محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98

بعد از اعلام نتایج کنکور و مشخص شدن تراز و رتبه ها تمام توجه به سمت انتخاب رشته می رود. داوطلبینی که رشته علوم آزمایشگاهی را برای خود انتخاب کرده اند و می خواهند در دانشگاه آزاد نیز همین رشته را انتخاب و مطالعه کنند، لازم است از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98 مطلع باشند تا دانشگاه های مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنند. علاوه بر آن داوطلبین کنکور سال های بعد که مایل به تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی هستند نیز میتوانند با اطلاع از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98 هدف مند و با برنامه ریزی درست و منطقی پیش روند تا به هدف خود برسند.

توضیحی درباره رشته علوم آزمایشگاهی

همان طور که می دانید رشته علوم آزمایشگاهی از رشته های پیراپزشکی است و در زیرگروه یک گروه تجربی قرار گرفته است. برای قبولی در این رشته باید متناسب با رتبه زیرگروه یک فرد انتخاب محل کنید. رشته علوم آزمایشگاهی در تشخیص بیماری و بررسی و حفظ سلامت انسان و سلامت جامعه نقش بسیار پررنگی دارد. اهمیت علوم آزمایشگاهی در روند تشخیص بیماری تا سلامت انسان باعث شده توجه زیادی بر روی این رشته صورت گیرد که خود باعث گسترش این علم و پیشرفته شدن تجهیزات مورد استفاده در این رشته شده است. در این علم خون، مایعات، بافت های بدن انسان مورد آنالیز، تجزیه و تحلیل و آزمایش قرار می گیرد. از آنجایی که کار این رشته در آزمایشگاه ها می باشد، افرادی که مایل به تحصیل در این رشته هستند، باید توانایی فردی و علاقه به کار در آزمایشگاه را داشته باشند. زیرا فارغ التحصیلان این رشته با ادرار، مدفوع و خون سر و کار دارند و باید دقت بالا برای تشخیص بیماری را داشته باشند. در ادامه می خواهیم به محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98 بپردازیم.

دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98

از آنجایی که دفترچه انتخاب رشته سال 98 دانشگاه آزاد هنوز منتشر نشده است، در اینجا بنابر دفترچه سال 96، به معرفی دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98  می پردازیم. در زیر دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد را آورده ایم:
ردیف نام دانشگاه
1 واحد تبریز
2 واحد مرند
3 واحد اردبیل
4 واحد کاشان
5 واحد پزشکی تهران
6 واحد مشهد
7 واحد شاهرود
8 واحد کازرون
9 واحد قم
10 واحد گرگان
11 واحد لاهیجان
12 واحد کرمانشاه
13 واحد الیگودرز
14 واحد بروجرد
15 واحد بابل
16 واحد تنکابن
17 واحد ساری
18 واحد اراک
19 واحد ارومیه
20 واحد زاهدان
21 واحد چالوس
 

بیست و یک واحد دانشگاه آزاد در رشته علوم آزمایشگاهی دانشجو می پذیرد

در مجموع 21 واحد دانشگاه آزاد دانشجو در رشته علوم آزمایشگاهی می پذیرد و داوطلبین می توانند بسته به محل مورد نظر و دانشگاهی که دوست دارند و همچنین در نظر گرفتن رتبه خود اقدام به انتخاب کد رشته محل های رشته علوم آزمایشگاهی کنند. در این مقاله با موضوع محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده علوم آزمایشگاهی آزاد 98  همراه شما داوطلبین گروه تجربی و علاقه مندان علوم آزمایشگاهی بودیم. همچنین در صورتی که مایل به انتخاب رشته علوم آزمایشگاهی هستید، می توانید مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی سراسری 98 را نیز مطالعه نمایید.