محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده معدن سراسری 98

در این مقاله به موضوع محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده معدن سراسری 98 خواهیم پرداخت. داوطلبانی که تمایل به شرکت در رشته معدن را دارند، می توانند در مقاله محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده معدن سراسری 98 از مسائلی همچون دانشگاه های پذیرنده، معدن، رتبه قبولی دانشگاه ها در رشته معدن و … مطلع شوند، همراه ما باشید.

معرفی رشته مهندسی معدن دانشگاه سراسری

مهندسی معدن از رشته های گروه ریاضی و  فنی است که در زیرگروه 2 ارائه می شود. داوطلبانی که قصد دارند در زیرگروه 2 رشته مهندسی معدن مشغول به تحصیل شوند باید دروس ریاضی و شیمی و فیزیک که به ترتیب در ضرایب 4 و 3 و3 ارائه می شود با درصد بالا بزنند.

دانشگاه های  پذیرنده رشته معدن سراسری

دانشگاه ارومیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر
دانشگاه بیرجند دانشگاه ولایت – ایرانشهر
دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) دانشگاه صنعتی بیرجند
دانشگاه تهران دانشگاه صنعتی سهند
دانشگاه زنجان دانشگاه صنعتی شاهرود
دانشگاه سیستان و بلوچستان دانشگاه صنعتی همدان
دانشگاه اراک دانشگاه صنعتی کاشان
دانشگاه صنعتی ارومیه دانشگاه کردستان – سنندج
دانشگاه صنعتی اصفهان دانشگاه لرستان – خرم آباد
دانشگاه صنعتی امیر کبیر دانشگاه ملایر
دانشگاه ولی عصر (عج) – رفسنجان دانشگاه ولایت – ایرانشهر
دانشگاه یزد مجتمع آموزش عالی زند
مجتمع آموزش عالی گناباد
  دانشگاه های معرفی شده، دانشگاه های دولتی پذیرنده رشته معدن هستند که برخی از آن ها با آزمون و برخی دیگر مانند دانشگاه بیرجند و صنعتی بیرجند بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می کنند. معمولاً ظرفیت دانشگاه های ارائه دهنده رشته معدن 60 نفر است اما ظرفیت پذیرش برخی از دانشگاه ها بیشتر و برخی کمتر است. به عنوان مثال کمترین ظرفیت را دانشگاه کاشان با 12 و بیشترین ظرفیت را دانشگاه یزد با 80 ظرفیت دارد. معمولاً دوره های ارائه شده ی معدن در دانشگاه روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی است و تنها یک دوره در هر دانشگاه به این رشته اختصاص پیدا کرده است.

محل قبولی معدن سراسری

در این مبحث قصد داریم رتبه های قبولی برخی از دانشگاه های ارائه دهنده مهندسی معدن را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. توجه کنید که رتبه هایی که مشاهده خواهید کرد بر اساس رتبه های قبولی در سال های گذشته می باشد. بنابراین به طور قطع نمی توان اظهار داشت که رتبه های درج شده در سال 98 نیز قابل قبول هستند، در واقع تعداد شرکت کنندگان کنکور، تغییرات ظرفیت و … از عوامل مهمی هستند که در هر سال رتبه های متفاوت در رده قبولی قرار می گیرند. در ادامه مقاله محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده معدن سراسری 98 رتبه های قابل قبول را مشاهده خواهید کرد.
نام دانشگاه محدوده رتبه قبولی (کشوری)
صنعتی ارومیه 40.000-71819
صنعتی شاهرود 54361-69154
مجتمع آموزش عالی گناباد 71000-80922
مجتمع آموزش صنعتی بیرجند 80.000-90917
مجتمع آموزشی سیستان و بلوچستان 90125-96337
مجتمع آموزشی بیرجند 90.000-95281
مؤسسه آموزش عالی زرند 89000-92611
دانشگاه ولایت ایرانشهر 71.000-80298
  پیشنهاد می کنیم بعد از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده معدن سراسری 98 مقاله لیست دانشگاه های بدون کنکور سراسری 98 را مطالعه کنید. برای انتخاب رشته و اطلاع از محل قبولی دانشگاه مورد نظر خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.