کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98

در این مقاله به موضوع کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 خواهیم پرداخت. همان طور که مطلع هستید، آزمون آزاد و سراسری به طور ادغام شده برگزار شده است. در مقاله کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 به کارنامه مشترک آزاد و سراسری و تفاوت دو دانشگاه در نوع پذیرش و رتبه قبولی دانشگاه های پذیرنده رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 خواهیم پرداخت.

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری اطلاعات یکی از رشته های گروه ریاضی و فنی است که در زیرگروه 1 ارائه می شود. احتمال می رود در سال 98 رشته فناوری اطلاعات یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر باشد و دلیل این امر نزدیکی و مشابه بودن رشته فناوری اطلاعات با گرایش های کامپیوتر از جمله مهندسی نرم افزار است. داوطلبانی که در دروس ریاضی و فیزیک درصدهای بالاتری زده باشند، رتبه بهتری کسب خواهند کرد. چرا که ضریب این دو درس از سایر دروس بالاتر است. ضریب دروس ریاضی، فیزیک، شیمی به ترتیب 4 و 3 و 2 است. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته فناوری اطلاعات را دارند باید از توانایی هایی از جمله اطلاعات سیستم های رایج، یادگیری سریع، درک مسائل پیچیده را داشته باشند. در ادامه مقاله کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 را با کارنامه آزاد آشنا خواهیم کرد.

کارنامه آزاد

همان طور که گفته شد، آزمون سراسری و آزاد به صورت ادغام شده برگزار می شود و این تغییر از سال 92 ایجاد شد. دانشگاه آزاد و سراسری تا مرحله ی قبل از انتخاب رشته هم مسیر هستند اما از مرحله انتخاب رشته راه دو دانشگاه جدا می شود، در واقع داوطلبی که قصد دارد در رشته مهندسی فناوری اطلاعات آزاد هم شرکت کند، باید وضعیت رتبه ی خود را در کارنامه مشترک سراسری و آزاد مشاهده کند در کارنامه مشخصات ثبت ­نامی و آزمونی، علاقه مندی داوطلبان به شرکت در دوره های غیر از دولتی، وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف در هر گروه آزمایشی، وضعیت اعمال سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، وضعیت رتبه، تراز، تأثیر مثبت سوابق تحصیلی، در هر زیرگروه به صورت مجزا، نمره خام دروس (درصد های زده شده) و … درج شده است. اما برای داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه آزاد شرکت کنند، رتبه در سهمیه را نادیده می گیرند و تنها معیار پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد، تراز داوطلب است و رتبه در سهمیه برای دانشگاه آزاد بی تأثیر است. توجه کنید مطالبی که راجع به رتبه قبولی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد هم بیان خواهد شد بر اساس رتبه کشوری داوطلبان خواهد بود. در ادامه مقاله کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 شما را با محدوده رتبه قبولی آشنا خواهیم کرد.

رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد

رتبه قبولی فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد در واحدهای مختلف متفاوت است. ما در این مبحث به رتبه قبولی درسطح بندی های مختلف واحدهای دانشگاه آزاد پرداخته ایم. به عنوان مثال رتبه قبولی واحد علوم و تحقیقات و رتبه قبولی واحد نهاوند در یک محدوده قرار نمی گیرند. علوم تحقیقات در رتبه بندی های رتبه ی برتر را به خود اختصاص می دهند و واحدهای اهواز، تبریز، تهران مرکزی – قزوین هم در رتبه های بالا قرار می گیرند. در ادامه رتبه قبولی فناوری اطلاعات را در سطح های مختلف دانشگاه ها مشاهده کنید.
دانشگاه محدوده قبولی تراز قبولی
دانشگاه های آزاد در سطح 1 18123-45126 6800-6143
دانشگاه های آزاد در سطح 2 50396-65881 6000-5839
دانشگاه های آزاد در سطح 3 68000-150956 5111-4950
  بعد از مطالعه کارنامه و رتبه قبولی فناوری اطلاعات (IT) آزاد 98 مقاله انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی فناوری اطلاعات 98 (IT)  را مطالعه کنید.
پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام انتخاب رشته مطمئن با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.