کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک ۹۸

avatar image نویسنده : مهربان
stopwatch image ۳۰ فروردین ۹۷ view image ۲۹۳۴ blogging image ۴
کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " آنالیز کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک 98

همانطور که اطلاع دارید، رشته عمران – ژئوتکنیک در گروه فنی و مهندسی قرار دارد. ژئوفیزیک، گرایشی است که به مسائل مهندسی مصالح زمین و مخاطرات محتمل در رابطه با احداث ابنیه می پردازد و هدف از این رشته بررسی و حل مشکلات طراحی پی ها می باشد. با توجه به مشخص شدن نتایج آزمون دکتری در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران – ژئوتکنیک 98 پرداخته ایم تا با مطالعه آن در انتخاب رشته و دانشگاه ها با نهایت دقت و منطق عمل کنید. همان طور که می دانید انتخاب رشته صحیح، تأثیر زیادی در آینده تحصیلی و شغلی شما خواهد داشت. از این رو نباید از آن سرسری عبور کرد.
تراز تعیین کننده سطح علمی داوطلبان است و نقش اصلی ورود به دانشگاه ها را ایفا می کند
یکی از مواردی که در انتخاب رشته و دانشگاه باید مدنظر قرار دهید، احتمال قبولی شما در آن دانشگاه می باشد. برای حدس قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه به دو مورد توجه می شود: 1- ظرفیت دانشگاه 2- تراز قبولی دانشگاه ظرفیت دانشگاه های سراسری در سال 96 در رشته مهندسی عمران – ژئوتکنیک 108 نفر بوده که شامل بورس اعزام به خارج از کشور، روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان می باشد و همچنین 14 واحد دانشگاه آزاد در رشته دکتری مهندسی عمران – ژئوتکنیک، دانشجو پذیرفتند. برای اطلاع دقیق تر می توانید به مقالات مربوط به ظرفیت و دانشگاه های پذیرنده مهندسی عمران – ژئوتکنیک مراجعه کنید.

تراز و رتبه دکتری عمران – ژئوتکنیک

همانطور که گفته شد، تراز قبولی از جمله موارد قابل بررسی در انتخاب رشته است، آما ایا تفاوت تراز و رتبه را می دانید؟ میزان تأثیرگذاری تراز در قبولی دانشگاه چقدر می باشد؟ در جواب این سؤال ها ابتدا به تعاریف مختصری از رتبه و تراز می پردازیم.
 • رتبه به جایگاه داوطلب در بین تعداد شرکت کنندگان آزمون می باشد.
 •  دانشگاه ها با بررسی تراز داوطلبان را به مصاحبه دعوت می کنند. نه رتبه کسب شده در آزمون دکتری.

هر دانشگاهی محدوده تراز مشخصی را تعیین می کنند و داوطلبانی که ترازشان در رنج تراز دانشگاهی باشد، انتخاب می شوند.

البته بعد از مرحله انتخاب رشته و مجاز شدن، مرحله مصاحبه هم وجود دارد که می توانید برای مطالعه بیشتر به مقالات مربوط مراجعه کنید.
مشاوران آیدانیتو پاسخگوی شما در زمینه کارنامه و رتبه قبولی دکتری مهندسی عمران هستند. پس با آن ها تماس بگیرید.

بررسی کارنامه قبول شدگان دکتری مهندسی عمران – ژئوتکنیک

با توجه به مطالب گفته شده لازم دانستیم با بررسی و آنالیز کارنامه ی داوطلبان در سال 96، به حدسیاتی راجع به تراز های قابل قبول این رشته دست پیدا کنیم.

کارنامه دکتری عمران – ژئوتکنیک 96، رتبه 1

در ابتدا لازم است بگوییم که تعداد داوطلبان دکتری عمران –ژئوتکنیک 96، 1100 نفر اعلام شد. 
نام درس نمره به درصد
مجموعه دورس تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد 65.91
استعداد تحصیلی 38.89
زبان انگلیسی سفید

 شماره داوطلب

گروه آزمایشی کد رشته نام رشته امتحانی
  فنی و مهندسی 2309 مهندسی عمران - ژئوتکنیک
  داوطلب مورد نظر که رتبه 1 عمران – ژئو تکنیک 96 را کسب کرد، تراز 7788 را بدست آورده است و مجاز به هر دو دوره روزانه و سایر دوره ها می باشد. آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج 703 و آخرین رتبه مجاز به سایر دوره ها (دانشگاه آزاد – پیام نور – غیر انتفاعی – نوبت دوم – پردیس خودگردان) 926 است.

بررسی کارنامه رتبه 16 دکتری مهندسی عمران – ژئوتکنیک 96

نام درس نمره به درصد
مجموعه دورس تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد 37.12
استعداد تحصیلی 0
زبان انگلیسی 64.44
  داوطلبی که موفق به کسب رتبه 16 و تراز 4828 شده است، مجاز به شرکت در دو دوره روزانه وسایر دوره ها شده است. و همچنین داوطلبی که رتبه 8 را کسب کرده است، با تراز 5557 موفق به انتخاب رشته در دوره گفته شده می باشد. به تفاوت تراز های اعلام شده و رتبه داوطلبان دکتری عمران – ژئوتکنیک دقت کنید.

تحصیل دکتری عمران ژئوتکنیک در خارج از ایران

ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله دکتری علی الخصوص در یکی از بهترین و سطح بالاترین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در رشته دکتری عمران ژئوتکنیک همواره برای شمار زیادی از داوطلبان مایل به تحصیل دکتری عمرن ژئوتکنیک تبدیل به یک رؤیا شده است. اما این بهترین دانشگاه در دکتری عمران ژئوتکنیک می تواند دانشگاهی در خارج از ایران و در یکی از بهترین کشورها باشد. اگر شما نیز در فکر ادامه تحصیل در یکی از معتبرترین و نام آورترین دانشگاه های خارج از ایران هستید و در رشته دکتری عمران ژئوتکنیک هستید می توانید برای دریافت اطلاعت کامل تر و دقیق تر در رابطه با موضوع ادامه تحصیل دکتری عمران ژئوتکنیک در خارج از ایران با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. 
در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری عمران بزنید.
اگر سوالی در زمینه کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " آنالیز کارنامه و رتبه قبولی دکتری عمران ژئوتکنیک 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۴ دیدگاه
 • user_default_pic نرگس
  توسط نرگس در تاریخ ۰۲ اردیبهشت ۹۷ reply-button
  سلام من رتبم شده 2542 به نظرتون میتونم شبانه اراک قبول شم ؟ ممنونم از اطلاعات کاملتون
  user_default_pic مهربان
  توسط مهربان در تاریخ ۰۲ اردیبهشت ۹۷
  با سلام با توجه به ظرفیت های پایین برای دکتری عمران ژئوتکنیک ، احتمال قبولی شما بارتبه ی 2542 فقط در دانشگاه های آزاد و پردیس ممکن است.

 • user_default_pic فروغ
  توسط فروغ در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۹۷ reply-button
  سلام رتبه من در رشته ژئوتکنیک 500 شده احتمال قبولیم برای کدوم دانشگاه وجود داره؟
  user_default_pic مهربان
  توسط مهربان در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۷
  با سلام باتوجه به رتبه ی کسب کرده ی شما ، احتمال دعوت به مصاحبه در دانشگاه غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان برای شما وجود دارد ، وضعیت قبولی شما در مصاحبه به نحوه و عملکرد شما در مصاحبه بستگی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر از مصاحبه دکتری به مقاله مصاحبه دکتری 97 و سوالات مصاحبه دکتری 97 و مصاحبه دکتری عمران مراجعه کنید.