مراحل کسری خدمت بسیج ۹۷

نویسنده : مهربان
۰۵ تیر ۹۷ ۱۸۴ ۰

مراحل کسری خدمت بسیج 97

 

جهت اطلاع از مراحل کسری خدمت بسیج می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

در این مقاله مراحل کسری بسیج 97 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خدمت سربازی در ایران برای پسران از سن پایین 18 سالگی اجبار می شود و افراد با ورود به سن مشمولیت می بایست تکالیف خود را برای اعزام و یا معافیت «موقت» تحصیلی مشخص نمایند. افراد از سن 18 سالگی تا 50 سالگی در سن مشمولیت قرار می گیرند.

تمامی افراد موظف به انجام سربازی هستند مگر در شرایط خاص که منجر به معافیت و یا کسر از خدمت می شود. در این مقاله قصد داریم راجع به کسری بسیج و فرایند اقدام کسری بسیج 97 صحبت کنیم. در مقالات درج شده در آیدانیتو تحت عنوان "شرایط کسری خدمت بسیج" و "شرایط کسری خدمت" از شرایط موارد خاص که منجر به کسری خدمت می شود، مطلع شوید.

نکات مهم برای دریافت کسری بسیج

  • اولین نکته برای دریافت کسری بسیج، عدم وجود غیبت در خدمت سربازی است.
  • کسری خدمت بسیج برای افرادی که کمتر از يك سال سابقه بسیج دارند، مورد پذیرش قرار نمی گیرد. بنابراین حداقل یک سال بايد سابقه بسیج فعال وجود داشته باشد.
  • حداکثر میزان کسری خدمت برای افراد بسیجی 6 ماه است.

مراحل دریافت کسری بسیج

مشمولان خدمت که قصد دارند از کسری خدمت سربازی بسیج استفاده كنند، توجه داشته باشند که اقدام کسری خدمت سربازی بسیج بايد پس از گذشت 2 ماه خدمت آموزشی انجام شود، یعنی زمان مراجعه جهت دریافت این نوع کسری خدمت می بایست حین خدمت انجام شود.

مشمولان در ابتدا نامه حین خدمت را به حوزه مقاومت بسیج (که عضو آن بوده اند) ارائه می کنندو  پرونده آن ها توسط نیرویی انسانی بسیج حوزه بررسی می شود و در صورت تکمیل بودن پرونده به همراه مدارک مورد نیاز از جمله کارت بسیج فعال و مدارک شناسایی و تکمیل فرم کسری بسیج و مشخص کردن فعالیت های فرهنگی و ... مشمول پرونده به سپاه استانی منتقل می شود. و بعد از بررسی حکم ها و تأییدیه ها و سوابق بسیج و فعالیت های فرهنگی، امتیازدهی انجام می شود. و با توجه به امتیاز کسب شده میزان کسری بسیج مشخص می شود و بعد از تأیید، فرم کسری خدمت ارسال می شود.

مشمولان خدمت توجه داشته باشند:

  • کسری خدمت بسیج تنها به افراد دارای سابقه بسیج فعال ارائه می شود.
  • میزان فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ... در میزان کسری خدمت تأثیرگذار خواهد بود.
  • طی کردن 2 ماه خدمت آموزشی برای ارسال درخواست این نوع کسری الزامی است.

به مشمولان خدمت که قصد دارند که از این نوع کسری خدمت (بسیج) استفاده كنند، پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه مراحل کسری بسیج 97 به مقالات شرایط کسری بسیج و مدارک کسری بسیج 97 مطلع شوند تا در صورت برخورداری از شرایط، درخواست خود را ثبت كنند. لازم به ذکر است در غیبت در سربازی مانع از بررسی کسری خدمت بسیج خواهد شد. بنابراین افراد بدون داشتن غیبت (حتی يك روز) و بعد از طی دوران آموزشی اقدامات لازم جهت کسری خدمت را انجام دهند.

 

جهت اطلاع از مراحل کسری خدمت بسیج می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید