مشاوره

مشاوره به معنای یک رابطه حرفه ای است که افراد مختلف، خانواده ها و انواع گروه ها را توانمند می کند تا بتوانند به سلامت ذهنی، ثبات روانی و اهداف تحصیلی و شغلی دست پیدا کنند.

خدمات مشاوره شامل کمک کردن به آدم هایی است که نیازمند تغییراتی در روش های فکری، احساسی و رفتاری شان هستند و فرایند هدف محوری است که در طی آن یک مشاور و یک مراجع در تعامل قرار می گیرند. تعاملی حمایتی و خالی از قضاوت.

مراجع در فرایند مشاوره داستان زندگی اش را تعریف می کند، اهدافش را مشخص می کند و با کمک مشاور، در جهت رسیدن به اهداف، برنامه ای را تدوین می کند. برای بعضی افراد این فرایند زمان کمی می برد. گاهی یک یا دو جلسه کافی است تا فرد به موقعیت مورد نظرش دست پیدا کند و برای بعضی دیگر این فرایندی طولانی تر و زمان برتر است.

یکی از مهم ترین بخش های مشاوره، محرمانه ماندن آن است. یعنی اطلاعاتی که در جلسات مشاوره، از جانب مراجع به مشاور منتقل می شوند، باید بین این دو نفر باقی بمانند و با هیچ شخص سومی به اشتراک گذاشته نشوند. مگر اینکه مشکل امنیتی ای به وجود بیاید.

موضوعات مشاوره

مهم ترین موضوعاتی که در جلسات مشاوره مطرح می شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • اعتیاد به مواد مخدر، قرص و الکل
 • کنترل خشم
 • اضطراب
 • ارتباطات بین فردی
 • افسردگی
 • اختلالات خوردن
 • غم
 • مسائل جنسی
 • مشکلات رابطه ای
 • مدیریت استرس
 • طلاق
 • خیانت
 • ازدواج
 • فرزند پروری
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره شغلی

انواع مشاوره

کسانی که در رشته مشاوره تحصیل می کنند و دارای مدرک تحصیلی و تجربه کاری کافی در این رشته هستند، می توانند با توجه به گرایش رشته تحصیلی شان در حوزه های مختلف خانواده، تحصیلی، شغلی و توان بخشی فعالیت کنند. در اینجا انواع مختلف خدمات مشاوره را معرفی می کنیم.

مشاوره خانواده

اکثر انسان ها در خانواده متولد می شوند و شخصیت شان در این نهاد شکل می گیرد. به همین دلیل مسائل و روابط درون خانوادگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. مشاورین خانواده در زمینه مسائلی مثل ازدواج، طلاق، خیانت، سبک های فرزند پروری، مسائل جنسی، روابط بین فردی و… به مراجعین خود مشاوره می دهند.

مشاوره تحصیلی

این نوع مشاوره در واقع مخصوص دانش آموزان، دانشجویان و همه افرادی است که مشغول تحصیل اند یا قصد ادامه تحصیل دارند. مشاوران تحصیلی این توانایی را دارند که در زمینه شیوه های صحیح مطالعه، برنامه ریزی درسی، انتخاب رشته تحصیلی در دبیرستان و دانشگاه، منابع درسی کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد خدماتی ارائه بدهند.

مشاوره شغلی

انتخاب شغل یکی از مهم ترین تصمیم های فرد در زندگی است. اگر آدم ها شغل شان را با توجه به توانمندی ها، علائق، استعدادها و تمایلاتشان انتخاب کنند، به رضایت شغلی دست پیدا می کنند و کمتر ممکن است که مبتلا به فرسودگی شغلی شوند. مشاوران شغلی این توانایی را دارند که در زمینه انتخاب شغل بر اساس قابلیت های درونی به افراد کمک کنند.

مشاوره تلفنی

ما انسان ها تا ابد نیازمند آموزش و راهنمایی هستیم. با توجه به مشغولیت ها و مسئولیت های بسیار زیاد زندگی های امروز، استقبال از مشاوره های غیر حضوری از همیشه بیشتر شده است.

شاید بعضی از ما فکر کنیم که این نوع از مشاوره بی فایده است اما این ایده صحیح نیست و در بسیاری از مواقع مشاوره تلفنی می تواند حتی از مشاوره حضوری سودمندتر باشد. ممکن است در بعضی شرایط اضطراری نتوانیم از خدمات مشاوره حضوری استفاده کنیم و در لحظه به راهکار یک فرد متخصص و با تجربه نیاز داشته باشیم.

به عنوان مثال فرض کنید که پدر یا مادری در کیف مدرسه فرزندشان سیگار پیدا کنند و به هیچ عنوان انتظار چنین چیزی را نداشته باشند. در این شرایط معمولاً والد شدیداً مضطرب می شود و شاید حس کند باید حتماً با کسی صحبت کند و از او مشورت بگیرد.
در چنین شرایطی تماس با یک دوست مفیدتر است یا تماس با یک مشاور؟ چه کسی می تواند راهکارهای مناسبی به این پدر یا مادر ارائه بدهد و او را آرام کند؟ همچنین در شرایطی که افراد نیازمند مشاوره تحصیلی هستند، لازم نیست حتماً از مشاوره حضوری استفاده کنند. می توان به راحتی و از طریق مشاوره تلفنی در مورد رشته های تحصیلی گوناگون یا رتیه مورد نیاز برای تحصیل در یک رشته تحصیلی خاص اطلاعات به دست آورد.

