قیمت خرید سربازی

خیلی از کسانی که مشمول خدمت سربازی می شوند به فکر خریدن آن می افتند. خدمت سربازی که در اکثر کشورهای جهان امری ضروری است که مردان (و در برخی از کشورها زنان) با وارد شدن به سن خاص مجبور به شرکت در سربازی می شود. در کشور این سن قانونی برای رفتن به سربازی 18 سال و برای مردان می باشد. اما در برخی از شرایط افراد می توانند با کسب معافیت های مختلف از رفتن به خدمت سربای معاف خواهند شد. از جمله معافیت هایی که داوطلبان می توانند دریافت کنند، پرداخت جریمه خرید خدمت سربازی است. تمامی افراد شامل این معافیت نمی شوند و برای اینکه بتوان از این طرح استفاده کرد، غیبت 8 سال تمام تا انتهای سال 97 می باشد. شرایط خرید خدمت به طور مفصل در مقالات مربوطه درج شده در آیدانیتو توضیح داده شده است. در این مقاله  قیمت خرید سربازی را مورد بررسی قرار می دهیم تا افراد با توجه به وضعیت و شرایط خود از میزان جریمه قابل پرداخت مطلع شوند. اگر مطالبی در زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور سراسری برایتان جالب است، مطالب صفحه مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور سراسری را از دست ندهید. به مشمولین غایب که قصد استفاده از این نوع معافیت را دارند، توصیه می کنیم برای اطلاع از قیمت خرید سربازی 97 و شرایط و میزان هزینه خرید سربازی در این مقاله با آیدانیتو همراه باشند.

توجه توجه!
قیمت های ذکر شده در این مقاله مطابق قوانین نظام وظیفه در سال 97 در نظر گرفته شده اند. از آنجایی که قوانین نظام وظیفه در سال 98 دستخوش تغییراتی شده است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از قوانین جدید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید و هچنین سوالات خود را در زمینه ی قوانین سال 99 می توانید از ما بپرسید.

هزینه خرید خدمت سربازی در سال 97

درباره ی این موضوع فقط منابع موثق را دنبال کنید. با توجه به اعلام اداره ی اجتماعی و سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص طرح جریمه، مشمولان غایب، افراد می توانند به دو صورت نقدی و اقساطی مبلغ جریمه را پرداخت کنند. داوطلبان در زمان ثبت درخواست معافیت، نحوه پرداخت مبلغ جریمه را مشخص می نمایند، افراد می توانند به یکی از روش های زیر اقدام به پرداخت جریمه نمایند.

  1. نقدی
  2. قسطی
  3. استفاده از تسهیلات اعطایی

متقاضیانی که می خواهند پرداخت را به صورت قسطی انجام بدهند، ابتدا باید یک سوم جریمه را پرداخت نمایند و مابقی هزینه را به صورت اقساط تا پایان سال 97 پرداخت کنند. در صورتی که نیمی از هزینه جریمه پرداخت شود، فرد می تواند در صورت تمایل در یک مرحله خروج از کشور اجازه سفر زیارتی را از سازمان وظیفه عمومی بگیرد. متقاضیان استفاده از تسهیلات اعطایی، می توانند با توجه به قوانین شرایط اعطای وام و شرایط بانک، وام بانکی دریافت نمایند. در این شیوه، وام بانکی به همراه یک سوم مبلغ اولیه (شرایط اقساطی پرداخت) از طریق بانک به صورت یکجا به خزانه واریز می شود و بعد از آن کارت معافیت وظیفه عمومی صادر و به فرد درخواست کننده ارسال می شود.  شرایط اقساطی وام بانکی و .. تابع مقررات و تسهیلات بانکی می باشد، پس از واریز مبلغ از سوی بانک، که مانند پرداخت نقدی می باشد، بلافاصله کارت معافیت صادر خواهد شد. متقاضیان پرداخت نقدی با دریافت شناسه پرداخت از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی هزینه مشخص شده را پرداخت می نمایند و کارت معافیت صادر و برای افراد ارسال خواهد شد. همچنین مطالب و جزییاتی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی را از صفحه مشاوره تلفنی استعلام بگیرید.

هزینه خرید سربازی 97

در این بین به افرادی که دارای شرایط خاص می باشند، تخفیفاتی در مبلغ پرداختی داده می شود.

  • مشمولان متأهل 5 درصد از مبلغ جریمه کسر می شود.
  • مشمولان دارای فرزند، به ازای هر فرزند 5 درصد از مبلغ جریمه کسر می شود.
  • مشمولان تحت پوشش کمیته امدام امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و فرزندان این افراد، 70% تخفیف در جریمه را شامل می شوند.

میزان جریمه خرید خدمت 97

همان طور که مطلع هستید افرادی که تا پایان سال 97، 8 سال غیبت تمام داشته باشند، می توانند با پرداخت جریمه و هزینه خرید سربازی، معافیت کسب نمایند. لازم به ذکر است میزان پرداخت جریمه در مقاطع تحصیلی مختلف جهت صدور کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی متفاوت است. در ادامه می توانید میزان جریمه در مقاطع مختلف تحصیلی را مشاهده نمایید.

مقطع تحصیلی مبلغ جریمه (ریال)
زیر دیپلم 100.000.000
دیپلم 150.000.000
فوق دیپلم 200.000.000
کارشناسی 250.000.000
کارشناسی ارشد 300.000.000
دکترای غیر پزشکی 400.000.000
دکترای پزشکی 350.000.000
پزشکان متخصص و بالاتر 500.000.000

همان طور که در جدول فوق مشاهده کردید، هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، قیمت خرید خدمت سربازی نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین افرادی که از مشمولین غیبت به حساب می آیند، می توانند با پرداخت 10 میلیون تا 50 میلیون تومان کارت معافیت خود را دریافت نمایند.

به ازای هر سال غیبت مجدد (پس از 8 سال غیبت)، 10% به مبلغ جریمه پایه اضافه می گردد

افزایش 10 درصدی قیمت خرید خدمت سربازی 97

همان طور که گفته شد به ازای هر سال غیبت مازاد به 8 سال، 10 درصد به مبلغ جریمه پایه قیمت خرید خدمت اضافه خواهد شد و مدت غیبت افراد بیش از شش ماه، یک سال به حساب می آید. بنابراین فردی که 8 سال و هفت ماه غیبت داشته باشد ، 9 سال محاسبه خواهد شد و 10 درصد به جریمه وی اضافه خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم پس از مطالعه قیمت خرید سربازی  مقاله شرایط خرید خدمت را نیز مطالعه کنید.
اگر سوالی پیرامون هزینه و قیمت خرید سربازی دارید با مشاوران نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.