. همان گونه که در جریان هستید وکالت مهم ترین حیطه کاری و شغلی در این رشته به شمار می آید و هر شخص برای اخذ پروانه وکالت باید پس از دریافت گواهی نامه کارشناسی و فراغت از تحصیل در این دوره اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی کانون وکلای دادگستری نماید. پس از شرکت در آزمون وکالت و سپری کردن دو سال دوره کارآموزی هر فرد می تواند اقدامات لازم را برای کسب پروانه وکالت انجام دهد. در این مقاله، به طور اختصاصی در مورد آزمون وکالت به بحث می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با آزمون وکالت به دست آورید.

اگر قصد شرکت در آزمون وکالت را دارید برای کسب اطلاعات دقیق تر در این رابطه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

شرایط ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام و شرکت در آزمون وکالت منوط به برخورداری از شرایطی چند است که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط آزمون وکالت می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. تا اطلاعات بیشتری را در مورد شرایط آزمون وکالت در اختیارتان قرار دهند. برخورداری از مدرک مقطع کارشناسی رشته حقوق و یا حتی مقاطع تحصیلی بالاتر از یکی از دانشگاه های خارج و یا داخل کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و یا برخورداری از مدرک کارشناسی در رشته محبوب و شناخته شده فقه و مبانی حقوق اسلامی ضمن تأیید کردن مرجع صالح. دقت داشته باشید که تنها به افرادی پروانه کارآموزی وکالت داده می شود که سن آن ها در زمان ثبت نام بیشتر از 40 سال نیست.

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام در آزمون وکالت در سال 1397 در مهر ماه از تاریخ 7 تا 19 مهر ماه انجام گرفت. نحوه ثبت نام در این آزمون به این شکل بود که تمامی داوطلبان پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می توانستند اقدام به این امر نمایند. اما زمان دقیق ثبت نام در آزمون وکالت در سال پیش رو یعنی سال 98 هنوز مشخص نشده است و همچنان باید منتظر بود.

زمان برگزاری آزمون وکالت

زمان آزمون وکالت در سال 97 روز جمعه برابر با نهم آذر ماه بود. تمامی داوطلبان پیش از فرارسیدن زمان آزمون وکالت باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون اقدام کنند. دریافت این کارت برای هر داوطلب با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری میسر است. زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون وکالت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان دقیق برگزاری آزمون وکالت در سال 98 و همین طور تاریخ انتشار کارت ورود به جلسه این آزمون می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید تا بدین وسیله اطلاعات موثقی را در این باره به دست آورید.

مدارک ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام در آزمون وکالت با تهیه شماری از مدارک انجام می گیرد. از جمله این مدارک می توان به عکس اسکن شده متقاضی در اندازه 4*3 گواهی با کارت پایان خدمت و یا گواهی معافیت دائم به صورت اسکن شده و موارد دیگر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از لیست کامل این مدارک می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی آزمون وکالت پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مشاوره تلفنی بزنید.
اگر سؤالی درباره آزمون وکالت ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.