لیست رشته های انسانی

avatar image نویسنده : مارال فرخی
stopwatch image ۱۱ آذر ۹۸ view image ۲۲۰۵۶ blogging image ۱۸
رشته های انسانی

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "لیست رشته های انسانی و انتخاب بهترین رشته و دانشگاه" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

  

لیست رشته های انسانی

این روزها داغ ترین موضوع برای شرکت کنندگان کنکور سراسری، انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور است. داوطلبان تمام گروه های آزمایشی در جست و جوی لیست رشته های مربوط به گروه آزمایشی خود هستند تا بدانند چه رشته هایی در چه دانشگاه هایی ارائه شده اند. در این مقاله به معرفی لیست رشته های انسانی ارائه شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی علوم انسانی می پردازیم و لیست رشته های بدون کنکور سراسری را نیز در اختیارتان قرار می دهیم.

لیست رشته های انسانی سراسری 

در گروه آزمایشی علوم انسانی 112 رشته در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته ارائه شده اند. در ادامه لیست رشته های انسانی در هر سه مقطع را بررسی خواهیم کرد.
حتی اگر لیست تمامی رشته های انسانی را حفظ باشید، در صورتی که تجربه و توانایی لازم را نداشته باشید، نخواهید توانست به درستی انتخاب رشته کنید. برای انتخاب رشته حرفه ای خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید
یک مشاور با تجربه با آگاهی از شرایط منحصر به فرد شما، در کوتاه ترین زمان ممکن، کلیه رشته ها و دانشگاه ها را آنالیز می کند و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهد. برای مشورت در زمینه انتخاب بهترین رشته و دانشگاه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته لیست رشته های انسانی

در لیست رشته های انسانی ، سه رشته به صورت کارشناسی ارشد پیوسته وجود دارند: با توجه به استعداد درخشان بودن شما در دوره کارشناسی میتوانید برای مقطع ارشد از طریق کارشناسی ارشد بدون کنکور اقدام کنید.
 • كارشناسي ارشد پيوسته علوم قضایی
 • كارشناسي ارشد پيوسته معارف اسلامي و ارشاد
 • كارشناسي ارشد پيوسته معارف اسلامي و حقوق

رشته های کارشناسی گروه آزمایشی علوم انسانی

مانند گروه های آزمایشی دیگر، بیشترین تعداد رشته ها در لیست رشته های انسانی در مقطع کارشناسی ارائه شده اند، اما با توجه به زیاد بودن رشته ها، در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را بر می شمریم:

