پردیس ارس دانشگاه تهران

اعتبار و فضای آموزشی باکیفیت دانشگاه تهران بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین سبب سازمان منطقه آزاد ارس که یک سازمان تجاری و صنعتی است، تصمیم به اجرای یک تفاهم نامه با دانشگاه تهران به منظور تاسیس یک پردیس بین المللی گرفت. پس از حدود سه سال از اخذ تصمیم، اولین دانشجو در نیمسال دوم سال 90-89 وارد پردیس ارس دانشگاه تهران شد. پذیرش دانشجو در ابتدا در 9 رشته تحصیلی و فقط در مقطع کارشناسی ارشد صورت پذیرفت، اما امروزه 37 رشته و گرایش تحصیلی در مقطع ارشد و 27 رشته و گرایش در مقطع دکتری برای پردیس ارس دانشگاه تهران تعریف شده است.

اما چرا پردیس ارس دانشگاه تهران شکل گرفت؟

در پاسخ به این سوال می توان کمی درباره اهداف تاسیس پردیس ها صحبت کرد. در حقیقت پردیس های دانشگاه تهران به این منظور بنیان گذاری شدند که تا آنجا که در توان دارند از عزیمت فارغ التحصیلان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به کشورهای خارجی ممانعت کنند و از طرفی دیگر با جذب دانشجویان کشورهای خارجی، پتانسیل لازم را برای عزیمت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشورهای خارجی فراهم کنند. از جمله دلایل بسیار با اهمیت تاسیس پردیس های دانشگاه تهران، علی الخصوص پردیس ارس دانشگاه تهران این است که این پردیس ها می توانند از امکانات، تجهیزات و ظرفیت های دانشگاه تهران نهایت استفاده را ببرند.

رشته های پردیس ارس دانشگاه تهران

همان طور که در ابتدا ذکر کردیم در حال حاضر پردیس ارس دانشگاه تهران ، هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. از آنجایی که برای انتخاب رشته نیاز به آگاهی ار رشته های مورد پذیرش پردیس ارس دانشگاه داریم در ادامه به معرفی این رشته ها می پردازیم:

رشته های ارشد پردیس ارس دانشگاه تهران

32 رشته ای که پردیس ارس دانشگاه تهران در آن ها دانشجو می پذیرد عبارتند از:

رشته های ارشد پردیس ارشد دانشگاه تهران

حسابداری

مدیریت صنعتی

مدیریت ارشد کسب و کار (MBA)

مدیریت اجرایی

مدیریت مالی

مشاوره (خانواده)

مدیریت بازرگانی

مدیریت امور شهری

جغرافیا و برنامه ریزی شهری

پژوهش در علوم اجتماعی

روان شناسی تربیتی

اقتصاد نظری

روان شناسی بالینی

کارآفرینی (گرایش کسب و کار جدید)

توسعه اقتصادی و برنامه ریزی

مهندسی معماری

تربیت بدنی و علوم ورزشی (حرکات اصلاحی)

مهندسی شهرسازی ( برنامه ریزی شهری)

تربیت بدنی و علوم ورزشی (مدیریت ورزشی)

مهندسی شهرسازی ( طراحی شهری)

تربیت بدنی و علوم ورزشی (فیزیولوژی ورزشی)

مهندسی عمران (محیط زیست)

آموزش زبان انگلیسی

ایمنی و بهداشت محیط زیست (HSE)

حقوق عمومی

علوم سیاسی

حقوق خصوصی

صنایع غذایی

حقوق جزا و جرم شناسی

گردشگری

حقوق تجارت بین الملل

سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

 

که از میان این 32 رشته ، دو گرایش برای رشته های مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، صنایع غذایی و سه گرایش برای مدیریت ارشد کسب و کار تعریف شده است.

رشته های دکتری پردیس ارس دانشگاه تهران

رشته های دکتری پردیس ارشد دانشگاه تهران

رشته

گرایش

مدیریت

مدیریت بازاریابی بین المللی

مدیریت مالی

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت رسانه

مدیریت سیستم ها

مدیریت بازرگانی

مدیریت بازاریابی

مدیریت آموزشی

 

حسابداری

 

مدیریت دولتی

رفتار سازمانی

مدیریت منابع انسانی

روانشناسی تربیتی

 

حقوق عمومی

 

حقوق کیفری و جرم شناسی

 

حقوق خصوصی

 

علوم سیاسی

مسائل ایران

جامعه شناسی سیاسی

سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS)

 

علوم و صنایع غذایی

مهندسی صنایع غذایی

مهندسی منابع طبیعی

محیط زیست

علوم اقتصادی

 

فیزیولوژی ورزشی

فیزیولوژی قلب و عروق و تنفس

آموزش زبان انگلیسی

 

مهندسی محیط زیست

آب و فاضلاب

ژئومورفولوژی

مدیریت مخاطرات محیطی

مهندسی کشاورزی

مهندسی منابع آب

سازه های آبی

اصلاح نژاد دام

 

شهریه پردیس ارس دانشگاه تهران

قدم اول به منظور انتخاب رشته علاقه مندی است، اما موضوعات مالی نیز از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در تحصیل هستند. از آنجایی که نرخ شهریه در هر سال با سال گذشته متفاوت است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه دقیق تحصیل در پردیس ارس دانشگاه تهران با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

نحوه پذیرش پردیس ارس دانشگاه تهران

پذیرش در پردیس ارس دانشگاه تهران به سه صورت انجام می پذیرد. در روش اول داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری در مقاطع ارشد و دکتری نسبت به انتخاب رشته پردیس ارس دانشگاه تهران اقدام می کنند. اما در روش دوم، پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می پذیرد. بر این اساس اگر سوابق تحصیلی بهتری (امتیاز شما از نظر دارا بودن مقالات علمی و پژوهشی، شرکت در کنفرانس ها و امتیاز حاصل از مصاحبه و … بیشتر از سایر داوطلبان باشد) داشته باشید، پذیرفته خواهید شد. شایان ذکر است که اگر تعداد داوطلبانی که می خواهند در پردیس ارس دانشگاه تهران بدون کنکور به تحصیل بپردازند، متعدد باشد، این امکان وجود دارد که دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون کند. سومین روش، پذیرش دانشجویان خارج از کشور است. در این روش رشته هایی که به زبان غیر از فارسی ارائه می شوند، دانشجو می پذیرند.

در این مقاله به معرفی پردیس ارس دانشگاه تهران پرداختیم. پیشنهاد می کنیم در این زمینه مقاله پردیس کیش دانشگاه تهران را هم بخوانید.

در ضمن اگر سوالی در زمینه ادامه تحصیل در پردیس ارس دانشگاه تهران و یا انتخاب رشته دارید، با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.