کارنامه و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد 99

برای داوطلبان کنکور سراسری، اطلاع از محدوده رتبه قبولی و همین طور آخرین تراز قبولی در دانشگاه آزاد و نیز درصدهای داوطلبانی که در سال های گذشته در رشته مورد نظرشان پذیرفته شده اند، اهمیت زیادی دارد؛ این موضوع به خصوص درباره رشته های پرمخاطب اهمیت بیشتری دارد چون هر داوطلب مایل است احتمال قبولی خود را با اطمینان تخمین زده و خیالش از بابت به قبولی در رشته دلخواهش راحت باشد. یکی از رشته هایی که داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی درباره وضعیت قبولی در آن در دانشگاه آزاد سوالات زیادی دارند، رشته علوم آزمایشگاهی است.  به همین دلیل این مطلب را به طور کامل به بررسی کارنامه و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد 99 اختصاص داده ایم تا ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده در زمینه رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد روند انتخاب رشته را برای داوطلبان عزیز تسهیل کنیم. با ما همراه باشید.

آخرین تراز قبولی رشته علوم آزمایشگاهی آزاد

با توجه به تعیین کننده بودن تراز در زیر گروه در قبولی در دانشگاه آزاد، در اولین بخش از مقاله کارنامه و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد 99 به بررسی ترازهای قبولی رشته علوم دانشگاهی در واحدهای مختلف دانشگاه می پردازیم. در دانشگاه آزاد رتبه بندی در سهمیه مناطق یک، دو و سه اهمیتی ندارد و آنچه داوطلب باید در نظر بگیرد، ترازی است که در زیر گروه به دست آورده است. علوم آزمایشگاهی در زیر گروه 1 گروه آزمایشی تجربی قرار دارد و تراز داوطلب یعنی نمره کل آزمون او در زیر گروه برای تعیین قبولی او بررسی می شود. در صورتی که تراز داوطلب از تراز آخرین فرد قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد  بالاتر باشد، پذیرفته خواهد شد. در جدول زیر آخرین ترازهای  قبولی علوم آزمایشگاهی را ملاحظه کنید:
نام واحد آخرین تراز قبولی
پزشکی تهران 8500
مشهد 8000
قم 7800
کازرون 7600
اراک 7600
بابل 7500
چالوس 7500
کرمانشاه 7400
لاهیجان 7300
گرگان 7300
اردبیل 7000
شاهرود 7000

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد

همانگونه که در بخش قبل مطلب کارنامه و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد 99 شرح داده شد، در دانشگاه آزاد سهمیه رتبه مناطق لحاظ نشده است و تمام داوطلبانی که از هیچ نوع سهمیه ای استفاده نمی کنند جزو سهمیه عادی تلقی می شوند؛ بنابراین بعد از تراز زیر گروه، رتبه کشوری داوطلب در قبولی او موثر است. رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد به سطح واحدها دانشگاه مرتبط است به این معنی که برای قبولی در دانشگاه هاس سطح یک در رشته علوم آزمایشگاهی رتبه کشوری داوطلب می بایست زیر 18000 کشوری باشد. البته بسته به سطح علمی داوطلبان در هر سال این رتبه ممکن است با تغییراتی مواجه شود و گاهی رتبه های کشوری تا 20000 هم شانس قبولی در واحدهای سطح یک را دارند. با رشته کشوری 47000 تا 60000 می توان در رشته علوم آزمایشگاهی واحدهای سطح 2 پذیرفته شد.

کارنامه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد

درصدهای قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد هم مانند رتبه قبولی براساس سطح واحد دانشگاهی متغیر است. در جدول زیر می توانید محدوده درصدهای لازم برای قبولی علوم آزمایشگاهی برای واحدهای سطح یک و سطح دو دانشگاه آزاد ببینید:
عنوان درس محدوده درصدها
ادبیات فارسی 15-20 10-15
عربی 15-20 10-15
دین و زندگی 15-20 10-15
زبان انگلیسی 12-20 10-15
ریاضی 10-20 10-5
زیست شناسی 15-25 12-10
فیزیک 10-20 10-5
شیمی 10-20 10-5
دانشگاه پذیرنده سطح 1 سطح 2

رتبه لازم برای قبولی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تهران

تنها واحد دانشگاه آزاد که در تهران رشته علوم آزمایشگاهی  را ارائه می کند، واحد پزشکی این دانشگاه است که جزو واحدهای سطح یک دانشگاه آزاد محسوب می شود. رتبه لازم برای قبولی رشته علوم آزمایشگاهی واحد پزشکی تهران حدود 18000 است.

دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد

21 واحد دانشگاه آزاد در رشته علوم آزمایشگاهی دانشجو می پذیرند. برخی از این واحدها عبارتند از پزشکی تهران، مشهد، بروجرد، مرند، قم، مشهد، اردبیل، چالوس، لاهیجان، گرگان و…. در نهایت پیشنهاد می کنیم پس از بررسی کارنامه و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی آزاد 99 ، برای اطلاع از واحدهای پذیرنده رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد به مقاله محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 99 مراجعه کنید. تمام سوالات خود را در رابطه با کارنامه و رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد با مشاوران مجرب آیدانیتو مطرح کنید.