نمونه سؤالات آزمون مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی همانند مدارس تیزهوشان از طریق آزمون ورودی جامع دانش آموز می پذیرند. آزمون مدارس نمونه دولتی هر سال پس از اتمام سال تحصیلی و معمولاً در روزهای ابتدایی تیرماه برگزار می گردد. پذیرفته شدگان این مدارس، با توجه به ظرفیت بیشتر مدارس نمونه دولتی، بسیار بیشتر از مدارس تیزهوشان است و به طبع داوطلبان بیشتری نیز در آزمون ورودی این مدارس شرکت می کنند. نکته قابل توجه در مورد آزمون مدارس نمونه دولتی جامعیت آن در حد استان است. یعنی برخلاف آزمون ورودی تیزهوشان که به صورت جامع برگزار می شود آزمون مدارس نمونه دولتی در هر استان متفاوت است. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید از آن اطلاع داشته باشید این که، آزمون مدارس نمونه دولتی برای ورود دانش آموز پایه ششم به پایه هفتم دیگر برگزار نمی شود و جذب دانش آموزان از این طریق صورت نمی گیرد. توصیه می کنیم با مطالعه نمونه سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 99 ، آمادگی خود را برای قبولی در آزمون بالا ببرید. بعد از اعلام نتایج و کسب رتبه قبولی حتما برای ثبت نام کتاب از مشاورین ما سوال بفرمائید.

دفترچه سؤالات آزمون نمونه دولتی

ضمناً مهلت آزمون حدود 100 دقیقه است. دفترچه سؤالات آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم حاوی 100 سؤال 4 گزینه ای با تفکیک سؤالات به شرح زیر می باشد. دقت کنید که هر درس ضریب مختص به خود را دارد. مثلاً درس ریاضی با ضریب سه، دارای تأثیر 3 برابر نسبت به زبان انگلیسی با ضریب 1 است.

 

ردیف نام درس تعداد سؤال ضریب
1 پیام های آسمان 10 سؤال ضریب 2
2 فارسی 15 سؤال ضریب 2
3 عربی 8 سؤال ضریب 1
4 مطالعات اجتماعی 10 سؤال ضریب 1
5 انگلیسی 7 سؤال ضریب 1
6 علوم تجربی 25 سؤال ضریب 2
7 ریاضیات 25 سؤال ضریب 3
ضمناً مهلت آزمون حدود 120 دقیقه است.


اگر سوالی در زمینه آزمون نمونه دولتی و دفترچه ثبت نام ذهنتان را به خود مشغول کرده است، با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

نمونه سؤالات آزمون هر استان را در لینک های زیر می توانید پیدا کنید:

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم فنی حرفه ای

 برای دانلود نمونه سؤالات آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم کلیک کنید
برای دانلود پاسخ سوالات (کلید) نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس کلیک کنید
برای دانلود پاسخ سوالات (کلید) نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم زنجان

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم زنجان کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم خراسان رضوی

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم خراسان رضوی کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم خوزستان و شهرستان های استان تهران

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم خوزستان و شهرستان های استان تهران کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم استان تهران

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم تهران کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم مرکزی

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم مرکزی کلیک کنید

نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم آذربایجان شرقی

برای دانلود نمونه سوالات نمونه دولتی نهم به دهم آذربایجان شرقی کلیک کنید

چگونه برنامه ریزی کنم که حتماٌ قبول شوم؟

برنامه ریزی نقش مهمی در قبولی شما خواهد داشت. البته هر نوعی از برنامه ریزی شما را به هدفی که دارید نخواهد رساند. یک برنامه ریزی حرفه ای، با ویژگی های شخصیتی شما مطابقت دارد. به طوری که، اگر مطابق آن پیش بروید به هیچ وجه خسته و ناامید نخواهید شد. یک برنامه ریزی اصولی به شما این امکان را می دهد که در کنار علاقه مندی هایتان، درس بخوانید، استراحت کنید و به نتایج دلخواهتان هم برسید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای یک برنامه ریزی اصولی با مشاوری باتجربه در این زمینه مشورت بفرمایید.

کدام تست ها را بزنم حتماٌ قبول می شوم؟

به نظر می رسد که اکثر داوطلبان برداشت اشتباهی از آزمون دارند. چرا که فکر می کنند سؤالات آزمون از منابعی غیر از کتب درسی مطرح می شوند. اما در صورت بررسی بیشتر سؤالات آزمون های سال گذشته متوجه می شویم که تمامی سؤالات از متن کتاب های درسی طراحی شده اند و در صورت درک عمیق مفهوم موضوعات خواهیم توانست به سؤالات پاسخ صحیح دهیم. اما علاوه بر مطالعه دقیق، بایستی وقت کافی را بر روی تست زدن بگذاریم. حتماٌ شنیده اید که هر تستی برای خود دنیایی دارد و نکته های بسیاری را در خود جای داده است. در مجموع، اعتقاد بر این است که هر چه بیشتر تست بزنیم بهتر است. اما اگر وقت کافی برای زدن تمامی تست های جهان نداشته باشیم (در واقع این که شما بتوانید تمام تست های دنیا را بزنید و تمامی نکات آن ها را نیز به یاد داشته باشید فقط یک رؤیاست )، باید مهم ترین تست ها را مطالعه و آن ها را مرور کنیم. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از مهم ترین تست های آزمون نمونه دولتی از راهنمایی های یک مشاور استفاده کنید.

برای دریافت بهترین نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

روش های صحیح تست زدن را بیاموزید…

این نکته را آویزه گوش هایتان کنید که حتی اگر تمامی نکات را به خوبی یاد بگیرید تست زدن اصولی دارد که بایستی آن را بیاموزید. معمولاٌ سوال های تستی به گونه ای طراحی می شوند که داوطلب با مشاهده پاسخ تقریبا مشابه، در دام طراح سوال می افتد و گزینه اشتباه را انتخاب می کند. مشاورانی آگاه در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در زمینه روش های صحیح تست زدن در اختیار شما قرار خواهند داد.
برای آگاهی از روش های صحیح تست زدن با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در نهایت پس از بررسی دقیق نمونه سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی پیشنهاد می کنیم سری هم به نمونه سوالات نمونه دولتی ششم به هفتم بزنید


آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد