انتخاب رشته ارشد سراسری 98

پس از برگزاری کنکور ارشد سراسری 98 و اعلام نتایج اولیه، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند اقدام به انتخاب رشته ارشد سراسری 98 نمایند، داوطلبان می بایست قبل از انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 را از سایت سنجش دانلود کنند و رشته ی مورد علاقه ی خود را از بین لیست رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب نمایند. اگر می خواهید اطلاعات لازم در مورد زمان انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته، تاریخ اعلام نتایج و راهنمای انتخاب رشته ارشد سراسری 98 بدست آورید توصیه می کنیم مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. طبق روال سال گذشته، زمان انتخاب رشته ارشد 98 در نیمه ی دوم خردادماه 98 خواهد بود. در تاریخ تعیین شده لازم است داوطلبان عزیز برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با توجه به رتبه و تراز قبولی در کارنامه کتبی خود ، انتخاب رشته نمایند در ادامه به زمان دقیق انتخاب رشته پی خواهید برد. اگر به علت شاغل بودن قادر به دادن آزمون نیستید از طریق ارشد بدون کنکور ثبت نام کنید و به راحتی وارد دانشگاه شوید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری 98

برای اینکه از لیست کد رشته محلهای گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم دامپزشکی و شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دوره های مجازی، پردیس خودگردان یا مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، بورسیه و رشته های دارای شرایط خاص، پذیرش اتباع خارجی، شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی مطلع شوید، دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری 98 را از سایت سنجش دانلود نموده و قبل از انتخاب رشته ارشد به مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد 98 بپردازید. 

راهنمای انتخاب رشته ارشد سراسری 98

داوطلبان می بایست قبل از اینکه اقدام به انتخاب رشته ارشد سراسری نمایند، راهنمای انتخاب رشته ارشد سراسری 98 را به دقت مطالعه نمایند. در این قسمت می توانید راهنمای انتخاب رشته ارشد را مطالعه نمایید. متقاضیان پس از اینکه رشته ی مورد نظر خود را از بین کد رشته محل های موجود در دفترچه ی انتخاب نمودند، می توانند با خرید کارت اعتباری، وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری و شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه از طریق سیستم در اختیار داوطلب قرار گرفته است، اقدام به انتخاب حداکثر 100رشته محل نمایند.

کسب رتبه قبولی در آزمون ارشد تنها 50 درصد از موفقیت در پذیرش دانشگاه ها را بر عهده دارد با انتخاب رشته صحیح به 100 درصد از موفقیت دست پیدا خواهید کرد

پس از ثبت نام انتخاب رشته ی خود در سایت سنجش می بایست رسید 15 رقمی از سیستم دریافت نمایید. در غیر این صورت انتخاب رشته شما تکمیل نشده است. کسانی که به شغل پرستاری علاقمند هستید دیگر زمان آن رسیده که رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید با ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور راهی هموار و آسان به سوی هدف دارید.

مهلت انتخاب رشته ارشد سراسری  98

انتخاب رشته ارشد سراسری سال 97، 12 خرداد آغاز شد و تا تاریخ 19 خرداد ماه مهلت انتخاب رشته ادامه داشت. پیش بینی می شود که مهلت انتخاب رشته ارشد سراسری 98 نیز از دهه دوم خردادماه آغاز و تا دهه دوم ادامه داشته باشد. به داوطلبان عزیز توصیه میکنیم در روزهای اولیه انتخاب رشته فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند و انتخاب رشته خود را به روزهای پایانی موکول نکنند. 

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری 98

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری 98 به احتمال زیاد، دهه ی اول شهریورماه خواهد بود. داوطلبان می توانند نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری را از طریق سایت سنجش در قالب کارنامه به دو روش، یکی با وارد کردن شماره پروند و شماره شناسنامه و یا با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه مشاهده نمایند.
در این مقاله به بررسی موضوع انتخاب رشته ارشد سراسری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره کنکور ارشد بزنید. 
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته ارشد سراسری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.