همسرداری زنان

آدم ها با هم ازدواج می کنند تا نیازهای جنسی و عاطفی شان را رفع کنند و در کنار هم به آرامش برسند. اما حفظ گرما، سلامت، صمیمیت و عشق در زندگی کار ساده ای نیست. زنان و مردان باید از آیین همسرداری آگاه باشند تا بتوانند با درک متقابل و رعایت نکاتی کیفیت زندگی زناشویی را حفظ کنند، از هم دور نشوند و احترام میانشان از بین نرود.

همسرداری در واقع شامل مهارت هایی است که همسران با رعایت آن ها از زندگی مشترک مراقبت و از آسیب ها جلوگیری می کنند. در این مقاله تلاش کرده ایم که به اصول همسرداری زنان بپردازیم. البته نباید این نکته را فراموش کنیم که مهارت های زناشویی فقط مخصوص زنان نیستند و مردان هم قطب دیگر ازدواج هستند:

به همسرتان اعتماد داشته باشید

گاهی اوقات زنان بیش از حد همسرشان را کنترل می کنند. در واقع آن ها به همسرشان اعتماد ندارند. این رفتار می تواند موجب کشمکش، درگیری و دعوا شود و احترام میان زوجین را خدشه دار کند. بی اعتمادی به همسر نه تنها وفاداری او را افزایش نمی دهد، بلکه او را از شما دور می کند.

به همسرتان ابراز عشق کنید

همه آدم ها، چه زن و چه مرد، نیازهای عاطفی دارند و یکی از مهم ترین اصول همسرداری موفق این است که به شریک زندگی تان ابراز عشق کنید. تصور نکنید که زنان نباید احساساتشان را بروز بدهند و گفتن جمله «دوستت دارم» فقط وظیفه مرد است.

سعی کنید که ابراز عشق تان به دو شیوه کلامی و غیرکلامی باشد. محبت تان را هم در کلام و هم در عمل به نمایش بگذارید.

به همسرتان آرامش بدهید

خوشبختانه امروز کارکردن بیرون از خانه فقط مسئولیت مردان نیست و زنان هم در فعالیت های اقتصادی نقش های مهمی دارند. اما گاهی اوقات زنان خانه دار از ساز و کار فعالیت های بیرون از خانه بی خبر هستند و همسرشان را درک نمی کنند.

اگر خانه دار هستید، باید بدانید که کار بیرون از خانه با فشارهای جسمی و روانی زیادی همراه است. به همین دلیل وقتی مرد بعد از کار به خانه می آید، عمیقاً نیازمند استراحت و آرامش است. پس بلافاصله بعد از رسیدن او به خانه شروع نکنید به صحبت کردن در مورد مشکلات، شکایت کردن، غر زدن و…

به او فرصت بدهید که آرام بگیرد، استراحت کند و در خانه احساس امنیت داشته باشد.

به همسرتان اعتماد به نفس بدهید

یکی از مهم ترین اصول همسرداری زنان ، اعتماد به نفس دادن به شریک زندگی شان است. به همسرتان بگویید که به او افتخار می کنید، او را بابت ویژگی های مثبتش ستایش کنید و با رفتارهای این چنینی عزت نفس او را افزایش بدهید.

در مقابل دیگران احترام همسرتان را حفظ کنید

توهین به همسر یا تحقیر و مسخره کردن او در برابر دیگران رفتار شدیداً آسیب زایی است و می تواند احترام میان زوجین را نابود کند. هرگز گفت و گوهای خصوصی و مشکلات زندگی زناشویی را میان جمع افراد خانواده، دوستان و آشنایان نیاورید و در حضور کسی از همسرتان شکایت نکنید.

رابطه جنسی را جدی بگیرید

رابطه جنسی یکی از مهم ترین مؤلفه های زندگی مشترک است و با حفظ کیفیت آن، صمیمیت زندگی مشترک را حفظ می کنید. در همسرداری زنان اهمیت ایجاد تنوع در رابطه جنسی و پویایی آن نباید فراموش شود. این یک واقعیت است که بهترین رابطه عاطفی هم در یک زندگی مشترک بدون رابطه جنسی صمیمانه و لذت بخش کافی نیست.

این ها فقط تعدادی از اصول همسرداری زنان است و همسرداری موفق به این عوامل ختم نمی شود.

در ادامه مطالعه مقاله «همسرداری مردان» را به شما پیشنهاد می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اصول همسرداری زنان، می توانید با مشاوران متخصص و با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.