آیدانیتو > مشاوره خیانت | چگونه بهترین تصمیم را بعد از خیانت همسرمان بگیریم ؟
خیانت, منتخب خانواده

مشاوره خیانت | چگونه بهترین تصمیم را بعد از خیانت همسرمان بگیریم ؟

نقش مشاوره خیانت

مشاوره خیانت

مشاوره خیانت از جمله شاخه های مشاوره خانواده است و با توجه به اهمیت آن این روزها بسیار نقش مهمی دارد. مواجهه با خیانت همسر یکی از استرس زاترین وقایع زندگی است. پی بردن به خیانت همسر یا حتی فکر کردن به این نکته که ممکن است همسری در حال خیانت باشد بسیار هولناک است. اما خیانت عاطفی چیست؟ برای فهم این موضوع مقالات ما را دنبال کنید.

همسر معمولاً با احساسات تلخی مثل احساس طرد شدن، خشم، غم و شک همراه است. کسانی که مورد خیانت قرار می گیرند، گیج و سردرگم می شوند. آن ها از سویی به شدت غمگین، ترسیده و عصبانی هستند و از سویی نمی دانند که دقیقاً باید چه رفتاری داشته باشند. چه واکنشی به همسرشان نشان دهند و برای آینده زندگی مشترکشان چه تصمیمی بگیرند.

 

 

 

 

وقتی آدم ها تصمیم به ازدواج می گیرند، با این تصور وارد زندگی می شوند که قرار است با یک همسر وفادار جاده زندگی را طی کنند. پس تجربه فروپاشی روانی بعد از رو به رو شدن با خیانت اصلاً اتفاق عجیبی نیست. کسی که مورد خیانت واقع می شود، بدون شک باید از یک بازه زمانی دشوار عبور کند تا بتواند به زندگی عادی برگردد.چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند سوال مهم اکثر مردم هست.ایا بعد از خیانت میشود زندگی کرد موردی هست که بایدبا مشاوران ارتباط داشته باشید.

کمک گرفتن از یک متخصص برای عبور از این مرحله بسیار مفید است و تحمل دوران پس از خیانت را تسهیل می کند. این کمک گرفتن می تواند به واسطه مشاوره خیانت انجام شود. مشاوره خانواده هم در همین بستر باید انجام شود و داستان خیانت و طلاق معمولا موضوع مهم برای همه افراد هست.

چرا مشاوره خیانت اهمیت زیادی دارد؟

بعضی از زنان ( زن خیانت کار)و مردان بعد از اینکه مورد خیانت واقع شوند، ممکن است برای تحمل درد شدید و عمیق ناشی از این تجربه دست به رفتارهای اشتباهی بزنند. مثلاً ممکن است برای تلافی وارد رابطه ای خارج از ازدواج بشوند، به همسرشان یا خودشان آسیبی جدی وارد کنند، افسرده یا مضطرب بشوند، از دوستان و آشنایان غیر متخصص مشاوره بگیرند و مشاوره خیانت غیر حرفه ای آن‌ها اوضاع را وخیم تر کند.چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند؟

در این شرایط کمک گرفتن از یک مشاور متخصص، یعنی کسی که دارای مدرک این رشته است و در زمینه مشاوره خیانت تجربه کافی و حرفه ای دارد، بهترین و عاقلانه ترین کار است. اما چگونه خیانت را کشف کنیم ؟ این سوالی است که برای پاسخ به آن پیشنهاد می کنیم مقاله  ” 7 نشانه خیانت که باید بدانید ” را مطالعه کنید. البته نشانه های مطرح شده معمولا نشانه های عمومی هستند و نمی توان به صورت کاملا مطمئن در مورد افراد صحبت کرد. پس اگر همسر شما نشانه ها را دارد، پیشنهاد می کنیم در این زمینه با مشاوره خانواده صحبت کنید و هیچ اقدام عجولانه ای انجام ندهید.

 

مشاوره تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاورین متخصص و با تجربه آیدانیتو می توانند در حوزه های مختلف از جمله خیانت در زندگی زناشویی به مخاطبان مشاوره بدهند. خدمات مشاوره تلفنی خیانت در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

نشانه های خیانت در زوجین

گاهی اوقات فردی حس می کند که همسرش مشغول خیانت به او است اما از تصور خودش مطمئن نیست. در این شرایط او می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خیانت و علائم آن از یک مشاور کمک بگیرد و بی جهت به همسرش برچسب نزند.

علل خیانت

خیانت به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. عوامل محیطی، نارضایتی جنسی، مشکلات عاطفی / ارتباطی، کاهش صمیمیت، ملال در زندگی، طلاق عاطفی، اختلال شخصیت همسر خیانت کار و … می توانند ریشه خیانت باشند.

اگر زن یا مردی که به خیانت همسرش پی برده، از علت اصلی این بی وفایی مطلع شود، می تواند تصمیم عاقلانه تری برای آینده زندگی مشترکش بگیرد.

مشاوره خیانت و نقش آن

راهکارهای پیشگیری از خیانت

خیانت به طور کلی یک انتخاب غیر اخلاقی و خارج از کنترل کسی است که همسرش به او خیانت می کند. اما به هر حال اگر هر فرد متأهلی بداند که با چه رفتارها و شیوه هایی می تواند محیط خانه و خانواده را گرم و صمیمی و جذاب نگه دارد، احتمال خیانت را تا حدی کاهش می دهد.

بعد از خیانت

تجربه دوران بعد از خیانت، چه فرد قصد جدایی از همسرش را داشته باشد، چه او را ببخشد، تجربه دشوار و ناراحت کننده ای است. در این شرایط تجربیات یک مشاور خانواده و زوج درمان حرفه ای می تواند گذر از این مرحله را تسهیل کند.

بخشش خیانت

خیانت الزاماً به معنای طلاق و جدایی نیست. شاید غیر قابل باور باشد اما گاهی اوقات کیفیت زندگی مشترک بعضی از همسران بعد از بخشش خیانت و استفاده از خدمات مشاوره ای افزایش پیدا می کند.

البته در هر شرایطی نمی توان خیانت را بخشید. پشیمانی همسر خیانت کار و اشتیاق او به جبران اشتباهات و ترمیم رابطه مهم ترین لازمه بخشش خیانت است. همسرانی که از خیانت همسرشان آگاه شده اند، می توانند با کمک خدمات مشاوره خیانت تشخیص بدهند که بخشش خیانت ممکن است یا خیر.

در این مقاله به موضوع مشاوره خیانت پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره جنسی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا نشانه های خیانت را در زندگی مشترکتان می بینید؟ آیا از خیانت همسرتان اطمینان دارید؟ سردرگم هستید؟ نمی دانید باید چه تصمیمی برای آینده زندگی زناشویی تان بگیرید؟ برای آگاهی از بهترین روش های مواجهه با خیانت در زندگی مشترک، با مشاوران حرفه ای و باتجربه آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *