آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

امسال نیز به مانند سال گذشته، دانشگاه آزاد اقدام پذیرش دانشجو آن هم بدون کنکور کرده است. اما با این تفاوت که مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور سال  97، محدوتر از سال گذشته است. به همین دلیل در صورتی که مایل به ثبت نام در دانشگاه آزاد هستید، بهتر است از آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور استفاده کنید. آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 17 شهریور ماه در نظر گرفته شده بود اما این زمان تمدید شده است و تا اواخر شهریور ماه امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فراهم است.

زمان زیادی تا آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور باقی نمانده است، بنابراین بهتر است عجله کنید. در صورتی که با نحوه ثبت نام در انتخاب رشته این مرحله آشنایی ندارید، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن و در آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور، مراحل ثبت نام و انتخاب رشته خود را به اتمام برسانید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای استفاده از آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید. در صفحه اصلی سایت دانشگاه آزاد، ثبت نام و انتخاب رشته دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. در سایت دانشگاه آزاد، ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته  و کاردانی ناپیوسته امکان پذیر است. بعد از اینکه دوره مورد نظر خود را انتخاب کردید، کارت اعتباری تهیه کنید و وارد مراحل ثبت نام شوید.

نحوه پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور

در سال های گذشته که پذیرش تنها بر مبنای ثبت نام و خالی بودن ظرفیت بوده است، آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیز به اواخر مهرماه می رسید. اما در سال 97 پذیرش در دانشگاه آزاد، بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبین صورت می گیرد. به همین جهت آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیز روز شنبه 17 شهریور ماه در نظر گرفته شده بود. اما این زمان تمدید شده است. احتمال میرود دانشگاه آزاد زمانی را در نظر بگیرد تا، سوابق تحصیلی داوطلبین بررسی و محل پذیرش آن ها مشخص شود.

زمان اعلام نتیجه بدون کنکور دانشگاه آزاد

بعد از اتمام ثبت نام  و انتخاب رشته، مدت زمانی جهت بررسی در نظر گرفته می شود و سپس نتایج اعلام خواهد شد. زمان اعلام نتایج این مرحله در اواخر شهریور ماه است.

فرصت تکمیل ظرفیت بدون کنکور آزاد

اگر شما آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را از دست داده اید، نگران نباشید، زیرا شما می توانید در مرحله تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنید. تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد، در اواسط مهر ماه اعلام می شود. پس از اعلام آن و باز شدن سایت، به منظور ثبت نام می توانید اقدام به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد کنید. برای اطلاع از زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و نحوه ثبت نام در آن می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شما می توانید در آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور، ثبت نام و انتخاب رشته خود را به دست مشاوران آیدانیتو بسپارید. همچنین می توانید برای اطلاع از تمدید فرصت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اگر در هنگام انتخاب رشته دچار اشتباهی شده اید میتوانید مقاله امکان ویرایش انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه کنید و مشکل خود را برطرف کنید.