برای مشاوره در زمینه آموزش و تحصیلات، روانشناسی و مشکلات خانوادگی، راه اندازی کسب و کار، مهاجرت، قوانین نظام وظیفه ، مشکلات حقوقی و ... با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی

با گسترش جوامع و پیچیده شدن روابط اجتماعی، بازار مشکلات حقوقی بسیار داغ تر از گذشته شده است، به طوری که پیشنهاد می شود بدون همراه داشتن کتاب حقوق پایتان را از خانه بیرون نگذارید. از آنجایی که متاسفانه، کلاهبردان و شیادان هر روز صبح کار خود را از نو آغاز می کنند، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما با یک مشاور حقوقی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو پاسخگو به تمامی مشکلات حقوقی شما خواهند بود.
برای مشاوره تلفنی در زمینه مسائل حقوقی، ثبت شرکت، خرید، فروش، مسائل حقوقی خانواده و … با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره خدمت سربازی

اگر به سن هجده سال رسیده باشید و پشت لبانتان سبز شده باشد، باید کم کم به فکر معرفی خود به سازمان نظام وظیفه باشید. اما آیا از قوانین مرتبط با معافیت و کسری خدمت سربازی مطلع هستید؟ آیا می دانید که چه زمانی می توانید خدمت سربازی خود را بخرید؟ آیا می دانید تعداد بسیاری از افراد از قوانین معافیت اطلاعی ندارند؟ به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه قوانین مرتبط با نظام وظیفه و خدمت سربازی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید
برای آگاهی از قوانین نظام وظیفه، معافیت، کسری، خرید خدمت و … با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره مهاجرت

مهاجرت از مباحث داغ همیشگی است چرا که بیشتر افراد معتقدند برای رسیدن به آرمان هایشان لازم است که شرایط جدیدی را تجربه کنند و رویاهایشان را با دست خودشان بسازند. اما شاید آنچه تصور ما بر آن است، بهترین انتخاب نباشد چرا که دنیای واقعیات با دنیای تصورات بسیار متفاوت است و به نظر منطقی نیست که تصمیم های مهم را بر پایه ای غیر از واقعیت بنا کنیم. به همین منظور پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای مهاجرت، حتما اطلاعات لازم را در زمینه مباحث قانونی مهاجرت، شرایط زندگی، شرایط تحصیلی، اخذ بورسیه، هزینه های زندگی، شرایط شغلی، مکان زندگی، مالیات، بیمه و … کسب کنید. مشاوره در فضای هوشمند آیدانیتو به شما در این امر کمک خواهند کرد.
برای آگاهی از بهترین کشور برای مهاجرت، شرایط و میزان هزینه های آن و هر آنچه باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره شغلی و راه اندازی کسب و کار

معمولاً فارغ التحصیلان دانشگاه ها، پس از مدتی که به این در و آن در می زنند و شغلی درخور خودشان نمی یابند، به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول تصمیم می گیرند که هیچ کاری انجام ندهند تا بلکه شغل مناسب خودش به سراغشان بیاید. گروه دوم به فکر مهاجرت می افتند و گروه سوم فکر می کنند که باید خودشان کار مناسب خود را خلق کنند. اگر شما هم جزو گروه سوم هستید، ضمن تبریک به شما برای اخذ چنین تصمیم جسورانه ای، بایستی بر این نکته تاکید کنیم که اگر قدمی را در راه کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار به اشتباه بردارید، شاید مدت ها طول بکشد تا بتوانید دوباره به موقعیت فعلی خود بازگردید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما با یک مشاور حرفه ای کسب و کار مشورت کنید.
اگر به دنبال شغل می گردید یا می خواهید خودتان کسب و کار راه بیاندازید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره تلفنی است. مشاوران متخصص ما در این فضا در حوزه های مختلف به مخاطبان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

شما می توانید با تماس با مشاوران باتجربه ما در زمینه هایی مثل مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده تلفنی ، مشاوره ازدواج، مشاوره جنسی، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره اعتیاد، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره افسردگی ، مشاوره مهاجرت و…. اطلاعات کسب کنید.


در ادامه مطالعه مقاله مشاوره تلفنی 24 ساعته را به شما پیشنهاد می کنیم.
مشاوران آیدانیتو متخصص هستند و در حوزه هایی که نام بردیم تجربه کافی دارند. مشاوره تلفنی در آیدانیتو به شکلی علمی اتفاق می افتد و مخاطبان وقتی به تماسشان پایان می دهند آگاه تر و راضی تر از گذشته اند. چنانچه در زمینه های خانوادگی، تحصیلی، شغلی، حقوقی و…مسئله ای ذهنتان را مشغول کرده، می توانید به مشاوران آیدانیتو تمای بگیرید.