محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98

در این مقاله با موضوع محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98 در خدمت شما هستیم.

زیست شناسی یکی از رشته های علوم پایه است و بسیاری از داوطلبین گروه تجربی تمایل به تحصیل در آن را دارند. در این مقاله پس از توضیح مختصری درباره زیست شناسی به بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98 می پردازیم.

معرفی رشته زیست شناسی

برای ورود و انتخاب رشته زیست شناسی باید به آن علاقه مند باشید و صرفاً بر اساس اسم، آن را انتخاب نکنید. زیست شناسی به بررسی محیط طبیعی و جانوران می پردازد. این بررسی شامل ویژگی ها، رفتارها، چگونگی پیدایش، روند تولید و سازگاری و تعامل با جانوران دیگر و محیط اطراف است. در دانشگاه آزاد زیست شناسی به صورت گروه کلی و همچنین زیست شناسی با گرایش خاص وجود دارد. در ادامه آنها را نام می بریم: 1- زیست شناسی 2- زیست شناسی سلولی و مولکولی 3- زیست شناسی گیاهی 4- زیست شناسی جانوری 5- آموزش زیست شناسی بیشتر واحدهای دانشگاه آزاد زیست شناسی سلولی مولکولی را ارائه می دهند و فقط 2 واحد رودهن و مشهد پذیرنده زیست شناسی نیز هستند.

تنها واحد های رودهن و مشهد پذیرنده زیست شناسی هستند

عوامل تأثیرگذار بر قبولی زیست شناسی آزاد

برای قبولی در رشته زیست شناسی آزاد، تراز، رتبه کشوری، درصد زده شده دروس و رتبه علمی دانشگاه تأثیرگذار است. ضریب درصد دروس برای قبولی در رشته زیست شناسی در جدول زیر آمده است:
ضریب دروس اختصاصی
نام درس ضریب
ریاضی 2
زیست شناسی 4
فیزیک 2
شیمی 3
  رشته زیست شناسی در زیرگروه 1 گروه تجربی قرار گرفته است و در این زیرگروه زمین شناسی دارای ضریب صفر است.

دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد

برای اطلاع از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98  واحدهای دانشگاه آزاد که پذیرنده رشته زیست شناسی هستند را در زیر آورده ایم:
رشته واحد های پذیرنده
زیست شناسی واحد رودهن، واحد مشهد
زیست شناسی سلولی و مولکولی واحد فلاورجان، نجف آباد، رشت، اسلامشهر، پرند، پزشکی تهران، کرمان، تهران شمال، تهران مرکزی، رودهن، شهر قدس، علوم دارویی و مشهد
زیست شناسی گیاهی رودهن
زیست شناسی جانوری رودهن
آموزش زیست شناسی تهران شمال، مشهد
زیست فناوری واحد ارومیه، فلاورجان، رودهن
  14 واحد دانشگاه آزاد پذیرنده دانشجو در رشته زیست شناسی هستند. برای اطلاع بیشتر از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98 آخرین رتبه های قبولی واحدهای مختلف را در جدول زیر آورده ایم:
واحد رتبه آخرین فرد قبولی رشته
پزشکی تهران 111641 سلولی – مولکولی
علوم دارویی 187235 سلولی – مولکولی
تهران شمالی 159327 آموزش زیست شناسی
مشهد 169560 آموزش زیست شناسی
ارومیه 334836 زیست فناوری
فلاورجان 3844337 زیست فناوری
تهران مرکزی 195981 سلولی و مولکولی
پرند 312370 سلولی و مولکولی
  از آنجایی که رتبه کشوری بر قبولی دانشگاه آزاد تأثیرگذار است، در جدول فوق رتبه کشوری آمده است. اگر پس از بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده زیست شناسی آزاد 98  احتمال کمی برای قبولی در رشته زیست شناسی دارید میتوانید مقاله انتخاب رشته بدون کنکور آزاد 98 را مطالعه کنید و انتخاب رشته زیست شناسی بدون کنکور بپردازید. برای اطلاع از محل قبولی متناسب با رتبه و تراز خود می توانید از مشاوران با تجربه آیدانیتو مشاوره بگیرید و با خیال راحت انتخاب رشته خود را به دست مشاوران حرفه ای آیدانیتو بسپارید.