آیدانیتو > مرد خیانتکار چه ويژگی هایی دارد | با مردان خیانتکار چگونه رفتار كنيم ؟
خیانت

مرد خیانتکار چه ويژگی هایی دارد | با مردان خیانتکار چگونه رفتار كنيم ؟

خصوصيات مرد خيانتكار

مرد خیانتکار

مرد خیانتکار مردي است كه فارغ از تاهل و تعهدي كه به همسرش دارد، روابط فرازناشويي نيز دارد. بی وفایی همسران در زندگی مشترک و روابط فرازناشویی مشکلی بسیار شایع و متأسفانه رو به افزایش است. وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج و تشکیل خانواده می گیرند، در ذهنشان یک زندگی دو نفره متعهدانه را تصور می کنند. زندگی ای سرشار از عشق، صمیمیت، محبت، عاطفه و تعهد. اما این روزها زنان و مردان زیادی از مشاوران خانواده کمک می خواهند، چون با بی وفایی همسرشان مواجه شده اند. اما چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند ؟

اگرچه خیانت دیگر مختص مردان نیست و زنان هم وارد روابط خارج از ازدواج می شوند اما مرد خیانتکار همچنان در صدر است و کانون خانواده را به خطر می اندازد. اما مردان خیانتکار چه احساسی دارند؟ آیا آن ها پشیمان می شوند؟ این سوال بیشتر زنانی است که با مردان خیانتکار روبرو شده اند.

 

 

 

 

مرد خیانتکار و خیانت مردان متاهل

در مسئله روابط فرازناشویی، یکی از مهم ترین و فراگیرترین سؤال ها و چالش ها در مورد خیانت مردان متأهل است. چرا مردان متأهل خیانت می کنند؟ چه عامل و عواملی در زندگی مشترک، مردان به سمت روابط جنسی و عاطفی خارج از ازدواج سوق می دهد؟ در اینجا به شایع ترین دلایل بی وفایی مردان خیانتکار می پردازیم و موضوع مهمتر اینکه بعد از خیانت همسر چه کنیم هم راهکارهایی ارایه میشود. در مورد خيانت و بي وفايي بيشتر بخوانيد.

مرد خیانتکار و فقر در مهارت های ارتباطی

متأسفانه زوج های بسیاری گرفتار فقر شدید در مهارت های ارتباطی هستند. این فقر و ناآگاهی می تواند زندگی زناشویی را سرشار از دعوا، تنش و درگیری های زناشویی کند. وقتی دو نفر نتوانند در مورد مشکلات و تنش هایشان با همدیگر صحبت کنند، ممکن است به راحتی به جنگ و جدل پناه بیاورند.

خانه و خانواده ای که اعضایش مدام در حال دعوا باشند، جای امن و آرامش بخشی نیست و می تواند زن یا مرد را فراری بدهد و منجر به پناه بردن او به دیگری شود. بسیاری از مردان خیانتکار ادعا می کنند که برای فرار از محیط متشنج خانواده خیانت کرده اند.نشانه های مردی که خیانت می کند از مسایل مهمی هست که باید تمامی زنان از آن اطلاع داشته باشند.

مرد خیانتکار و طلاق عاطفی

دو نفر می توانند بدون طلاق رسمی از همدیگر جدا شوند. بسیاری از همسران بدون این که قانوناً جدا شده باشند، در یک خانه در کنار هم زندگی می کنند اما نه رابطه جنسی دارند و نه رابطه عاطفی. عجیب نیست که وقتی کسی نتواند نیازهای جنسی و عاطفی را در خانواده برطرف کند، در جای دیگری به دنبال رفع این نیازها باشد. پیشنهاد میکنیم برای کسب راهکارهای بیشتر به مقاله مشاوره خانواده سر بزنید.

مرد خیانتکار و مشکلات جنسی

می توان به جرأت گفت که رابطه جنسی با کیفیت مهم ترین مؤلفه در موفقیت زندگی مشترک است. مشکلاتی مثل ناتوانی همسران در ارضای جنسی همدیگر، اختلالاتی مثل زودانزالی، دیرانزالی، اختلال نعوظ، اختلال واژینیسموس، انواع انحرافات جنسی، بیماری های مقاربتی، و… این قابلیت را دارند که میان همسران از نظر جنسی فاصله بی اندازند.

مشکلات عاطفی و ارتباطی هم می توانند منجر به مشکلات جنسی شوند. در این شرایط بعضی مردان به جای حل مشکل جنسی خیانت می کنند و تصور می کنند که این مشکلات در رابطه با یک فرد دیگر وجود دارند.

مرد خیانتکار و مشکلات جنسی

مرد خیانتکار و مشکلات شخصیتی

گاهی اوقات زندگی زناشویی و خانوادگی گرم و پرشور است اما مرد خیانتکار همچنان خیانت می کند. در چنین شرایطی معمولاً یک اختلال شخصیتی، تنوع طلبی و مشکلاتی از این دست، علت اصلی خیانت است و رفتار مرد ارتباط چندانی با کیفیت رابطه اش با همسرش ندارد.

با خیانت شوهرم چه کنم؟

این سؤال، سؤال بسیاری از زنانی است که در مواجهه با بی وفایی همسرشان، از یک روانشناس یا مشاور کمک می گیرند. آن ها می پرسند با مرد خیانتکار چه کنیم یا به بیانی علمی تر راهکاری برای نشان دادن بهترین واکنش نسبت به خیانت همسرشان هستند. پاسخ دادن به این سؤال کار ساده ای نیست. هر خیانتی ریشه منحصر به فردی دارد و مواجهه با هر خیانتی هم باید به شکل ویژه ای انجام بگیرد. نمی توان به هر زنی که می پرسد با خیانت شوهرم چه کنم ، جواب مشابهی داد.

بهترین کار در این شرایط، استفاده از خدمات روانشناختی و مشاوره ای خیانت است. مشاوره خیانت موقعیتی را فراهم می کند تا افراد با توجه به کیفیت زندگی خودشان برای نحوه مقابله با خیانت تصمیم بگیرند، اما در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم ؟

مشاوره خیانت در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران متخصص و با تجربه ما در آیدانیتو می توانند راهکارهایی به شما بدهند تا در مواجهه با خیانت همسرتان واکنشی هیجانی نشان دهید. اگر چه گاهی اوقات خیانت همسران منجر به طلاق می شود. اما بخشش خیانت غیر ممکن نیست و بسیاری از زندگی های مشترک بعد از بخشش خیانت و ریشه یابی و حل و فصل مشکلات سالم تر و با کیفیت تر شده اند. موضوع مهم دیگر برای افراد این است که آیا خیانت قابل بخشش است.

در این مقاله به موضوع مرد خیانتکار پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله  خیانت همسر را به شما پیشنهاد می دهیم.

 آیا شاهد نشانه های خیانت در زندگی مشترکتان هستید؟ آیا از روابط فرازناشویی مرد زندگی تان اطمینان دارید؟ برای آگاهی از ریشه های این معضل و روش های حل آن، می توانید با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *