نمونه سؤالات کنکور انسانی 98

پس از دوران عید نوروز و در چند ماه باقی مانده تا کنکور 99 بهترین کار برای داوطلبان کنکور انسانی بررسی نمونه سؤالات کنکور انسانی 98 است. شما می توانید سؤالات کنکور سالهای قبل را تهیه و با شبیه سازی کنکور اقدام به تست زنی کنید. در شبیه سازی کنکور حتماً توجه به زمان داشته باشید. برای هر درس به اندازه خودش زمان بگذارید تا بتوانید به سؤالات تمام درس ها پاسخ دهید و هیچ درسی را سفید نگذارید. بعد از اتمام تست زنی با توجه به پاسخنامه شروع به تحلیل و بررسی سؤالات کنید تا نکته ای از نظرتان دور نماند. اگر به دنبال لیست رشته های بدون کنکور هم بودید روی لینک کلیک کنید.

زمان بندی سؤالات کنکور انسانی

در کنکور سراسری دفترچه سؤالات عمومی و اختصاصی جداگانه برای داوطلبان ارائه می شود و زمان پاسخ گویی به آنها نیز متفاوت است. برای اینکه زمان کافی برای پاسخ دهی به سؤالات را داشته باشید، نیاز به برنامه ریزی زمانی دارید. بهتر است در بررسی نمونه سؤالات کنکور انسانی 98 نیز این زمان بندی را رعایت کنید تا روز کنکور با مشکل مواجه نشوید. زمان پاسخ دهی به دفترچه شماره 1 که شامل سؤالات دروس عمومی است 75 دقیقه در نظر گرفته شده است. دفترچه شماره 1 شامل درس زبان و ادبیات فارسی با 25 سؤال، زبان عربی با 25 سؤال، فرهنگ و معارف اسلامی با 25 سؤال و زبان انگلیسی با 25 است که در مجموع شامل 100 سؤال را شامل می شود. مدت زمان لازم برای پاسخ دهی به سؤالات هر درس در جدول زیر آمده است.

درس مدت زمان دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 18
زبان عربی 20
فرهنگ و معارف اسلامی 17
زبان انگلیسی 20

ما به شما پیشنهاد می کنیم مدت زمان کمتری برای هر درس درنظر بگیرید تا در انتها چند دقیقه ای برای مرور سؤالاتی که شک دارید زمان داشته باشید. پس از جمع آوری دفترچه شماره 1، دفترچه شماره 2 شامل سؤالات دروس اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. دفترچه شماره 2 شامل 180 سؤال است و 165 دقیقه برای پاسخ دهی به سؤالات فرصت دارید. دفترچه شماره 2 برای گروه انسانی شامل دروس ریاضی با 20 سؤال، اقتصاد با 15 سؤال، زبان و ادبیات فارسی با 30 سؤال، زبان عربی با 20 سؤال، تاریخ و جغرافیا با 30 سؤال، علوم اجتماعی با 20 سؤال، فلسفه و منطق با 25 سؤال و روانشناسی با 20 سؤال است. سازمان سنجش زمان های مشخصی را برای پاسخ دهی به هر درس در نظر گرفته است.

درس مدت زمان – دقیقه
ریاضی 25
اقتصاد 120
زبان و ادبیات فارسی 30
زبان عربی 20
تاریخ و جغرافیا 25
علوم اجتماعی 15
فلسفه و منطق 25
روانشناسی 15

همانند دروس عمومی به شما پیشنهاد می کنیم زمان کمتری برای هر درس بگذارید تا چند دقیقه آخر فرصت بازگشت به سؤالاتی که به آنها شک دارید و یا پاسخ دادن به آنها زمان بر است را داشته باشید.

در صورتی که جزء داوطلبان کنکور انسانی هستید مطالعه نمونه سؤالات آزمون های سراسری سال های گذشته در این رشته را فراموش نکنید

ضرایب دروس امتحانی کنکور انسانی 98

دروس عمومی و اختصاصی دارای ضرایب اهمیتی هستند و هر چه ضریب بالاتر باشد، میزان تأثیرگذاری آن درس بر رتبه شما بیشتر است. بنابراین بهتر است به ضرایب توجه کنید و برای دروسی که ضریب بالاتری دارند وقت بیشتری بگذارید.

درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجی 2

منابع دروس امتحانی کتب درسی است. برای زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان خارجی (انگلیسی) کتاب های سال های دوم، سوم و پیش دانشگاهی و برای زبان عربی کتابهای سالهای دوم و سوم به عنوان منابع امتحان مشخص شده اند. ضریب دروس اختصاصی گروه انسانی برای هر یک از زیرگروهها متفاوت است.

درس زیرگروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیرگروه 4 زیر گروه 5
ریاضی 2 4 4 3 3
اقتصاد 1 2 3 2 2
زبان و ادبیات فارسی 4 2 2 2 2
زبان عربی 4 1 1 1 1
تاریخ و جغرافیا 1 1 1 3 1
علوم اجتماعی 1 3 2 2 3
فلسفه و منطق 3 1 1 2 2
روان شناسی 1 2 1 3 3

برای داوطلبانی که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی هستند. علاوه بر دروس فوق درس اصول عقاید و فقه نیز در دروس امتحانی اختصاصی آنها قرار دارد. این درس دارای ضریب 3 است.

دفترچه سؤالات کنکور انسانی در سال های گذشته

اهیمت مطالعه سؤالات کنکور انسانی در طول سال های گذشته برگزاری این آزمون بر هیچ داوطلب کنکوری پوشیده نیست. زیرا شماری از سؤالات کنکور با توجه به سال های قبل طرح می شود.
سؤالات کنکور علوم انسانی
سوالات اختصاصی کنکور سراسری 96 گروه انسانی  سوالات اصول و عقاید فقه گروه انسانی سال 96   
پاسخ نامه کنکور گروه انسانی 96  سوالات عمومی کنکور سراسری 96 گروه انسانی
سوالات اصول و عقاید 95  سوالات اصول و عقاید فقه گروه انسانی سال 95
سوالات عمومی گروه انسانی 95 سوالات اختصاصی گروه انسانی 95
پاسخ نامه سوالات اختصاصی گروه انسانی95

شما می توانید مقاله نمونه سؤالات کنکور تجربی 98 را نیز بررسی کنید.

اگر سوالی در زمینه نمونه سؤالات کنکور انسانی 98 ذهن تان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.