منابع ارشد فلسفه

با توجه به تغییراتی که در کنکور ارشد و دکتری شاهد آن هستیم داوطلبان باید با آمادگی لازم به این مرحله حساس وارد شوند، آمادگی برای کنکور ارشد تنها مطالعه دروس نیست. درست خواندن و انتخاب منابع برتر از مهم ترین راه های موفقیت داوطلبان برتر کنکور در آزمون ارشد است. به همین خاطر تصمیم داریم در این مقاله به معرفی منابع ارشد فلسفه، یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین رشته های گروه انسانی بپردازیم.

فلسفه مادر علوم شناخته شده است و به طور کلی به مطالعه مسائل کلی و بنیادی راجع به جهان، آگاهی، ارزش، ذهن، فرد و زبان می پردازد.

رشته کارشناسی ارشد فلسفه دانشجویان با فلسفه غرب آشنا می شوند و در کل 32 واحد درسی خواهند داشت.

رشته فلسفه از جمله رشته هایی است که در دو گرایش فلسفه و فلسفه تطبیقی در مقطع ارشد ارائه می شود. کد ضرایب و کد دروس این دو گرایش با یکدیگر متفاوت است. در ادامه دروس و کد ضرایب دروس را مشاهده کنید.

رشته

نام دروس

فلسفه

فسفه-تطبیقی

زبان عمومی و تخصصی

2

1

فلسفه عربی

2

2

فلسفه اسلامی

1

2

متون معتبرفلسفه اسلامی ( عربی)

1

1

منطق عمومی

1

1

 

دروس ریاضی عمومی و فلسفه عمومی برای این رشته هیچ ضریبی ندارد بنابراین داوطلبان باید این دروس را از برنامه ریزی خود جدا کنند.

در معرفی منابع ارشد فلسفه به این نکته توجه کنید که منابع مشخص شده برای رتبه های برتر دانشگاه، لزوماً مناسب شما نیست در انتخاب منابع شرایط مختلفی در نظر گرفته می شود که در ادامه مشاهده می کنید.

معرفی منابع ارشد فلسفه

همان طور که گفته شد با توجه به شرایط داوطلبان منابع مناسب برای آن ها متفاوت است، بنابراین اگر قصد داریم به موفقیت کامل برسید باید مراحل مختلف به رسیدن به آزمون را با دقت پیش ببرید، انتخاب منابع هم یکی از آنها است. در انتخاب منابع مدت زمان باقی مانده تا کنکور ارشد، سطح علمی داوطلب و میزان توانایی داوطلب برای مطالعه در نظر گرفته می شوند.

مشاوران آگاه به منابع روز می توانند معرفی منابع ارشد فلسفه را به درست ترین صورت ممکن انجام دهند.

در ادامه منابع ارشد فلسفه را مشاهده می کنید.

 

نام درس

نام کتاب

مؤلف

ناشر

زبان عمومی و تخصصی

گرامر زبان انگلیسی

عباس فرزام

باستان

504واژه ضروری تافل

جنگل

متون فلسفی منتخب( انگلیسی)

دانشگاه پیام نور

فلسفه غربی

کلیات فلسفه

ریچارد پاپکین

حکمت

سیدحکمت در اروپا

محمدعلی فروغی

زوار

بحث در مابعدالطبیعه

ژان وال

آگاه

تاریخ مختصر فلسفه جدید

راجر اسکروتن

حکمت

مدخل فلسفه غربی معاصر

محمودخالقی، مریم سادات

علم

فلسفه اسلامی

بدایه الحکمه

علامه سیدمحمدحسین طباطبایی

بوستان کتاب قم

شرح مسبوط منظومه

شهید مرتضی مطهری

منطق عمومی

منطق

دکتر مظفر

دارالعلم

درآمدی بر منطق جدید

ضیاء موحد

شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

 

 یکی از مباحث مهم که بعد از منابع ارشد فلسفه، برنامه ریزی ارشد است که باید اصولی و با توجه به منابع انتخاب شده انجام شود، برای کسب اطلاعات ببیشتر در این خصوص به مقاله ی برنامه ریزی ارشد مراجعه کنید.

اگر سؤالی از منابع ارشد فلسفه دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. همچنین می توانید بهترین منابع موجود را از مشاوران ما بخواهید.