مشاوره تحصیلی آیدانیتو

نویسنده : دهقان پور
۲۶ فروردین ۹۸ ۱۷۶ ۰
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ارتباط با مشاوران تحصیلی آیدانیتو" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


مشاوره تحصیلی

امروزه کم تر کسی از اهمیت و ضرورت راهنمایی و مشاوره بی خبر است. زندگی سرشار از تصمیم های مهم و سرنوشت ساز است و اگر ما در فرایند تصمیم گیری بتوانیم از راهنمایی های یک فرد متخصص و با تجربه بهره مند شویم، کم تر ضرر خواهیم کرد. همچنین همه ما در مقاطع مختلف زندگی با چالش ها و بحران هایی مواجه می شویم و چنانچه برای پشت سر گذاشتن این بحران ها تنها نباشیم، احتمال موفقیت مان بالاتر می رود.

انتخاب های تحصیلی از مهم ترین انتخاب های هر انسانی هستند. کسانی که با جدیت درس می خوانند و به دانشگاه می روند، قصد دارند که در نهایت آینده شغلی شان را با استفاده از مدرک و تجارب تحصیلی مشخص کنند. پس مسیر تحصیلی در زندگی شان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

از سویی دیگر درس خواندن و مطالعه به خودی خود کار آسانی نیست و یادگیری روش های صحیح مطالعه، برنامه ریزی درسی، آشنایی با منابع درسی مختلف و...روند یادگیری و دست یابی به اهداف تحصیلی را تسهیل و تسریع می کند. مشاوره تحصیلی در تصمیم های مهم تحصیلی و فرایند تحصیل یاری گر افراد می باشد.

ضرورت وجود مشاور تحصیلی در مدارس

مشاوره تحصیلی یکی از گرایش های مهم رشته مشاوره است. افرادی که در رشته مشاوره تحصیل می کنند با توجه به توانمندی ها، علائق و استعدادهایشان در مقطع ارشد گرایشی را انتخاب می کنند. این گرایش می تواند خانواده، تحصیلی، شغلی و... باشد.

مشاوره تحصیلی در زندگی بسیاری از دانش آموزان ضرورت دارد. امروز یک مشاور تحصیلی در اکثر مدارس کشور فعالیت می کند. دانش آموزانی که دچار افت تحصیلی می شوند، توسط معلم ها به مشاوره تحصیلی ارجاع داده می شوند تا مشاور علل اصلی و ریشه ای افت تحصیلی دانش آموز را پیدا و به او برای ارتقای وضعیت خودش کمک کند.

گاهی اوقات یک دانش آموز برای درس خواندن ارزش قائل است و به تحصیل علاقه دارد اما نمی داند که باید از کجا شروع کند و طبق چه برنامه ای پیش برود. در این شرایط چنین فردی می تواند با کمک مشاور مدرسه، برنامه ریزی تحصیلی را یاد بگیرد.

مشاوران تحصیلی در زمینه اختلالات روانی، مهارت های زندگی، دوران کودکی و نوجوانی و روش های بهبود سلامت روان هم اطلاعات کافی دارند و می توانند به دانش آموزان برای ارتقای سلامت روان که تاثیری مثبت برای عملکرد تحصیلی می گذارد کمک کنند.

انتخاب رشته تحصیلی

انتخاب رشته در دبیرستان و انتخاب رشته بعد از کنکور، دو انتخاب بسیار سرنوشت سازند. اگر استعدادها، علائق، ترجیحات، قابلیت ها و توانمندی های خودمان را نشناسیم نمی توانیم وارد مسیر مناسبی بشویم.

انتخاب رشته تحصیلی نیازمند شناخت عمیق خود و آگاهی از ویژگی های رشته های تحصیلی مختلف است. مشاور تحصیلی می تواند به دانش آموزان و دانشجویان در این فرایند شناخت و آگاهی کمک کند.

مشاوره تحصیلی تلفنی با آیدانیتو

با توجه به ویژگی های زندگی مدرن، امروزه بسیاری از خدمات مشاوره ای به صورت تلفنی ارائه می شوند. شلوغ بودن زندگی روزمره انسان ها، مسئولیت های ریز و درشت و... مراجعه حضوری به مشاوران را برای بسیاری از افراد دشوار کرده است.

 از سویی دیگر بعضی دانش آموزان و دانشجویان ساکن شهرها و روستاهای کوچکی هستند و به خدمات مشاوره حضوری دسترسی ندارند. به همین دلیل مشاوره تحصیلی تلفنی نوع مفیدی از مشاوره در عصر ما است.

در این مقاله به بررسی نقش مشاوره تحصیلی در موفقیت پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره تلفنی 24 ساعته را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات مشاوره تحصیلی می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ارتباط با مشاور تحصیلی آیدانیتو" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید