معرفی مدارس

مدارس بزرگسالان

مدارس بزرگسالان

مدارس بزرگسالان

خیلی از افراد بر این باورند که مدرسه، مکانی برای تربیت کودکان است، اما این گونه نیست. مدرسه محلی برای آموزش است. مدرسه یک واژه عربی است و به معنی محلی برای درس و درس خواندن است. در مدرسه معلمان تلاش می کنند تا دانش آموزان مهارت ها و اطلاعات لازم را فراگیرند. شرایط زندگی برای هر فرد مسیر متفاوتی را رقم می زند و گاهی افرادی را از تحصیل جدا می کند. آموزش و پرورش به عنوان نهادی که زیر ساخت تربیتی و توسعه را فراهم می کند، باید تلاش کند تا با ایجاد فرصت و برنامه ای انعطاف پذیر امکان تحصیل متناسب با شرایط و توانایی های دانش آموزان باز مانده از تحصیل را فراهم کند، از این رو مدارس بزرگسالان شکل گرفته است.

مدارس بزرگسالان به سه دسته مدارس دولتی و داوطلب آزاد، آموزش از راه دور و هنرستان های غیرانتفاعی تقسیم می شوند.

  • مدارس دولتی و داوطلب آزاد

مدارس دولتی و داوطلب آزاد ارزان ترین مدارس بزرگسالان محسوب می شود. در این مدارس بزرگسالان تمام گروه های نظری و کاردانش می توانند ثبت نام کنند. در این مدل از آموزش، داوطلبان بدون حضور در مدارس و به صورت غیرحضوری به تحصیل می پردازند و تنها برای شرکت در امتحانات به مدارس مراجعه می کنند.

  • آموزش از راه دور

آموزش از راه دور در سبک جدیدی از آموزش مدارس بزرگسالان است که از سال 86 شروع به کار کرده است. مدارس بزرگسالان آموزشی از راه دور تمام دوره های راهنمایی و دبیرستان (متوسطه اول و دوم) را در بر می گیرد و مخصوص افراد بالای 18 سال است. در این مراکز امکان ارائه مدرک برای رشته های نظری و کاردانش وجود دارد. هزینه مدارس بزرگسالان آموزش از راه دور بیشتر از مدارس دولتی و داوطلب آزاد است. طبق بررسی های انجام شده از راه دور تا 25 درصد یادگیری را نسبت به شیوه های سنتی افزایش داده است.

ثبت نام مدارس بزرگسالان

مدارس بزرگسالان برای آموزش افراد بالای 18 سال است که بسته به شرایط و اتفاقات امکان تحصیل در مدارس عادی را نداشته اند. در حال حاضر در بیش از 600 منطقه در کشور امکان آموزش از راه دور وجود دارد و شما می توانید از طریق سایت dei.medu.ir با مدارس آموزش از راه دور آشنا شدید به این منظور می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. زیرا برای ثبت نام در مدارس بزرگسالان بهترین انتخاب مدارس نزدیک به محل سکونت شما است. شهریه لازم برای ثبت نام در هر نیمسال مدارس آموزش از راه دور 56 هزار تومان و هزینه هر واحد 4 تا 15 هزارتومان است.
مشاوران آیدانیتو با مشاوره 24 ساعته آماده اند تا به سوالات شما در زمینه ثبت نام و تحصیل در مدارس بزرگسالان پاسخ دهند.
اگر در ثبت نام مدارس بزرگسالان با مشکلی مواجه شدید و یا سؤالی دارید می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

4 دیدگاه در “مدارس بزرگسالان

  1. یگانه گفت:

    سلام ببخشید من اگه بخوام از راه دور درس بخونم سال هشتم متوسطه هزینش در کل چقد میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *