منابع دکتری برق مخابرات

رشته برق مخابرات یکی از رشته های مجموعه برق در مقطع دکتری است و فارغ التحصیلان تمامی رشته ها می توانند این رشته را به عنوان رشته امتحانی خود انتخاب کنند. آزمون دکتری یک آزمون نیمه متمرکز است و قبولی در مرحله اول آن نیاز به مطالعه جامع منابع دکتری برق مخابرات دارد. رشته برق مخابرات دارای سه گرایش است، گرایش های آن عبارتند از مخابرات میدان و موج، مخابرات سیستم و جنگ الکترونیک که تنها در دانشگاه امام حسین (ع) و با شرایط خاص پذیرش دارد.

برای قبولی در هر یک از گرایش های فوق لازم است ابتدا موارد امتحانی و منابع دکتری برق مخابرات را بشناسید و بهترین منابع دکتری برق مخابرات را انتخاب و مطالعه کنید.

ضرایب دروس دکتری برق

قبل از آن که بخواهیم منابع دکتری برق مخابرات را بررسی کنیم، نگاهی به دروس امتحانی و ضرایب آن ها می اندازیم در آزمون دکتری سؤالات از سطوح علمی مختلف طرح می شود و این به دلیل اهمیت بالای این مقطع است. برخی از سؤالات در حد کارشناسی و برخی در حد بار علمی کارشناسی ارشد طی می شود. اما سطح علمی سؤالات دکتری برق مخابرات در سطح کارشناسی است.

سؤالات آزمون دکتری از مجموعه دروس اختصاصی و عمومی طرح می شوند. ضریب دروس عمومی برابر یک و ضریب دروس اختصاصی برابر چهار است. دروس عمومی شامل استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی و دروس تخصصی شامل ریاضیات مهندسی، مدارهای الکتریکی، الکترومغناطیس سیگنال و سیستم ها است.

منابع آزمون دکتری برق مخابرات میدان

گرایش مخابرات میدان و موج جز گرایش های پر طرفدار دکتری برق مخابرات است. برخی از افراد احتمال می دهند که منابع دکتری برق مخابرات میدان متفاوت از سایر گرایش ها باشد. اما این چنین نیست. دروس و ضریب دروس امتحانی مخابرات میدان و موج به مانند دو گرایش دیگر این رشته است. در ادامه منابع دکتری برق مخابرات را معرفی کرده ایم.

منابع آزمون دکتری برق 98

سازمان سنجش به طور قطعی و مشخص منابع آزمون دکتری برق مخابرات را بیان نمی کند و تنها به معرفی دروس و مباحث امتحانی بسنده می کنند. شاید این امر به دلیل اهمیت بالا بودن دانش و اطلاعات فرد در سطح دکتری است. از این رو نمی توان منبعی را به عنوان منبع قطعی آزمون دکتری معرفی کرد. بلکه تنها می توان متناسب با مباحث آزمون، کتب مرتبط را معرفی کرد. در ادامه سعی کرده ایم چندی از منابع دکتری برق مخابرات موجود در بازار را معرفی کنیم. دقت داشته باشید که انتخاب منابع دکتری برق مخابرات، به سطح علمی شما و میزان دانش قبلی و هدفتان بستگی دارد.

دروس امتحانی

منابع دکتری برق مخابرات

نویسنده

ناشر

زبان انگلیسی

گرامر کاربردی زبان انگلیسی

اناری و همکاران

مبتکران

1100لغت ضروری تافل

   

خودآموز آیلتس

جهانگیر زارعی

نور علم

استعداد تحصیلی

استعداد و آمادگی تحصیلی 2011 GMAT

مجید نگهداری

مولف

استعداد و آمادگی تحصیلی

هادی مسیح خواه و وکیلی

فرهنگ

ریاضیات مهندسی

ریاضیات مهندسی پیشرفته در دو جلد

اروین کریزینگ

پیام کوثر-نشر دانشگاهی

راهنمای معادلات دیفرانسیل معمولی بویس 

دیپریما

سهادانش

ریاضی مهندسی

معتقدی

میعاد

متغیرهای مختلف چرچیل

عالم زاده

نگارنده دانش

مدارهای الکتریکی 2-1

نظریه اساسی مدارها و شبکه ها

چارلز دسور

دانشگاه تهران

 

تحلیل مهندسی مدار

هارت هیت و همکاران

 

تحلیل مدار الکتریکی و حل المسائل

هد تنی

 

نظریه اصولی مدارهای الکتریکی

عابد هد تنی

دانش نگار- بنفشه

الکترو مغناطیس

الکترومغناطیس میدان و موج

دیوید کئون چنگ

توحید

معانی نظریه الکترو مغناطیس

جان رتیس و همکاران

دانش نگار

رهیافت حل مسئله در الکترو مغناطیس

کارخانه چی

نور پردازان

آشنایی با الکترودینامیک

دیوید گریفیث

نشر دانشگاهی

سیگنال ها و سیستم ها

سیگنال ها و سیستم ها دو جلد

اوپنهام، نواب و ویلسکی

دانشگاه تهران

تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها

مومن زاده

پوران پژوهش

سیگنال ها و سیستم ها

صفری، دوستی

دانش پرور

انتخاب منابع دکتری برق مخابرات امری مهم و تاثیر گذار بر قبولی مرحله اول آزمون دکتری است. بعد از قبولی در مرحله اول برای مصاحبه دکتری آماده شوید.
برای اطلاع از منابع دکتری برق مخابرات و دریافت برنامه ریزی دکتری با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.