حقوق

        روانشناسی

حسابداری

جامعه شناسی

علوم ارتباطات اجتماعی

 مشاوره

مردم شناسی

اقتصاد

مديريت امور بانكي

مديريت امور گمرکی

مديريت بازرگاني

مديريت بيمه

مديريت بيمه اكو

مديريت دولتي

مديريت صنعتي

مديريت فرهنگي هنري

مديريت مالي

مديريت و بازرگاني دريايي

ايران شناسي

باستان شناسي

روزنامه نگاری

علوم تربيتي

علوم سياسي

زبان شناسی

فلسفه

مددکاری

مترجمی زبان عربی

زبان و ادبيات فارسی

زبان و ادبيات عربي

زبان و ادبيات ترکی آذری

زبان و ادبيات كردي

زبان و فرهنگ عربي

آموزش مشاوره و راهنمايي

جغرافیا

روابط عمومی

اديان و عرفان

اديان و مذاهب

امنيت اطلاعات

امنيت اقتصادي

برنامه ريزي اجتماعي و تعاون

امنيت نرم

امنيت بين الملل

پژوهشگري امنيت

تاريخ

تاريخ اسلام

حفاظت اطلاعات

تربيت مروج سياسي

تاريخ تمدن ملل اسلامي

علم اطلاعات و دانش شناسي

ضد تروريسم

شيعه شناسي

علوم قضايي

علوم قرآن و حديث

علوم فني امنيت

فقه شافعي فقه و حقوق اسلامي

فرهنگ و معارف اسلامي

علوم ورزشي

فقه و حقوق شافعی

فقه و حقوق حنفي

فقه و حقوق امامي

فلسفه و عرفان اسلامي

فلسفه و حكمت اسلامي

فقه و مباني حقوق اسلامي

گردشگری

فناوري اطلاعات و ارتباطات

فلسفه و كلام اسلامي

آموزش تاريخ

آموزش الهيات

آموزش ابتدايي

آموزش زبان عربي

آموزش جغرافيا

آموزش تربيت بدني

آموزش كودكان استثنایی

آموزش علوم اجتماعي

آموزش زبان و ادبيات فارسي

مطالعات خانواده

مطالعات ارتباطي و فناوري اطلاعات

كارشناسي مربيگري عقيدتي

معارف اسلامي و اخلاق

معارف اسلامي- تبليغ و ارتباطات

معارف اسلامي

معارف اسلامي و علوم تربيتي

معارف اسلامي و تاريخ

معارف اسلامي و اديان

معارف اسلامي و مديريت

معارف اسلامي و كلام

معارف اسلامي و علوم قرآني

هتلداري

 

 

برخی رشته ها مانند حسابداری، مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، حقوق قضایی، علوم قضایی، بیمه، گردشگری و هتلداری و...در مقطع کاردانی هم ارائه شده اند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه رشته های انسانی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 انتخاب رشته باید بسیار هوشمندانه باشد چرا که یک انتخاب اشتباه می تواند شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند. برای بهترین انتخاب با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های انسانی با رتبه های مورد نیاز برای قبولی

مقاله لیست رشته های انسانی را با ذکر رتبه های موردنیاز برای قبولی در چند رشته پرطرفدار گروه آزمایشی ریاضی ادامه می دهیم.
آخرین رتبه قبولی عنوان رشته
2000 حقوق
2000 روانشناسی
3000 حسابداری
 

رشته های طلایی که بسیاری آن ها را نمی شناسند!

این سوال رایجی است که از کودکان پرسیده می شود "در آینده می خواهی چه کاره شوی؟!" و اکثر کودکان معمولاً می گویند دکتر یا مهندس! اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا اینگونه پاسخ می دهند؟ چه کسی تضمین کرده است که تمامی دکتر، مهندس ها موفق و پولدار خواهند شد؟ چه عاملی باعث می شود که یک فرد در یک رشته، منحصر فرد باشد؟ اصلا تا بحال از خود پرسیده اید که مگر یک جامعه به چند دکتر و مهندس نیاز دارد؟ چرا در هنگام انتخاب رشته فقط به این فکر هستیم که دیگران در آینده ما را مهندس یا دکتر خطاب کنند؟ اگر کمی منطقی تر به موضوع انتخاب رشته بنگریم، متوجه می شویم که توجه به بازار کار، امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور و شهریه دانشگاه از جمله مواردی است که بیشتر از عنوان مهندس یا دکتر بودن در انتخاب رشته اهمیت دارد! رشته هایی وجود دارند که بسیاری از داوطلبان آن ها را نمی بینند چرا که کلمه مهندسی در کنار آن ها ذکر نشده ولی بازار کار بسیار خوبی دارند و امکان رشد در آن ها بسیار زیاد است! چرا به این رشته ها توجه نمیکنید؟
اگر هدفتان موفقیت است، باید بسیار ریزبینانه انتخاب رشته کنید. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از رشته هایی که بسیاری از داوطلبان به آن ها دقت نمی کنند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
اگر در رشته دلخواهتان قبول نمی شوید، لطفا به انتخاب رشته ای غیر از علاقه تان فکر نکنید! تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی برای شماست

به رشته ای علاقه مندم اما نمی دانم در کدام دانشگاه ها می توانم تحصیل کنم!

