آرامش ذهنی

شاید بتوان گفت که هیچ چیز در دنیا مهم تر از آرامش نیست. حتی موفقیت. افراد زیادی با میلیون ها دلار پول در حساب، از آرامش ذهنی برخوردار نیستند. وقتی آرامش دارید می توانید ذهن فعالی داشته باشید، به ایده های خلاقانه فکر کنید و از آن ایده ها در برنامه ریزی هایتان استفاده کنید. اگر همیشه استرس داشته باشید، این استرس فقط خودش را در نتایج کارهایتان نشان می دهد.
در این مقاله تلاش کرده ایم تا به راهکارهای رسیدن به آرامش ذهنی بپردازیم:

با گذشته آشتی کنید

شما نمی توانید بدون توجه به گذشته در زندگی قدم بردارید. این خیلی مهم است که بتوانید با هر اتفاقی که در گذشته افتاده آشتی کنید. اگر گذشته آزارتان می دهد، هر کاری که از دستتان بر می آید برای حل و فصل کردن آن انجام دهید.
چنانچه به هر دلیلی احساس پشیمانی ، گناه، غم یا شرم دارید، از گذشته درس بگیرید و رو به جلو حرکت کنید.

آرامش ذهنی و روانی خودتان را از دست داده اید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

نگرانی در مورد افکار دیگران را متوقف کنید

آدم ها اغلب بسیاری از خطرهاه را نمی پذیرند و دست به خیلی کارها که می توانند موجب موفقیت شان بشوند نمی زنند چون نگران فکر و نظر دیگران هستند.
بسیاری از افراد هرگز شغل خسته کننده شان را رها نمی کنند تا به آرزویشان برسند و یک موسیقی دان یا رقصنده بشوند. چون می خواهند در نظر دیگران موفق به نظر برسند.
جلب رضایت دیگران را متوقف کنید. شما بهترین قاضی خودتان هستید و هیچ چیز مهم تر و هوشمندانه تر از صدای قلبتان نیست. صدای قلبتان را دنبال کنید تا به آرامش ذهنی برسید. زمان تقریباً همه زخم ها را درمان می کند.

گاهی اوقات همه چیزی که ما احتیاج داریم این است که به زخم هایمان زمان بدهیم تا مداوا شوند. البته این خیلی مهم است که شما چه استفاده ای از زمان می کنید. ممکن است یک نفر برای درمان دردها به مشروبات الکلی و مواد مخدر پناه بیاورد و به خوش آسیب بزند و دیگری آرامش روحی را در ورزش، یوگا یا جلسات مشاوره و روان درمانی پیدا کند. به زخم هایتان زمان بدهید تا ذهنتان آرام شود

شما مسئول خوشحالی خودتان هستید

فقط زمانی می توانید یک تغییر واقعی را تجربه کنید که مسئولیت کامل زندگی تان را به عهده بگیرید. کسانی که مدام دیگران را شماتت می کنند و فقط عوامل بیرونی را در مسیر زندگی شان تأثیر گذار می دانند نمی توانند به معنای واقعی کلمه خوشحال شوند. بر آن چه که می خواهید تمرکز و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

لبخند بزنید و بیش از حد فکر نکنید

مشغولیات ذهنی بیش از حد و فکر کردن زیادی به دغدغه ها، آرامش ذهنی را از انسان می گیرد. لبخند بزنید و از زندگی لذت ببرید. شما نمی توانید همه مشکلات دنیا را حل کنید. نه توانایی اش را دارید و نه مسئولیت همه چیز بر عهده شماست. لبخند بزندی و از زندگی لذت ببرید چون فقط یک بار زندگی می کنید.

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی کارآمدی خودش را به دلایل مختلفی ثابت کرده است. این روزها بسیاری از ما زندگی شلوغ و پرمسئولیتی داریم و وقت مراجعه به مراکز مشاوره حضوری را نداریم اما کمتر کسی به تلفنی دسترسی ندارد. کافی است تلفن را برداریم و با یک مرکز مشاوره تلفنی معتبر ارتباط برقرار کنیم. در بررسی به مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی می توان به کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن این نوع مشاوره هم اشاره کرد.
مهم تر از همه این که مشاوره روانشناسی تلفنی در مواقع بحرانی به داد افراد می رسد و اطلاعات شخصی و هویت افراد را فاش نمی کند.
در بسیاری از مواقع ما آرامش درون نداریم چون از یک اختلال روانی مثل افسردگی یا اضطراب رنج می کشیم. مشاوره روانشناسی تلفنی فرصتی است تا به راهکارهایی برای درمان این اختلالات دست پیدا کنیم.

مشاوره روانشناسی تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو، با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات کاری شان می توانند در زمینه های مختلف روانشناختی، خانواده، تحصیلی، مهاجرت، نظام وظیفه و… به مخاطبان خدمات بدهند.
مشکلات روانشناختی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلالات روانی جدی تر مثل اسکیزوفرنی، دو قطبی و… موضوع اصلی مشاوره روانشناسی است. چنانچه از یک اختلال یا ناکارآمدی روانی رنج می کشید که آرامش ذهنی را از شما گرفته است، می توانید در تماس با مشاوران آیدانیتو به راهکارهایی برای درمان آن ها دست پیدا کنید.

در ادامه مطالعه مقاله حفظ آرامش را به شما پیشنهاد می کنیم.