ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

در این مطلب قصد داریم به پرسش های داوطلبان ورود بدون کنکور به دانشگاه در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ونحوه ثبت نام بدون کنکور در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکترای و شروط ثبت نام در هر یک از مقاطع این دانشگاه پاسخ دهیم. 

نحوه ثبت نام در مقطع کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد هر سال دو بار در مهر و بهمن برای پذیرش بدون کنکور در مقطع کاردانی فراخوان می دهد. مبنای پذیرش در مقطع کاردانی این دانشگاه مانند تمام دوره های بدون کنکور- سوابق تحصیلی متقاضیان است. داوطلبان اگر دیپلم سه ساله دبیرستان نظام جدید را دارند، می توانند برای پذیرش در دوره کاردانی پیوسته و اگر مدرک دوره پیش دانشگاهی را دارند می توانند برای کاردانی ناپیوسته درخواست دهند.
زمان فراخوان و انتشار دفترچه بدون کنکور کاردانی برای ورودی مهر اواخر مرداد یا اوایل شهریور و برای ورودی بهمن اواخر دی ماه است. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت www.azmoon.org  امکان پذیر است. متقاضیان پس خرید کارت اعتباری ثبت نام و انجام  ثبت نام اولیه و ارائه مشخصات به بخش انتخاب رشته هدایت می شوند. متقاضیان می توانند حداکثر بیست کدرشته را انتخاب کنند. کدرشته های موردنظر را از دفترچه یادداشت کرده و براساس اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته وارد کنند. پس از بررسی مدارک و سوابق تحصیلی متقاضیان نتایج نهایی به داوطلبان اعلام می شود.

شیوه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد

تمام مراحل، ثبت نام و پذیرش و زمان ثبت نام کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی مانند مقطع کاردانی است. پذیرش هم در کارشناسی ناپیوسته و هم در کارشناسی پیوسته انجام می شود. کارشناسی ناپیوسته مخصوص دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و یا نا پیوسته است و کارشناسی پیوسته مخصوص داوطلبانی است که مدرک پیش دانشگاهی دارند. ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی و در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می شود. معیار پذیرش سوابق تحصیلی شرکت کننده است. زمان فراخوان ثبت نام هفته آخر مرداد یا اولین هفته شهریور است. متقاضی باید با مراجعه به سایت، دفترچه را دریافت کند، هزینه ثبت نام را از طریق خرید کارت اعتباری بپردازد، ثبت نام و انتخاب رشته کند. هر داوطلب مجاز است تا بیست کدرشته محل را در فرم انتخاب رشته خود ثبت کند.
 مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو می توانند شما را در رابطه با ورود بدون آزمون در دانشگاه آزاد راهنمایی کنند. با تماس با آن ها اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید. 

شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 در مقطع کارشناسی ارشد، شرایط اختصاصی متفاوتی با دو مقطع قبل دارد و محدودیت هایی برای پذیرش متقاضیان در نظر گرفته شده است. شرط اصلی پذیرفته شدن این است که متقاضی جزو دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته خود باشد. شرایط اختصاصی پذیرش در این دوره داشتن معدل بالای 16 در رشته های فنی و 17 به بالا در رشته دیگر، فارغ التحصیلی در حداکثر هشت نیمسال تحصیلی، تحصیل در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد و نیز یکسانی رشته کارشناسی و رشته درخواستی برای تحصیل در کارشناسی ارشد است. زمان فراخوان برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد که فقط یک بار در هر سال صورت می گیرد، اواخر خرداد و اوایل تیر و همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است.

در کنار مشاوران آیدانیتو اطلاعات خوبی را در رابطه با ورود بدون کنکور به دانشگاه آزاد پیدا کنید.

ثبت نام هم مانند مقاطع دیگر از طریق سایت سنجش دانشگاه آزاد و با خرید کارت اعتباری ثبت نام انجام می شود و متقاضی می تواند تا 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته وارد کند. البته اولویت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 در مقطع کارشناسی ارشد با رشته محلی است که در مقطع کارشناسی در آن تحصیل کرده اید؛ چنانچه به دلیل نبود ظرفیت و یا ارائه نشدن رشته درخواستی متقاضی، امکان پذیر نشود، در یکی رشته محل های انتخابی بعدی پذیرفته خواهد شد. با درخواست تغییر رشته و یا انتقال به واحدهای دیگر داوطلبانی که بدون کنکور در کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، به هیچ عنوان موافقت نمی شود، بنابراین بهتر است داوطلبان در مرحله انتخاب رشته به اولویت بندی کد رشته ها دقت کافی داشته باشند.

چگونگی پذیرش مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری هم مانند کارشناسی ارشد فقط مخصوص داوطلبان استعدادهای درخشان است. داوطلبان برای پذیرفته شدن در این دوره می بایست در رشته های فنی معدل 17.5 به بالا و در رشته های  دیگر 18.5 به بالا داشته باشند. نمره پایان کارشناسی ارشد متقاضی بعد از 18.5 بالاتر باشد. مانند مقطع کارشناسی ارشد، رشته کارشناسی ارشد و رشته انتخابی دکتری باید مشابه باشند. متقاضیان باید تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را در حداکثر 6 ترم به پایان رسانده باشند و درس معادل سازی شده هم نداشته باشند. داوطلبان در صورت برخورداری از این شرایط می توانند فرم ثبت نام مقطع دکتری دانشگاه آزاد را در سایت سنجش و پذیرش این دانشگاه پر کنند. داوطلبانی که امتیاز لازم را کسب کنند به مصاحبه دعوت می شوند و  در روز مصاحبه باید مقاله ها و تولیدات علمی و پژوهشی خود را به همراه داشته باشند.

تحصیلات خارج از کشور 

جدای از بحث غم غربت اقامت و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی می تواند فرصتی طلایی برای هر فردی باشد. شما هم روزی می توانید به کشوری خارجی بروید و در یکی از بهترین دانشگاه ها پذیرش بگیرید. کافیست نهایت تلاش خود را به کار ببندید و به رؤیای خود جامه عمل بپوشانید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره در این زمینه می توانید از مشاوران آیدانیتو کمک بگیرید. مشاوران آیدانیتو شما را به بهترین شکل در این زمینه راهنمایی می کنند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می دهند. 
در همین زمینه می توانید دفترچه ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد را نیز مطالعه کنید.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.