مصاحبه دکتری شیمی 98

با توجه به افزایش تأثیرگذاری مصاحبه در قبولی دانشگاه ها، داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری شیمی 98 با سؤالات زیادی رو به رو می شوند. در این مقاله راجع به مصاحبه دکتری شیمی از جمله نحوه ی مصاحبه دکتری، سؤالات مصاحبه دکتری، شرایط مصاحبه و نکات لازم برای داوطلبان و …. صحبت خواهیم کرد. مصاحبه دانشگاه سراسری با سخت گیری و حساسیت بالاتری برگزار می شودبنابراین داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه سراسری را دارند، باید سطح علمی و توانایی های فردی خود را بالا ببرند. مصاحبه کنندگان، 3 تن از اساتید خود دانشگاه می باشد.
 • پایان نامه
 • مشخصات فردی – تحصیلی
 • موضوع رساله دکتری
 • هدف از تحصیل در دکتری
 • روزمه تحصیلی
 • رزومه شغلی
از مباحث مطرح شده در مصاحبه دکتری شیمی 98 می باشد. در ضمن نیاز است داوطلبان دکتری  سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرند، ممکن است سؤالات اولیه درمصاحبه به زبان انگلیسی پرسیده شود.

میزان نقش مصاحبه در قبولی در دانشگاه های سراسری و آزاد

با ادغام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد از سال 96 به بعد، شاهد تغییرات مهمی در شرایط پذیرش دانشگاه ها بودیم . طبق این تغییرات، نقش مصاحبه دانشگاه آزاد و سراسری نیز افزایش پیدا کرده است.

پنجاه درصد از نقش پذیرش در دانشگاه ها مربوط به مصاحبه دکتری شیمی است

همان طور که گفته شد، اهمیت مصاحبه برای داوطلبان دکتری 50% گردید و می توان گفت موفقیت در آزمون دکتری تنها بخشی از موفقیت داوطلبان میباشد و با توجه به ارزش مصاحبه، پذیرش دانشگاه ها با تغییر مواجه شد. طبق این امر تنها کسب رتبه برتر و تراز قبولی دانشگاه ها، برای ورود به دانشگاه کافی نیست و داوطلبان موظف اند خود را برای مصاحبه دکتری آماده کنند.

شرایط مورد نیاز برای دعوت به مصاحبه دکتری شیمی 98

اولین شرط برای دعوت به مصاحبه دکتری شیمی موفقیت در آزمون کتبی  و دومین شرط کسب تراز قابل قبول دانشگاه ها، میباشد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بر اساس تراز داوطلبان می باشد ، داوطلبانی که موفق شوند تراز دانشگاه مورد نظر را به دست آورند، از جانب دانشگاه دعوت به مصاحبه می شوند.

زمان دعوت به مصاحبه دکتری شیمی 98

داوطلبان عزیز دکتری شیمی دقت کنند که هیچ محدودیتی در تعداد مصاحبه برای داوطلبان دکتری شیمی وجود ندارد و زمان مصاحبه برای داوطلبانی که دعوت به مصاحبه دانشگاه سراسری شده اند، از جانب دانشگاه دعوت کننده اعلام می شود. داوطلبان دکتری شیمی آزاد می توانند زمان مصاحبه را از سایت دانشگاه آزاد مشاهده کنند.

نکات کلیدی جهت مصاحبه دکتری شیمی 98

برای موفقیت بهتر و بیشتر در مصاحبه دکتری بهتر است از نکات ساده ولی تأثیرگذار غافل نشوید. در ادامه این نکات به طور کامل توضیح داده شده است.
 • اولین نکته مهم، حفظ خونسردی در هنگام ورود به جلسه امتحان می باشد.
 • تأثیر نگاه و زبان بدن در مصاحبه را فراموش نکنید.
 • در طول مصاحبه سعی کنید نقاط مثبت و ویژگی های خود را بازگو کنید.
 • در صورتی که مورد نقد اساتید قرار گرفتید، با ف روتنی و آرامش به مصاحبه ادامه دهید.
 • قبل از پاسخ به سؤالات ابتدا کمی تأمل کنید.
 • بر علایق و مقالات مصاحبه کنندگان شناخت پیدا کنید و در طول مصاحبه از این اطلاعات استفاده کنید. برای اطلاع از مقالات ثبت شده اساتید می توانید به سایت دانشگاه و پروفایل اساتید مراجعه کنید.

مؤفقیت در مصاحبه دکتری شیمی در کنار مشاوران کاردان آیدانیتو!!!!

همان طور که می دانید قبولی در مصاحبه دکتری شیمی گاو نر می خواهد و مرد کهن!!!! اما به قول معروف هیچ کاری نشد ندارد!!!! پس ناامیدی موقوف!!!! تا زمانی که مشاوران آیدانیتو در کنار شما هستند هرگز از مؤفق نشدن در مصاحبه دکتری صحبت نکنید!!!!! کافیست با آن ها تماس بگیرید و هر سؤالی در رابطه با مصاحبه دکتری شیمی دارید از مشاوران آیدانیتو بپرسید.
در این مقاله به بررسی مصاحبه دکتری شیمی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مصاحبه دکتری سراسری بزنید.
اگر سوالی در زمینه مصاحبه دکتری شیمی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.