آیدانیتو > مشاوره گروهی
خانواده

مشاوره گروهی


 

 

 

 

مشاوره گروهی

گاهی اوقات ما در زندگی مشکلی داریم یا با بحرانی مواجه شده ایم و در تنهایی و سکوت با آن مقابله می کنیم. تا اینکه یک روز متوجه می شویم تنها نیستیم و آدم های دیگری هم با این مسئله درگیرند. مشاوره گروهی ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد اما یک راهکار فوق العاده برای ملاقات کسانی است که مشکلی شبیه به مشکل ما دارند. در چنین شرایطی می توانیم راهکارهایمان را با همدیگر سهیم شویم، از همدیگر یاد بگیریم و در کنار هم بهبود پیدا کنیم.

روانشناسی گروهی محیط حمایت گری را فراهم می کند که افراد بتوانند در آن احساس راحتی کنند و دغدغه هایشان را به اشتراک بگذارند. اگر در مشاوره گروهی شرکت کنید، طی جلسات مختلف می توانید در مورد تجربیاتتان صحبت کنید و گوش شنوایی برای تجربیات دیگران باشید.

گروه درمانی

شاید بعضی از ما تصور کنیم که مشاوره گروهی بی فایده است و جز مشاوره فردی، هیچ روش درمانی دیگری پاسخ گوی اختلالات روانی و مشکلات فردی نیست. اما واقعیت این است که در مواردی و برای افرادی، مشاوره گروهی حتی می تواند مفیدتر از مشاوره فردی باشد.
در مورد قوانین مشاوره گروهی می توان گفت که اعضای شرکت کننده در مشاوره گروهی معمولاً بین هفت تا دوازده نفر هستند و جلسات معمولاً هفته ای یک یا دو بار به مدت یک یا دو ساعت برگزار می شوند. این شیوه درمانی مزایای بسیاری دارد. مزایایی مثل:

احساس تعلق

شاید بزرگ ترین مزیت گروه درمانی این باشد که افراد می توانند به واسط آن تجربه کنند که تنها نیستند و دیگرانی رنجی مشابه رنج آن ها دارند. مشاوره فردی چنین فرصتی را در اختیار آدم ها قرار نمی دهد.
 وقتی داستان زندگی هم نوعانمان را می شنویم و درک می کنیم که آن ها هم در حال مقابله با چالش های زندگی اند، از انزوا خارج می شویم. مشکل ما ممکن است مدیریت خشم، اضطراب، افسردگی یا هر چیز دیگری باشد. هر چیزی که میان انسان های مختلفی مشترک است و آن ها را به همدیگر نزدیک می کند.

 

 

 

 

تعامل با دیگران

جلسات گروهی بهترین مکان برای تمرین کردن روابط بین فردی و ارتقای مهارت های اجتماعی هستند. مشکلات رابطه ای در میان کسانی که درگیر یک اختلال روانی اند بسیار شایع هستند.
 در حین فعالیت های گروهی آدم ها در ارتباط و تعامل با یکدیگر قرار می گیرند و مدیر یا تسهیل گر گروه به آن ها کمک می کند که سلامت روابطشان تقویت شود. معمولاً اعضای مشاوره گروهی بعد از مدتی یاد می گیرند که در تعامل با دیگران بهتر عمل کنند.

حمایت

مشاوره گروهی از بعضی لحاظ بهتر و کارآمدتر از مشاوره فردی است. چون میزان حمایتی که افراد در جلسات مشاوره گروهی از همدیگر دریافت می کنند، در مشاوره فردی امکان پذیر نیست. در مشاوره فردی، مشاور یا روانشناس تنها کسی است که به مراجع بازخورد می دهد اما در مشاوره گروهی این بازخورد از افراد مختلف با تجربیات متفاوت دریافت می شود.
   

خودشناسی

از آنجایی که اعضا در روانشناسی گروهی بازخوردهای زیاد و متنوعی دریافت می کنند، این شانس را دارند که بیشتر در مورد خودشان فکر کنند و به شناخت بیشتر و عمیق تری در مورد خصوصیات شخصیتی شان دست پیدا کنند. خودشناسی یک مرحله مهم و تأثیر گذار در درمان است.
این ها فقط تعدادی از مزایای مشاوره گروهی و درمان گروهی هستند. مشاوره گروهی فرایندی است که اگر به درستی انجام بگیرد نتایج فوق العاده ای خواهد داشت.

مشاوره فردی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران متخصص و باتجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات فردی شان در زمینه های مختلف خانواده، اختلالات روانی، ازدواج، طلاق، ترک اعتیاد، خیانت، فرزندآوری، فرزندپروری، کودکان و نوجوانان، رشد و توسعه فردی، مسائل جوانان، مشکلات سالمندان، موضوعات تحصیلی و شغلی، کسب و کار، مهاجرت، نظام وظیفه و…به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.

نتایج بسیاری از پژوهش های روانشناختی نشان می دهند که بهترین روش برای حل مشکلات و بحران های فردی و خانوادگی، تلفیق مشاوره های فردی و گروهی است. مشاوره فردی در آیدانیتو، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از راهکارهای یک متخصص، مسیر زندگی فردی و اجتماعی را با سلامت بیشتری طی کنید.

چرا مشاوره تلفنی؟

این روزها مشاوره تلفنی طرفداران زیادی دارد و استقبال از آن هر روز بیشتر از دیروز می شود. این استقبال دلایل متعددی دارد. دلایلی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی
  • صرف زمان کمتر
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوی رودررو ندارند

در این مقاله به موضوع مشاوره گروهی پرداختیم. ادامه مطالعه مقاله مشاوره تلفنی 24 ساعته را به شما پیشنهاد می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مزایای مشاوره گروهی می توانید با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *