نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99

 در این مقاله با موضوع نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99 در خدمت دانش آموزان پایه نهم هستیم. مدارس نمونه با هدف شکوفایی استعدادهای دانش آموزان مستعد آغاز به کار کرد و در تمامی مناطق ایران شاهد تأسیس مدارس نمونه دولتی تا سال 99 بودیم. مدارس نمونه دولتی در کنار مدارس شاهد و سمپاد از موارد خاص محسوب می شود که برای جذب دانش آموزان به مدارس نمونه دولتی آموزشی برگزار می شود. همان طور که اطلاع دارید، دانش آموزان زیادی که برای جذب دانش آموزان به مدارس نمونه دولتی آموزشی برگزار می شود. همان طور که اطلاع دارید، دانش آموزان زیادی برای ورود به مدارس نمونه دولتی تلاش می کنند و با توجه به تعداد بالای داوطلبان آزمون نمونه دولتی رقابت سختی بین دانش آموزان ایجاد شده است. اما دلیل علاقمندی این تعداد دانش آموز برای ورود به مدارس نمونه دولتی چیست؟

 • توجه به هوش و استعدادهای دانش آموزان باهوش و مستعد
 • شکوفایی استعدادهای دانش آموزان
 • وجود دانش آموزان با ضریب هوشی بالا و ایجاد انگیزه و امید در دانش آموزان
 • امکانات تحصیلی بالا
 • وجود امکانات رفاهی برای دانش آموزان
 • جذب مدرسان با سابقه
 • کادر آموزشی قوی
موارد گفته شده از ویژگی های مدارس نمونه دولتی می باشد. طبق سخنان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به تدریج و در طول سه سال حذف خواهد شد. اما در سال 99 آزمون نمونه دولتی نهم به دهم برگزار خواهد شد. بنابراین برای موفقیت و تحصیل در مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم، در سال 99 تلاش و موفقیت در نتیجه آزمون در آینده تحصیل دانش آموزان مؤثر خواهد بود. از راه های موفقیت در آزمون نمونه دولتی، مشاهده و جمع آوری نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99 است.
دانش آموزان برای موفقیت در آزمون بهتر است در برنامه ریزی های خود نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99 و سایر سال های تحصیلی را قرار دهند و با حل کردن نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99 با سنجش علمی خود، میزان توانایی خود در حل سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم را  بیازمایند. هدف آیدانیتو از درج این مقاله، کمک به دانش آموزان پر تلاش و با انگیزه در آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم 99 می باشد. بنابراین توصیه می کنیم مقاله نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 99 را با دقت و کامل مطالعه کنید. بعد از موفقیت در آزمون و قبول شدن در مدرسه مورد نظر برای ثبت نام کتاب درسی حتما در زمانی که برایتان مشخص شده است به مدرسه رجوع کنید و اطلاعات دقیق را بگیرید.
در ضمن برای اطلاعات بیشتر در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به مقاله سؤالات نمونه دولتی 99 در آیدانیتو مراجعه کنید.

از طریق آشنایی کامل با نمونه سوالات آزمون نهم به دهم در سال های گذشته می توانید موفقیت بیشتری را در آزمون نمونه دولتی سال پیش رو بدست آورید

مواد و ضرایب آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

دروسی که در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم وجود دارد، شامل موارد زیر می باشد:

 • پیام های آسمانی
 • فارسی
 • عربی
 • مطالعات اجتماعی (تاریخ، جغرافی، مدنی)
 • انگلیسی
 • علوم تجربی
 • ریاضی
مدت زمانی که برای پاسخگویی به تمامی سؤالات به دانش آموزان داده می شود، 120 دقیقه می باشد. با توجه به اعلام آموزش و پرورش، تمامی سؤالات از کتاب درسی پایه نهم سال تحصیلی 97 می باشد. اما ضرایب دروس و تعداد سؤالات هر درس در آزمون را در جدول زیر مشاهده کنید.
نام درس ضریب تعداد سؤال در آزمون
پیام های آسمانی 2 10
فارسی 2 15
عربی 1 8
مطالعات اجتماعی 1 10
انگلیسی 1 7
علوم تجربی 2 25
ریاضی 3 25

نحوه مطرح شدن سوالات در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

آیا از این موضوع مطلع هستید که نحوه طرح سوالات در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به چه صورت است؟ آگاهی از این موضوع پیش از شرکت در این آزمون بسیار ضروری به نظر می رسد. در صورت عدم اطلاع از این مسئله می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو می توانند شما را در این حوزه به بهترین شکل و به طور کامل و جامع راهنمایی کنند.

آیا موفقیت در آزمون نمونه دولتی تنها با تست زدن امکان پذیر است؟

جالب است که بدانید، هیچ یک از انسان های مشهور، موفقیت خود را وابسته به تنها یک عامل نمی دانند. موفقیت در هر مرحله از زندگی، وابسته به مجموعه ای از شرایط است. با توجه به این امر، برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی، بایستی علاوه بر مطالعه بر اساس یک برنامه حرفه ای، از تکنیک های تست زنی اطلاع کافی داشته باشید و بتوانید با مطالعه ی موثر و شبیه سازی آزمون، با بیشترین تمرکز به سوالات پاسخ دهید. پیشنهاد می کنیم برای برنامه ریزی درسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آزمون مدارس نمونه دولتی 99 بزنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را درباره نمونه سؤالات نمونه دولتی  در اختیار شما قرار دهند. پس در صورت لزوم با آن ها تماس بگیرید.