گرایش های ارشد فناوری اطلاعات

در این مقاله بامعرفی گرایش های ارشد فناوری اطلاعات همراه داوطلبان گروه فنی و مهندسی هستیم. اولین قدم برای انتخاب رشته، شناخت کامل رشته و گرایش ها و اطلاع از بازار کار رشته مورد نظر می باشد. از این رو تصمیم داریم با گرایش های ارشد فناوری اطلاعات شما را با رشته ی فناوری اطلاعات بیشتر آشنا کنیم. هدف آیدانیتو از درج مقاله  گرایش ارشد فناوری اطلاعات ، موفقیت هر چه بیشتر داوطلبان ارشد در مراحل مهم و حساس انتخاب رشته ارشد 97 می باشد. از این رو به داوطلبان عزیز پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشند.

معرفی رشته مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری اطلاعات از رشته های گروه فنی و مهندسی می باشد که علاوه بر رشته مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک نیز ارائه شده است. در رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) به طراحی و ساخت و نگهداری نرم افزار و سخت افزار، انتقال طبقه بندی و سازماندهی داده ها پرداخته می شود. رشته مهندسی فناوری اطلاعات تلفیقی از رشته های مدیریت، مهندسی صنایع، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر می باشد. در کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات، دانشجویان با مسائل مرتبط با وب و عملیات شبکه، امور اجرایی شبکه در سازمان ها، مدیریت پروژه آشنا خواهند شد. اگر میخواهید شناخت کاملی نسبت به رشته فناوری اطلاعات داشته باشید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

گرایش تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک یکی از گرایش های ارشد فناوری اطلاعات است. تجارت الکترونیک از مباحث مهم رشته فناوری اطلاعات می باشد که در برگیرنده اموری همچون طراحی، تولید، خرید و فروش و معاملات تجاری می باشد. به بیانی دیگر تجارت الکترونیکی، تجارت و تعامل مدیریتی که با فناوری اطلاعات صورت می گیرد، می باشد. آشنایی دانشجویان با فناوری های شبکه کامپیوتری، طراحی و تولید سیستم های مالتی مدیا جهت توزیع در شبکه و … می باشد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی فناوری اطلاعات می توانند در بانک ها (حول محور پول الکترونیک)، بانکداری اینترنتی، طراحی سایت های ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکی، شرکت های سخت افزاری و ارتباطی و شبکه، شرکت های تجاری و مخابراتی و … مشغول به کار شوند.

کد ضریب رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

حال که با گرایش ارشد فناوری اطلاعات آشنا شدید بهتر است نگاهی به کد ضریب های ارشد این مجموعه نیز بیندازید. در کارنامه ارشد، داوطلبان به تعداد کد ضریب های رشته، رتبه و تراز و …. مشخص خواهد شد. بنابراین توجه به کد ضریب رشته های مورد نظر در این مقطع در مرحله انتخاب رشته ضروری می باشد. در ادامه کد ضریب رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) را خواهید دید.

نام رشته و گرایش کد ضریب
مهندسی فناوری اطلاعات 1
مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک

 

دانشگاه های پذیرنده رشته فناوری اطلاعات

اطلاع از ظرفیت های در نظر گرفته شده رشته فناوری اطلاعات از دیگر موارد قابل بررسی در انتخاب رشته میباشد با توجه به اینکه در حال حاضر ظرفیت ها و دانشگاه های پذیرنده رشته فناوری اطلاعات در سال 97 مشخص نمیباشد  دانشگاه های پذیرنده رشته فناوری اطلاعات در سال 96 به همراه ظرفیت های اعلام شده را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

نام دانشگاه رشته گرایش روزانه نوبت دوم پردیس خودگردان
دانشگاه بیرجند مهندسی فناوری اطلاعات 6 2
دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان مهندسی فناوری اطلاعات 10 3
دانشگاه تهران مهندسی فناوری اطلاعات 9 3 15
دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان مهندسی فناوری اطلاعات 8
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان – تبریز مهندسی فناوری اطلاعات 8 3
دانشگاه شیراز مهندسی فناوری اطلاعات 5 5
دانشگاه صنعتی ارومیه مهندسی فناوری اطلاعات 10 10
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – تهران مهندسی فناوری اطلاعات 4 3
دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی 1
دانشگاه قم مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی 30 30
دانشگاه اصفهان مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی 4 3
دانشگاه صنعتی امیر کبیر مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی 5 4 2
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی – تهران مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی 4 4

 

دانشگاه قم در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در گرایش تجارت الکترونیکی، 15 ظرفیت فقط زن و 15 ظرفیت فقط مرد ارائه کرده است

  داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در سال 96 برخی از دانشگاه ها رشته مهندسی فناوری را در گرایش های متفاوتی ارائه داده اند. در ادامه می توانید دانشگاه ها و گرایش های متفاوت به همراه ظرفیت ارائه شده را مشاهده کنید.
نام دانشگاه گرایش روزانه نوبت دوم پردیس خودگردان
دانشگاه شهید بهشتی تهران معماری سازمانی 10 8
دانشگاه صنعتی شیراز معماری سازمانی 5
دانشگاه تهران سیستم های چند رسانه ای 4 2
دانشگاه رازی – کرمانشاه سیستم های چند رسانه ای 5
دانشگاه شهید بهشتی – تهران سیستم های چند رسانه ای 9 4
دانشگاه تربیت مدرس سیستم های تکنولوژی اطلاعات 6 6
دانشگاه رازی کرمانشاه مدیریت سیستم های اطلاعاتی 5
دانشگاه تربیت مدرس سازمان های شبکه ای 6 3
دانشگاه تهران سازمان های شبکه ای 5 3
دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی اطلاعات و امنیت 10 2

  به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنیم پس از مطالعه  گرایش های ارشد فناوری اطلاعات مقاله کارنامه و رتبه قبولی ارشد فناوری اطلاعات  را نیز مطالعه نمایند.
برای انتخاب گرایش های ارشد فناوری اطلاعات و یک انتخاب حرفه ای به شما پیشنهاد میکنیم با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید تا یک مشاوره حرفه ای دریافت کنید.