منابع ارشد فوتوتیک

رشته محبوب فوتوتیک از جمله رشته های امتحانی گروه علوم پایه است که متقاضیان زیادی جهت ادامه تحصیل در آن با یکدیگر رقابت می کنند. علمی که گسترده آن انتقال، آشکار سازی، تقویت، انتشار و ایجاد نور را در بر می گیرد. باید بگوییم که تمامی داوطلبان مایل به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می توانند یکی از چهار گرایش ارشد فوتوتیک به نام های فیزیک، مخابرات، الکترونیک و یا فوتونیک را به عنوان گروه آزمایشی خود برگزینند. نکته دیگر این که، پس از انتخاب گرایش مورد نظر در این رشته تحصیلی باید با مراجعه به دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد از ضرایب دروس اطلاع پیدا کرده و برنامه ریزی خود را مطابق آن انجام داد. بدین ترتیب می توان به کسب رتبه ای عالی در آزمون کارشناسی ارشد رشته فوتونیک امیدوار بود. در این مقاله، به ذکر منابع ارشد فوتونیک برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم و مفیدی را در ارتباط با منابع ارشد فوتونیک به دست آورید.

مجموعه فوتونیک

مجموعه فوتونیک در دوره کارشناسی ارشد از دو رشته فوتونیک و الکترواپتیک تشکیل شده است. رشته فوتونیک به موضوع ثبت نور، تقویت، عبور و گسیل به کمک ابزار نوری می پردازد. گستره این علم آشکارسازی و تقویت نور، سوئیچینگ، پیمانه بندی، انتقال، انتشار و ایجاد نور را دربر می گیرد. اما در رشته الکترواپتیک دانشجو موضوعاتی همچون تغییر در ضریب شکست نور که از اعمال یک میدان الکتریکی پایا و فرکانس پایین به وجود می آید را فرا می گیرد.

ضرایب کنکور ارشد فوتونیک

در جدول زیر به ذکر ضرایب دروس کارشناسی فوتونیک برای شما دوستان پرداخته می شود. اما ابتدا ضروری است که به ذکر عناوین درس های امتحانی در این مقطع از رشته فوتونیک می پردازیم.

اپتیک

الکترونیک

مکانیک کوانتومی

فیزیک مدرن

الکترومغناطیس

زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)

رشته تحصیلی

گرایش تحصیلی

کدضریب

ضرایب امتحانی رشته فوتونیک به ترتیب درس ها

الکترو اپیتک

2

1

2

3

4

5

6

فوتونیک

1

1

2

1

2

1

2

 

 

منابع کنکور کارشناسی ارشد فوتونیک

تمامی علاقه مندان و مشتاقان ادامه تحصیل در هر کدام از این گرایش ها بدون توجه به رشته مقطع کارشناسی خود می توانند با مطالعه دقیق و برنامه ریزی شده منابع ارشد فتونیک در کنکور کارشناسی ارشد این رشته تحصیلی حضور یابند. در ادامه این مطلب، به معرفی منابع ارشد فوتونیک برای شما دوستان می پردازیم.

 

نام درس

نام کتاب

مؤلف

مترجم

اپتیک

اپتیک

جنکنیز

نادر روابط حبیب تجلی

مبانی فیزیک هالیدی(فصول 34 تا 37 )

آلفردزایاک – یوجین هشت

پروین بیات – مختاری

الکترونیک

مدارهای میکروالکترونیک

عادل صدرا – کنت اسمیت

هاله اسدی – حمید ملکان

مبانی الکترونیک

دکتر میرعشقی

تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیک

مهندس تقی شفیعی

مکانیک کوانتومی

مکانیک کوانتومی

والتوگرانیر

حمیدرضا مشفق – سلیمه کیمیاگر

فیزیک مدرن

فیزیک جدید

کنت اس کرین

بهرام معلمی – منیژه رهبر

الکترومغناطیس

آشنایی با الکترودینامیک

گریفیث

فیزیک هالیدی – جلد سوم

الکترومغناطیس میدان و موج

چنگ

دکتر پرویز جبه دار مارالانی

 

زبان عمومی و تخصصی ( انگلیسی)

 OXFORD Illustrated Encyclopedia-the Physical Word

 Official Guide to the new TOEFL IBT-ETS

  Proficiency Master class (CPE)-OXFORD

  TOEFL IBT-BARRON’S

 DELTA’S Key to the Next Generation TOEFL Test

 (LONGMAN Preparation Course for the TOEFL Test (IBT

 (LONGMAN Complete course for the TOEFL test (PBT

 OXFORD dictionary of Physics

 

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با منابع ارشد فوتونیک پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله برنامه ریزی ارشد بزنید.

اگر سوالی در زمینه منابع ارشد فوتونیک ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.