کسری ایثارگران

در این مقاله به موضوع کسری ایثارگران خواهیم پرداخت، با توجه به اهمیت کاهش مدت خدمت برای برخی از مشمولان توصیه می کنیم از شرایط و انواع کسری های سربازی مطلع شوید.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در کسری خدمت ایثارگران توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید، شما عزیزان می توانید از قوانین ، شرایط ، مدارک مورد نیاز، فرایند اقدام کسری ایثارگران که لینک مرتبط با آن در انتهای مقاله درج شده است به صورت مجزا و کامل مطلع شوید.

مشمولان عزیز خدمت سربازی برای کسب اطلاع از آخرین اخبار کسری خدمت و تغییرات ایجاد شده در میزان کسری خدمت برای ایثارگران با مقاله کسری ایثارگران همراه ما باشند، همان طور که می دانید خدمت سربازی در کشور ماه همچون 21 کشور دیگر اجباری و بیش از 18 ماه است. در سال های گذشته سربازی دوره ای 24 ماهه بود که با کاهش آن به 21 ماه جوانان زیادی تمایل به ارسال دفترچه و اعزام نشان دادند.

پسران  وقتی که وارد سن 19 سالگی می شوند باید سریعاً اقدام به مشخص کردن تکلیف نظام وظیفه کنند تا شامل غیبت در سربازی نشوند، آن دسته از مشمولینی که شامل غیبت باشند، نمی تواند از کسری و معافیت استفاده کنند.

در ادامه راجع به کسری ایثارگران صحبت خواهیم کرد، همراه ما باشید.

کسری ایثارگران سربازی

چند وقتی است که خبر تصویب طرح کسری ایثارگران نسبت به کاهش 12 روزه سربازی به ازای هر ماه ایثارگری، توسط کمیسیون امنیت به گوش می رسد، همان طور که شما هم می دانید در گذشته تنها دارندگان 28 ماه و 29 ماه جبهه می توانستند از معافیت و کسری بهره مند شوند ولی با توجه به پیگیری و تلاش فراوان و مکرر ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی این طرح به مرحله تصویب رسید در حال حاضر در حال اجرا است.

با اجرای این طرح دلخوری ایثارگران از کسری خدمت تنها 20 هزار نفر که در اولویت و بیشترین سابقه را دارند، رفع شده است و فرزندان تمامی ایثارگران می توانند از کسری خدمت بهره مند شوند. بر این اساس به ازای هر ماه سابقه ایثارگری (رزمنده، آزاده، اسیر، جانباز، مفقودالاثر و …) می توانند 12 روز کسری دریافت کنند. اما تکلیف ایثارگران 28 و 29 ماه سابقه به چه صورت خواهد بود؟ به ازای هر 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگری معافیت سربازی به مشمولین تعلق می گیرد.

کسری خدمت برای سربازان

با توجه به اینکه تغییرات ایجاد شده در کسری خدمت در حال اجرایی شدن است آن دسته از افرادی که در حال حاضر سرباز هستند، هم می توانند از این کسری بهره مند شوند و روزهای خدمت را کاهش دهند.

محدودیت سنی کسری ایثارگران

در خصوص محدودیت سنی کسری خدمت ایثارگران، طبق سخنان سردار کریمی، هیچ محدودیتی برای بهره مندی از طرح کسری خدمت (در طرح جدید) وجود ندارد.

مشمولان عزیز می توانند بعد از مطالعه کامل مقاله کسری ایثارگران  با فرایند اقدام کسری ایثارگری 97، مدارک کسری خدمت ایثارگران 97، شرایط کسری خدمت ایثارگران 97  و قانون کسری خدمت ایثارگران 97 نیز به طول کامل و دقیق آشنا شوند. جهت کسب اطلاعات لازم به مقالات لینک شده ی مربوطه مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کسری ایثارگران با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.