مشاوره طلاق

طلاق در گذشته یک عمل مذموم بود اما امروزه با اینکه به چشم یک آسیب اجتماعی به آن نگاه می شود، رو به افزایش است و دیگر یک تابو نیست. اکثر همسران وقتی تصمیم به ازدواج و زندگی مشترک می گیرند، به طلاق فکر نمی کنند و همسر خود ر ایک همسفر همیشگی می بینند. اما عشق و علاقه و هم زیستی همیشه پایدار نیست و گاهی اوقات طلاق و جدایی یک انتخاب اجتناب ناپذیر است.

متأسفانه رکود طلاق در ایران، در سال 1396 شکست و 175 هزار جدایی ثبت شد. این آمار گویای این حقیقت است که باید با جدیت بیشتری به موضوع جدایی همسران نگاه کرد. انسان ها برای طلاق هم مثل هر کار مهم و جدی دیگری نیاز به کمک و مشورت دارند. به همین دلیل مشاوره طلاق می تواند برای زنان و مردانی که قصد جدایی دارند، بسیار مفید باشد.

مزایای مشاوره طلاق

گاهی اوقات یکی از همسران یا هر دو هر روز به جدایی فکر می کنند و مطمئن اند که هیچ راه دیگری برای ترمیم رابطه شان وجود ندارد. اما وقتی از یک مشاور متخصص و باتجربه کمک می گیرند، با راهکارهایی مواجه می شوند که هرگز به آن ها فکر نکرده اند و ممکن است زندگی شان نجات پیدا کند.

در شرایطی که مشکلات عمیقی مثل اعتیاد، خیانت، مشکلات جنسی و … زندگی مشترک را از هم پاشیده باشد یا ازدواج زوجین از اساس اشتباه باشد و هیچ صمیمت و تفاهمی وجود نداشته باشد، طلاق یک انتخاب عاقلانه و بالغانه است. اما برای همین انتخاب عاقلانه هم همسران نیاز به اطلاعات جامع و کاملی در مورد فرایند طلاق، حقوق زن و مرد در طلاق، قوانین طلاق مثل مهریه، حضانت فرزندان و … و مشکلات اجتماعی بعد از طلاق دارند.

به نوعی می توان گفت که طلاق یک اتفاق مهم و پرچالش است و مشاوره برای طلاق همسران را برای این اتفاق آماده می کند.

برای مشاوره در زمینه دلایل طلاق، نشانه های طلاق در زندگی مشترک، روش های جلوگیری از طلاق، مراحل قانونی طلاق، مقابله با مشکلات بعد از طلاق و...با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

مشاوره تلفنی طلاق

این روزها افراد جوامع مختلف در زمینه فواید استفاده از خدمات روانشناختی و مشاوره ای آگاه شده اند و بسیاری از ما می دانیم که برای انجام ساده ترین کارها مثل خرید یک لباس هم، در صورتی که با یک فرد متخصص و باتجربه مشورت کنیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت، چه برسد به تصمیم های بزرگی مثل ازدواج و طلاق.

 

اما سبک زندگی ها به شکلی است که گاهی مشاوره حضوری برای کسانی که مسئولیت ها و مشغله های زیادی دارند امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی مشاوره تلفنی می تواند بسیار راهگشا باشد. همچنین بعضی افراد در شهرها یا روستاهایی زندگی می کنند که خالی از مراکز مشاوره ای است و در چنین شرایطی می توانند به راحتی تلفن را بردارند و برای دریافت مشورت و راهکار با یک مشاور متخصص و باتجربه تماس بگیرند. از سویی دیگر مشاوره تلفنی بسیار کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر است. در شرایط بحرانی و هیجانی ای هم که نمی توان به مراکز مشاوره مراجعه کرد، مشاوره تلفنی انتخاب خوبی است.

مشاوره تلفنی طلاق یکی از مهم ترین انواع مشاوره های تلفنی است و در فضای هوشمند آیدانیتو ارائه می شود.

 

مشاوره تلفنی طلاق در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. شما می توانید با تماس با مشاوران آیدانیتو به پاسخ همه سؤال هایتان در مورد طلاق دست پیدا کنید. مشاورین ما این توانایی را دارند که در زمینه های مختلف مشاوره طلاق ، مثل زمینه های زیر، مخاطبان را آگاه کنند:

نشانه های طلاق

 اتفاقات، رفتارها و تغییراتی می توانند نشان دهنده قرار گرفتن زندگی زناشویی در معرض فروپاشی باشند.

طلاق عاطفی

 گاهی اوقات زوجین در کنار هم زندگی می کنند اما صمیمت چنان از زندگی شان رنگ باخته که انگار فقط دو هم خانه هستند. طلاق عاطفی بسیار خطرناک است و ممکن است به طلاق رسمی ختم شود.

دلایل طلاق

 طلاق می تواند علل متعددی داشته باشد. مسائل و مشکلات جنسی، مشکلات ارتباطی، عدم تفاهم، خیانت، مسائل عاطفی، اختلالات روانی، بیماری های جسمی، دخالت خانواده ها و … از جمله دلایل طلاق هستند. بهتر است قبل از هر چیزی زوجین دلیل طلاقشان را بدانند تا تصمیمی هیجانی نگیرند.

درخواست طلاق از جانب زن یا مرد

 قوانین کشور ما شرایطی را برای طلاق در نظر گرفته است. این شرایط با توجه به اینکه درخواست از جانب زن باشد یا مرد متفاوت هستند. با استفاده از مشاوره طلاق می توان از این شرایط آگاه شد.

طلاق توافقی

 طلاق توافقی نوعی از طلاق است که با رضایت متقابل همسران اتفاق می افتد و از نظر قانونی فرایند خاص خودش را دارد.

مشکلات بعد از طلاق

 حتی اگر طلاق بهترین انتخاب باشد، به راحتی انجام نمی گیرد و تبعات آن تا روزهای بعد از جدایی هم ادامه پیدا می کند. مشکلات عاطفی، افسردگی، اضطراب، خشم، تغییر نقش های اجتماعی، مشکلات مالی و … از جمله مهم ترین مشکلات بعد از طلاق هستند.

جلوگیری از طلاق

گاهی اوقات همسران مطمئن اند که به مرحله طلاق رسیده اند اما در صورتی که از تجربیات و راهکارهای یک متخصص استفاده کنند، زندگی مشترکشان نجات پیدا می کند.

مشاوران آیدانیتو در زمینه مشاوره برای طلاق متخصص و با تجربه هستند و می توانند در همه حوزه های گفته شده اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار مخاطبان قرار دهند.

در ادامه، مطالعه مقاله نشانه های طلاق را به شما پیشنهاد می کنیم

 اگر قصد جدایی از همسرتان را دارید و فکر می کنید طلاق تنها راه پیش روی شماست، در تماس با مشاوران آیدانیتو تعلل نکنید.