نتایج کاردانی

همان طور که اطلاع دارید، فوق دیپلم یا کاردانی مقطعی از آموزش عالی است که جهت ورود به آن به داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم دوران متوسطه نیاز مبرمی دارید. تمامی افرادی که موفق به سپری کردن این دوره تحصیلی می شوند، گواهی نامه کاردانی را دریافت می کنند. قابل ذکر است که دانشجویان مقطع کاردانی مجبور به گذراندن حداقل 72 و حداکثر 95 واحد درسی در طول دوره تحصیلی خود هستند. گفتنی است که طول دوره تحصیل در دوره کارشناسی برابر با 2 سال است. اما باید گفت که در مجموع دو نوع کاردانی در دانشگاه های ایران وجود دارد: کاردانی ناپیوسته و کاردانی پیوسته که در این مقاله مربوط به نتایج کاردانی توضیح مختصری نیز راجع به هر کدام در ابتدای شروع مطلب داده می شود. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در حیطه زمان و اعلام نتایج کاردانی دانشگاه آزاد و فنی کسب نمایید.

این دوره تحصیلی به فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی اختصاص داشته و داوطلب جهت تحصیل در آن باید در آزمون سراسری شرکت نماید (البته این آزمون در مورد دانشگاه آزاد وجود نداشته و پذیرش در آن به صورت بدون کنکور است). شرکت کنندگان در این دوره فارغ التحصیلان شاخه های نظری (تجربی، انسانی و ریاضی) هستند.

کاردانی پیوسته دانشگاه ها

کاردانی پیوسته کلیه فارغ التحصیلان هنرستان های فنی و حرفه ای و یا کاردانش را شامل می شود.

آخرین گواهی تحصیلی این قبیل افراد مدرک دیپلم بوده و هیچ نیازی به داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای تحصیل در دانشگاه ها را ندارند.

زمان اعلام نتایج کاردانی رشته های فنی

شااید اطلاع داشته باشید که ورود به رشته های فنی دیگر بر اساس شرکت در آزمون نبوده و از اسفندماه سال 1396 کاملاً بر پایه سوابق تحصیلی فرد متقاضی انجام می شود. همان طور که مطلع هستید فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در رشته های فنی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در نیمه اول ماه مرداد 1397 تمام شد. به طور معمولا، کارشناسان امر یک ماه را به تحصیل و بررسی و اعلام نتایج نهایی اختصاص می دهند. محض اطلاع باید بگوییم که هنوز سایت سازمان سنجش تاریخ مشخصی را جهت اعلام نتایج کاردانی کلیه رشته های فنی اعلام نکرده و همچنان باید منتظر بود. ولی با این حال، مطابق روال سال های قبل نیمه دوم شهریورماه برای این کار در نظر گرفته شده است.

نحوه اعلام نتایج کاردانی فنی و حرفه ای

همان طور که اطلاع دارید، جهت مشاهده نتایج کاردانی فنی و حرفه ای باید به صورت اینترنتی اقدام به این کار کنید. برای مشاهده نتایج کاردانی فنی لزوماً باید وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از طی مراحلی نتیجه ثبت نام خود را ملاحظه بفرمایید. شما دوستان گرامی پس از مراجعه به سایت بر روی سنجش فنی و حرفه ای کلیک کرده و پس از باز شدن صفحه مربوطه شماره داوطلبی یا شماره پرونده خود را در فیلدهای مخصوص تایپ نمایید. علاوه بر این روش دیگری نیز برای مشاهده نتایج کاردانی فنی برای شما پیش بینی شده و آن اطلاع از نتایج به وسیله اطلاعات شخصی شماست.

نحوه و زمان اعلام نتایج کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی

همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مرداد 97 کم کم به زمان اعلام نتایج کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک می شویم. بنابراین در یکی از روزهای شهریورماه منتظر اعلام نتایج کاردانی آزاد باشید. وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد و استفاده از اینترنت تنها راه ممکن برای رویت و اطلاع از نتایج کاردانی آزاد است.

نحوه مشاهده نتایج کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی

سایت دانشگاه آزاد اسلامی تنها مرجع رسمی برای مشاهده نتایج کاردانی دانشگاه آزاد بوده و نشانی آن  www.azmoon.org است. پس از وارد شدن به سایت، از بین دو گزینه موجود پاره وقت یا تمام وقت یکی را انتخاب و سپس مطابق مقطع تحصیلی تان بر روی اعلام نتایج کاردانی ناپیوسته و یا پیوسته کلیک نمایید. پس از این کار نیاز به وارد کردن کد امنیتی درج شده دارید. با کلیک بر روی دکمه جستجو نتایج کاردانی دانشگاه آزاد برایتان نشان داده می شود.

در نهایت پیشنهاد می کنیم پس از بررسی  نتایج کاردانی، سری هم به مقاله نتایج کاردانی آزاد بزنید.

مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه نتایج کاردانی دانشگاه ها دارید ، با مشاورین حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.