مدارس ترکیه

کشور جذاب و دیدنی ترکیه از جمله کشورهای واقع شده در ناحیه غربی آسیا است که بخشی از آن در بخش جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور همواره به عنوان منطقه ای دارای روستاهایی سرشار از عطر سرزندگی و سادگی، سواحلی زیبا و آرامش بخش، استراحتگاه هایی مفرح و رشته کوه هایی با عظمت و بلند شناخته می شود. دلایلی همانند شورش های گسترده و همین طور تهاجمات در کنار جذب فراوان مهاجر در ترکیه، امکان شکل گیری فرهنگ های  مختلفی را در این کشور فراهم کرده است که همین مسئله جذابیت زندگی و مهاجرت به ترکیه را برای مردم و گردشگران دو چندان نموده است. علاوه بر این، وجود مجموعه ای بی نظیر و دیدنی از آثار مختلف تاریخی در شهرهایی همچون استانبول به عنوان یکی از بهترین و زیباترین شهرهای ترکیه این کشور را در مرکز توجه افراد بسیاری از جمله علاقه مندان به تحصیل در این کشور قرار داده است. از این رو استقبال از تحصیل در ترکیه در حال حاضر روندی صعودی را طی می کند. در این مقاله، به بحث راجع به مدارس ترکیه برای شما دوستان می پردازیم، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را در ارتباط با مدارس ترکیه کسب کنید.

آشنایی با انواع مدارس ترکیه

مدارس ترکیه در سه گروه مختلف مدارس دولتی، خصوصی ترک و بین المللی جای می گیرند. در این بخش، مفصلاً توضیحاتی را در مورد هر کدام از مدارس ترکیه خدمتتان بیان می کنیم.

مدارس بین المللی کشور ترکیه

مدارس بین المللی در ردیف بهترین و مشهورترین مدارس ترکیه قرار می گیرند که با ارائه امکاناتی خاص و منحصر به فرد زمینه رضایت دانش آموزان را فراهم کرده است. سیستم آموزشی حاکم در این مدارس برگرفته از مدارس اروپایی است و ضوابط و شرایط ثبت نام در آن ها بسیار مشابه مدرسه های کشورهای اروپایی می نماید. دروس مورد تدریس در مدارس بین المللی به سه زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی است و جهت رفع مشکل عدم توانایی دانش آموزان در برقراری ارتباط با محیط خارج از مدرسه، آموزش زبان ترکی نیز در مدارس بین المللی رایج است.

مدارس خصوصی ترک در کشور ترکیه

شروط ثبت نام و تحصیل در مدارس خصوصی ترک شباهت بسیاری به مدارس غیرانتفاعی موجود در ایران دارد و فرصت انجام فعالیت های آموزشی متنوع نیز در این قبیل مدارس به دانش آموزان داده می شود. از طرف دیگر، برخورداری از امکانات آموزشی سطح بالا و با کیفیت نیز از جمله ویژگی های خاص و منحصر به فرد مدارس خصوصی ترکیه محسوب می شوند. تدریس و آموزش باکیفیت دروسی مانند موسیقی، هنر و ورزش و همچنین زبان خارجی را می توان از جمله امکانات قابل توجه در این قبیل مدارس در نظر گرفت. حتماً از نام این مدارس خصوصی به این نکته پی برده اید که زبان همه کتاب های مورد تدریس آن ها زبان ترکی بوده و امکان یادگیری سایر زبان های خارجی به صورت رایگان نیز برای دانش آموزان وجود دارد.

مدارس دولتی در کشور ترکیه

آموزش و پرورش کشور ترکیه سیستم آموزشی مشخص و تعریف شده ای را برای کلیه مدارس دولتی در نظر گرفته است که تمامی آن ها موظف به پیروی و تبعیت از آن هستند. دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس دولتی ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای نبوده و ادامه تحصیل در آن ها کاملاً رایگان است.

معرفی تعدادی از بهترین مدارس ترکیه

در آخرین قسمت از این مقاله، تعدادی از بهترین مدارس ترکیه را خدمت شما معرفی می کنیم.

مدرسه بین المللی سفیر در استانبول

مدرسه بین المللی سفیر از جمله بهترین و معروف ترین مدارس شهر استانبول ترکیه است که مختص تحصیل شهروندان عرب زبان این کشور است. در این مدرسه، دانش آموزان موضوعات اسلامی را دو دو زبان انگلیسی و عربی فرا می گیرند.

مدرسه بین المللی پوشکین استانبول

مدرسه بین المللی روسی پوشکین در منطقه سلطان قاضی استانبول قرار دارد و هدف از راه اندازی آن را می توان آموزش دروسی همچون موسیقی، ادبیات، هنر و زبان روسی به دانش آموزان سراسر دنیا در نظر گرفت. به جهت لزوم آشنایی دانش آموزان بین المللی با زبان ترکی، تدریس این زبان نیز در برنامه آموزشی این مدارس دیده می شود.

دبیرستان حیدر پاشا در ترکیه

دبیرستان حیدر پاشا به عنوان یکی از برترین مدارس ترکیه در منطقه آناتومی شهر استانبول واقع شده است. دبیرستانی قدیمی که در سال 1934 تاسیس شد و بافت تاریخی آن هنوز دست نخورده باقی مانده است. دبیرستان حیدر پاشا در دو طبقه احداث شده و کلاس های درس آن در فضای بیرونی مدرسه قرار دارد.

در این مقاله به معرفی مدارس ترکیه پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مدارس ترکیه بزنید.

اگر سوالی در زمینه مدارس ترکیه ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران مهاجرت و اخذ ویزا، بورسیه و اقامت دائم آیدانیتو تماس بگیرید