نتایج انسانی
همان طور که می دانید در کشورمان ایران سازمان سنجش آموزش کشور متولی اصلی اجرای کنکور سراسری شناخته می شود. آزمونی بسیار مهم که برای تمامی گروه های آزمایشی برگزار می گردد. از جمله این گروه های آزمایشی می توان از گروه انسانی نام برد. البته متأسفانه در سال های اخیر شاهد مورد بی مهری قرار گرفتن این کنکور و توجه داوطلبان به کنکورهای سایر گروه های آزمایشی بودیم البته این عدم توجه چندان صحیح به نظر نمی رسد. زیرا با توجه به جذابیت های خاص و منحصر به فرد رشته های موجود در گروه علوم انسانی می توان بازار کار خوبی را برای آن ها پیش بینی کرد. کنکور رشته انسانی در هر سال تحصیلی در ماه تیر توسط سازمان متولی یعنی سازمان سنجش آموزش کشور اجرا می شود. بعد از اطلاع یافتن داوطلبان از نتایج اولیه هر یک از آن ها اقدام به گزینش رشته های مورد نظر خود در زمان تعیین شده جهت انتخاب رشته انسانی می کنند. سرانجام در انتهای شهریور ماه نتایج انسانی به صورت نتایج نهایی به اطلاع داوطلبان می رسد. در این مقاله، به بحث راجع به نتایج انسانی برای شما دوستان محترم می پردازیم ولی علاوه بر خواندن این مقاله پیشنهاد میکنیم لیست رشته های بدون کنکور سراسری را هم بخوانید چرا که میتواند در تصمیمات شما مفید واقع گردد.

اگر به نتایج کنکور انسانی اعتراض دارید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

نتایج کنکور انسانی 98
درست هم زمان با اعلام نتایج سایر گروه های آزمایشی همچون ریاضی، تجربی، زبان و هنر نتایج کنکور انسانی نیز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل رؤیت است در این زمان، سایت مخصوص این سازمان اسامی تمامی داوطلبان پذیرفته شده همراه با دانشگاه محل قبولی آن ها را منتشر می نماید.
 نحوه اعلام نتایج کنکور علوم انسانی
همان گونه که در جریان هستید، نتایج کنکور علوم انسانی هر ساله در ششمین ماه از سال یعنی شهریور ماه به اطلاع تمامی داوطلبان می رسد. هر کدام از افراد حضور یافته در کنکور انسانی و کسانی که رتبه لازم را جهت انتخاب رشته های انسانی را کسب کرده اند. طی فرایندی چند می توانند دست به مشاهده نتایج انسانی خود بزنند. این فرایند به این صورت است که فرد در ابتدا باید وارد سایت مشهور سازمان سنجش آموزش کشور شود. پس از ورود به این سایت شناخته شده به طور قطع به یقین منویی را در سمت راست سایت مشاهده می نماید. یکی از آن ها منوی سراسری است که داوطلب باید بر روی آن کلیک کند. پس از آن لینک دیگری تحت عنوان اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری ظاهر می شود که با کلیک کردن بر روی آن می توان صفحه ای حاوی دو راه جهت مشاهده نتایج انسانی را مشاهده کرد. با توجه به اولین روش داوطلب می تواند به کمک مواردی همچون شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد نتایج انسانی خود را بر روی سایت سنجش ملاحظه نماید و از آن اطلاع یابد. اما روش دوم جستجوی نتایج انسانی به شما پیشنهاد می کند که توسط وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولدتان نتایج انسانی را مشاهده بفرمایید. پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی از جانب داوطلب انسانی وی می تواند کارنامه نهایی کنکور انسانی خود را برروی صفحه ملاحظه کند. اگر دقت کنید در این کارنامه از میان رشته های انتخابی داوطلب یکی از آن ها به عنوان رشته قبولی وی تعیین شده است.
زمان اعلام نتایج کنکور انسانی
باید به عرض شما برسانیم که نتایج انسانی در سال آینده نیز همانند امسال و سال های قبل در شهریور ماه و در روزهای پایانی آن به اطلاع داوطلبان می رسد. اما با این حال نمی توان به طور دقیق زمان اعلام نتایج انسانی را اعلام کرد و باید تا آن زمان انتظار کشید.
در این مقاله به تحلیل و بررسی نتایج انسانی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله برنامه ریزی کنکور انسانی بزنید.