کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد

بسیاری از داوطلبین گروه انسانی برای خواندن رشته حقوق به این گروه آزمایشی آمده اند. قضاوت و وکالت مورد علاقه و رویای خیلی از افراد و داوطلبین کنکور است. همین رویا باعث شده رتبه قبولی در حقوق به حد خوب و عالی برسد. حال در اینجا می خواهیم کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد را برای آن دسته از داوطلبین که مایل به قبولی در دانشگاه آزاد هستند، بیان کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات خوبی را در رابطه با کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد به دست آورید.

علم حقوق

حقوق و علم حقوق تمام روابط بین فردی افراد جهان را در بر می گیرد. به همین دلیل این رشته و متخصصین این رشته ارزش و اهمیت زیادی دارند. حقوق دانان و وکیلان علاوه بر کمک به افراد در دادگاه، و دفاع از افراد مظلوم که مجرم شناخته شده اند و تلاش برای برقراری عدالت، وظیفه حفظ حقوقی مردم در شرایط مختلف را دارند.

شرکت های خصوصی و دولتی برای جلوگیری از ضرر در حین بستن قرار داد با وکیلان مشورت می کنند. به طور کلی می توان گفت دایره کاری حقوقی از فرد تا جهان است و همه را در بر می گیرد تا آینده ای بهتر به دست آید. البته توانایی های فردی به علاوه دانش عالی برای یک وکیل مورد نیاز است. از جمله توانایی های فردی می توان به جسارت، شجاعت، حسن دفاع، قدرت استدلال، فن بیان خوب اشاره کرد. قبل از بررسی کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد نگاهی به تراز و رتبه و اهمیت آنها در دانشگاه آزاد می پردازیم.

تراز و رتبه قبولی حقوق

برای قبولی در دانشگاه آزاد در نظر گرفتن تراز اهمیت دارد. زیرا بر خلاف دانشگاه سراسری که مناطق را وارد سهمیه کرده است و سهمیه مناطق تأثیر مستقیم بر رتبه دارد، در دانشگاه آزاد سهمیه مناطق وجود ندارد. عدم وجود سهمیه بندی باعث می شود بتوانیم از تراز به جای رتبه برای انتخاب رشته استفاده کنیم. تراز به معنای نمره کل است. البته دانشگاه آزاد نیز خالی از سهمیه نیست.

در دانشگاه آزاد سهمیه ها به 3 دسته تقسیم شده اند و هر کدام تأثیر خود را بر قبولی دارند:

1- سهمیه عادی

2- سهمیه ایثارگر

3- سهمیه بسیج فعال

با ارزیابی کارنامه و رتبه قبولی در حقوق دانشگاه آزاد می توانید شناخت بهتری نسبت به وضعیت خود به دست آورید.

 

رتبه قبولی حقوق دانشگاه آزاد

به منظور بررسی کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد نیاز به مقایسه و بررسی قبول شدگان سالهای قبل هست به همین دلیل در جدول زیر آخرین رتبه قبولی حقوق در دانشگاه های مختلف را آورده ایم.

توجه کنید رتبه مشابه به معنی قبولی 100% نیست. زیرا هر ساله با تغییر ظرفیت ها و همچنین تغییر تعداد داوطلبین مایل به انتخاب رشته حقوق این ترازها و رتبه ها تغییر می کند. اما هر چه قدر رتبه کشوری شما بهتر از رتبه های اعلام شده در جدول زیر باشد، احتمال قبولی شما افزایش می یابد.

نام دانشگاه آخرین رتبه قبولی
واحد شهریار 112660
واحد تهران شرق 44521
واحد تهران شمال 20892
واحد تهران جنوب 21996
واحد مشهد 34299
واحد اصفهان 47680
واحد کرج 4910
واحد ملارد 11332
واحد نجف آباد 67531
واحد شهر قدس 103691
واحد قائم شهر 68972
واحد اهواز 97199
واحد تبریز 97385
واحد اسلامشهر 102899
واحد تهران مرکزی 8030
کرمانشاه 120100
ورامین 121345
هشتگرد 122170
رباط کریم 144000
شیراز 80390

در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی حقوق آزاد پرداختیم. اگر شما مایل به قبولی در رشته حقوق هستید می توانید مقاله محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری حقوق را مطالعه کنید