مشاوره تحصیلی آیدانیتو

avatar image نویسنده : دهقان پور
stopwatch image ۲۲ مهر ۹۸ view image ۵۸۰ blogging image ۰
مشاوره تحصیلی
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ارتباط با مشاوران تحصیلی آیدانیتو" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


مشاوره تحصیلی

امروزه کم تر کسی از اهمیت و ضرورت راهنمایی و مشاوره بی خبر است. زندگی سرشار از تصمیم های مهم و سرنوشت ساز است و اگر ما در فرایند تصمیم گیری بتوانیم از راهنمایی های یک فرد متخصص و با تجربه بهره مند شویم، کم تر ضرر خواهیم کرد. همچنین همه ما در مقاطع مختلف زندگی با چالش ها و بحران هایی مواجه می شویم و چنانچه برای پشت سر گذاشتن این بحران ها تنها نباشیم، احتمال موفقیت مان بالاتر می رود.
انتخاب های تحصیلی از مهم ترین انتخاب های هر انسانی هستند. کسانی که با جدیت درس می خوانند و به دانشگاه می روند، قصد دارند که در نهایت آینده شغلی شان را با استفاده از مدرک و تجارب تحصیلی مشخص کنند. پس مسیر تحصیلی در زندگی شان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
از سویی دیگر درس خواندن و مطالعه به خودی خود کار آسانی نیست و یادگیری روش های صحیح مطالعه، برنامه ریزی درسی، آشنایی با منابع درسی مختلف و...روند یادگیری و دست یابی به اهداف تحصیلی را تسهیل و تسریع می کند. مشاوره تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای آگاهی و آمادگی بیشتر در مسیر رسیدن به اهداف تحصیلی است.
 
 
برای مشاوره در زمینه انتخاب رشته تحصیلی، منابع درسی کنکور، انواع رشته های تحصیلی، بازار کار رشته های تحصیلی، برنامه ریزی درسی، بهترین روش های مطالعه، زمان برگزاری امتحانات مختلف و ...می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید

مشاور تحصیلی 

مشاوره تحصیلی یکی از گرایش های مهم رشته مشاوره است. افرادی که در رشته مشاوره تحصیل می کنند با توجه به توانمندی ها، علائق و استعدادهایشان در مقطع ارشد گرایشی را انتخاب می کنند. این گرایش می تواند خانواده، تحصیلی، شغلی و... باشد.
مشاوره تحصیلی در زندگی بسیاری از دانش آموزان ضرورت دارد. امروزه یک مشاور تحصیلی در اکثر مدارس کشور فعالیت می کند. دانش آموزانی که دچار افت تحصیلی می شوند، توسط معلم ها به مشاور تحصیلی ارجاع داده می شوند تا مشاور علل اصلی و ریشه ای افت تحصیلی دانش آموز را پیدا و به او برای ارتقای وضعیت خودش کمک کند.
گاهی اوقات یک دانش آموز برای درس خواندن ارزش قائل است و به تحصیل علاقه دارد اما نمی داند که باید از کجا شروع کند و طبق چه برنامه ای پیش برود. در این شرایط چنین فردی می تواند با کمک مشاور مدرسه، برنامه ریزی تحصیلی را یاد بگیرد.
مشاوران تحصیلی در زمینه اختلالات روانی، مهارت های زندگی، دوران کودکی و نوجوانی و روش های بهبود سلامت روان هم اطلاعات کافی دارند و می توانند به دانش آموزان برای ارتقای سلامت روان که تاثیری مثبت برای عملکرد تحصیلی می گذارد کمک کنند.
از سویی دیگر مشاوران تحصیلی علاوه بر مدارس در مراکز حضوری و غیرحضوری هم فعالیت می کنند تا پاسخگوی سوالات کسی باشند که می خواهند بهترین روش های مطالعه را یاد بگیرند، با منابع درسی آشنا شوند، در مدرسه و دانشگاه انتخاب رشته کنند، از تاریخ امتحان های کنکور در مقاطع مختلف تحصیلی باخبر شوند، برنامه ریزی درسی را یاد بگیرند، در مورد رشته های مختلف و بازار کارشان اطلاعات کسب کنند و...

انتخاب رشته تحصیلی

انتخاب رشته در دبیرستان و انتخاب رشته بعد از کنکور، دو انتخاب بسیار سرنوشت سازند. اگر استعدادها، علائق، ترجیحات، قابلیت ها و توانمندی های خودمان را نشناسیم نمی توانیم وارد مسیر مناسبی بشویم. مشاوره تحصیلی به ما کمک می کند تا خودمان و انواع رشته های مختلف تحصیلی را بشناسیم، با بازار کار رشته های مختلف آشنا شویم و بر این اساس تصمیم عقلانه ای برای آینده بگیریم.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ارتباط با مشاور تحصیلی آیدانیتو" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


مهارت های مطالعه

خیلی از ما دوست داریم که درس بخوانیم و عملکرد تحصیلی خوبی داشته باشیم اما درس خواندن را بلد نیستیم. هرچه می خوانیم یاد نمی گیریم، خوانده هایمان را  زود فراموش می کنیم، با کمبود وقت مواجه می شویم و...
یک مشاور تحصیلی حرفه ای و باتجربه در آیدانیتو به شما کمک می کند تا بهترین روش های مطالعه را یاد بگیرید، از وقتتان استفاده بهینه کنید، آنچه می خوانید را به خاطر بسپارید، از خوانده هایتان در جلسه امتحان استفاده کنید، استرس هایتان را کنترل کنید و... 

منابع درسی

یکی از عوامل مهم در موفقیت تحصیلی، استفاده از منابع درسی معتبر و مفید است. مخصوصاً کسانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی، ارشد یا دکترا را دارند، چنانچه منابع درسی را نشناسند، ممکن است به بی راهه بروند و کتاب هایی را مطالعه کنند که بی ارتباط با امتحان پیش روی شان است. مشاوران تحصیلی آیدانیتو منابع درسی را می شناسند و با معرفی بهترین و مهم ترین منابع درسی به شما، به نوعی احتمال موفقیت تان را افزایش می دهند.


مشاوره تحصیلی تلفنی با آیدانیتو

با توجه به ویژگی های زندگی مدرن، امروزه بسیاری از خدمات مشاوره ای به صورت تلفنی ارائه می شوند. شلوغ بودن زندگی روزمره انسان ها، مسئولیت های ریز و درشت و... مراجعه حضوری به مشاوران را برای بسیاری از افراد دشوار کرده است.

 از سویی دیگر بعضی دانش آموزان و دانشجویان ساکن شهرها و روستاهای کوچکی هستند و به خدمات مشاوره حضوری دسترسی ندارند. به همین دلیل مشاوره تحصیلی تلفنی نوع مفیدی از مشاوره در عصر ما است. در عصر حاضر استقبال از مشاوره های غیرحضوری مثل مشاوره تلفنی روز به روز بیشتر می شود. چون این نوع مشاوره مزایای فراوانی دارد. مزایایی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن، نسبت به مشاوره حضوری
  • پاسخ گو بودن در شرایط بحرانی که افراد برای مشاوره حضوری فرصت ندارند
  • کارآمد بودن برای افرادی که زندگی های پر مشغله ای دارند
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی افراد
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوهای رودررو ندارند

در این مقاله به بررسی نقش مشاوره تحصیلی در موفقیت پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره تلفنی 24 ساعته را به شما پیشنهاد می کنیم.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات مشاوره تحصیلی می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ارتباط با مشاور تحصیلی آیدانیتو" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید