منابع دکتری عمران زلزله

زلزله، به عنوان یکی از بزرگ ترین بلاهای طبیعی در میان مردم شناخته شده است. چیزی که در کنار خسارت مالی و جانی خساراتی را نیز به تأسیسات و سازه های مهندسی وارد می کند. علت این آسیب های وارد شده به دلیل جا به جایی بخش هایی از سطح زمین، روانگرایی خاک، آتش سوزی و ایجاد امواج عظیم است. همان طور که همه می دانیم کشور ما ایران بر روی کمربند لرزهای آلپ- هیمالیا واقع شده است در حال حاضر، از جمله بخش های اصلی و اساسی در محاسبه و طرح سازه های مختلف در ایران تحلیل و بررسی سازه در برابر زلزله است. در این راستا، شاهد ایجاد و تأسیس گرایش مهندسی زلزله از یکی از سال های دهه شصت هجری شمسی به عنوان گرایشی مستقل در بیشتر دانشگاه های ایران هستیم. هدف از ایجاد این رشته تحصیلی آموزش و تربیت افرادی است که از مهارت و توانایی بالایی برای نظارت بر سازه ها، طراحی و همین طور تحلیل آن ها برخوردار هستند. افرادی که بتوانند به راحتی در رابطه با اموری همچون انواع سازه های خاکی، تأسیسات آبی و مقاوم سازی ساختمان ها اظهار نظرهای کارشناسی را انجام دهند و علاوه بر این از توان تحقیقاتی و پژوهشی در جهت حل مسائل مرتبط با این زمینه ها بهره مند باشند. این پروژه های پژوهشی به مطالعه مواردی همچون خواص مکانیکی مصالح تحت بارهای دینامیکی، رفتار دینامیکی، اتصالات لرزه ای سازه های مختلف را در بر می گیرد. باید بگوییم که کشورهایی همچون نیوزلند، ژاپن و آمریکا از جمله مناطقی بسیار مطرح و شناخته شده در زمینه علم زلزله هستند. باید بگوییم که گرایش زلزله از بازار کار نسبتاً خوب و مناسبی برخوردار است. از جمله زمینه های کاری شاغلان به کار در این زمینه می توان به همکاری با سازمان ها و وزارتخانه های مسئول انجام انواع طرح های صنعتی و عمرانی همچون شهرداری های وزارت صنایع و نیرو و شهرسازی و وزارت راه اشاره کرد. باید بگوییم که گرایش عمران- زلزله در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری در کشورمان ایران تدریس می شود. در این مقاله به بحث در مورد منابع دکتری عمران زلزله برای شما دوستان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در ارتباط با منابع دکتری عمران زلزله به دست آورید.

منابع آزمون دکتری عمران زلزله

در این بخش از مقاله، به ذکر منابع آزمون دکتری عمران زلزله برای شما دوستان می پردازیم.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

مترجم

انتشارات

دینامیک خاک

دینامیک خاک

براجا. ام. اس

سید ابوالحسن نائینی

دانشگاه بین المللی امام خمینی

اصول مبانی دینامیک خاک

براکاش

سید مجدالدین میرمحمد حسینی

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهندسی ژئوتکنیک لرزه ای

کرامر، استیون

بابک عارف پور-سید مجدالدین میرمحمدی

پژوهشکده بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

دینامیک سازه

دینامیک سازه ها و تعیین نیروهای زلزله جلد دوم: تئوری و کاربرد در مهندسی زلزله تهران

شاپور طاحونی

 

علم و ادب

مکانیک جامدات

تحلیل سازه

مهندس شاپور طاحونی

   

تحلیل سازه

مهندس مجید بدیعی 4 جلد

   

مقاومت مصالح

تیموشنکو

   

دانشگاه های دکتری عمران زلزله

در آخرین بخش از این مقاله به ذکر دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته عمران زلزله برای شما دوستان می پردازیم.

ردیف

دانشگاه های سراسری پذیرنده عمران زلزله

1

دانشگاه علم و صنعت ایران- تهران

2

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی- تهران

3

دانشگاه شهید بهشتی- تهران

4

دانشگاه سمنان

5

دانشگاه تبریز

6

دانشگاه پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

7

دانشگاه تهران

8

دانشگاه تربیت مدرس

9

دانشگاه صنتی امیرکبیر- تهران

10

دانشگاه صنعتی نوشیروانی- بابل

11

دانشگاه صنعتی شریف- تهران

در این مقاله به تحلیل و بررسی منابع دکتری عمران زلزله پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله دانشگاه های پذیرنده دکتری عمران-زلزله بزنید.
اگر سوالی در زمینه منابع دکتری عمران زلزله ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.