اگر به رشته ای علاقه مندید و نمی دانید که تراز کدام دانشگاه بالاتر است، کدام دانشگاه از نظر سطوح امکانات رفاهی بهتر است، شهریه کدام دانشگاه کمتر است، در کدام دانشگاه امکان پیشرفت بیشتری خواهید داشت و ....، پیشنهاد می کنیم که با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.
برای آگاهی از بهترین دانشگاه ها، شهریه ثبت نام و انتخاب رشته حرفه ای می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

چگونه بهترین رشته و بهترین دانشگاه را انتخاب کنم؟

حتماً شما هم در اطرافیانتان، افرادی را می شناسید که بدون فکر و مشورت اقدام به انتخاب رشته کرده اند و پس از مدتی با اظهار پشیمانی بسیار از دانشگاه انصراف داده و چند سالی از زندگی و اهدافشان دور افتاده و یا به طور کلی مسیرشان تغییر کرده است. البته در بیشتر موارد، دانشجویان ادامه تحصیل را به انصراف ترجیح می دهند و پس از گذر 4 سال از زندگیشان، در روز فارغ التحصیلی به این موضوع فکر می کنند که بهتر است مدرکشان را در کدام کوزه بگذارند که آب خنک تری نوش جان کنند!
پس اگر باهوش باشید، که قطعا هستید، در همین مرحله جلوی ضرر را میگیرید و از تجربیات پیشینیان خود استفاده کرده و انتخاب رشته خود را حساب شده و با مشورت انجام می دهید. از آنجا که قطعا شما در موضوع انتخاب رشته " مو میبینید و مشاوران باتجربه پیچش مو"! پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از "گرفتن کاسه ی چه کنم چه کنم در چند سال آینده در دستانتان"، از تجربیات مشاوران تحصیلی آیدانیتو استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در زمینه بهترین رشته و دانشگاهی که می توانید انتخاب کنید، در اختیارتان قرار دهند. 
حتی اگر لیست تمام رشته ها را از حفظ باشید، انتخاب بهترین رشته و دانشگاه نیازمند تجربه است. پیشنهاد می کنیم که حتما در زمینه انتخاب رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اگر در رشته مورد علاقه ام قبول نشوم، چه کنم؟

مطمئنید که قبول نمی شوید؟ قبل از هر موضوعی باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به اینکه شرایط کنکور هر سال با سال دیگر متفاوت است، نمی توان به طور قطعی درباره قبول شدن یا نشدن، اظهار نظر کرد. پیش بینی تنها از طریق تخمین رتبه و آنالیز کارنامه امکان پذیر است که آن نیز نیاز به تجربه دارد. مشاوران آیدانیتو می توانند به شما در این زمینه کمک کنند.
اما حال اگر پس از آنالیز متوجه شدید که در کنکور قبول نمی شوید، چرا روش های دیگری را برای ادامه تحصیل، انتخاب نمی کنید. تحصیل بدون کنکور یک فرصت استثنایی است. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط، رشته ها و دانشگاه ها و هر آنچه باید در راه تحصیل بدون کنکور بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فدای سرتان که قبول نمی شوید، راه های بسیاری وجود دارند که بدون اینکه یکسال دیگر را پشت کنکور بمانید، بتوانید در رشته مورد علاقه تان قبول شوید. در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در همین زمینه مطالعه مقاله های انتخاب رشته کنکور انسانی و مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری هم پیشنهاد می شود.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "لیست رشته های انسانی و انتخاب بهترین رشته و دانشگاه" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


3.2 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱۸ دیدگاه
 • user_default_pic امیر
  توسط امیر در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷ reply-button
  بیشترین پذیرش برای رشته های انسانی کدوما هستند؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، بیشترین پذیرش برای رشته های انسانی در هر سال متفاوت است ولی به طور کلی رشته های انسانی چون حسابداری ، حقوق، مدیریت، روانشناسی و علوم تربيتي پر طرفدار تر هستند.

 • user_default_pic شادمهر
  توسط شادمهر در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام.الان رشته ای که خیلی از لحاظ کاری خوب باشه تو رشته های انسانی چیه؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، در رشته های انسانی در حال حاضر حسابداری، مدیریت، روانشناسی، علوم تربیتی و حقوق از بازار کاری بهتری نسبت به سایر رشته های انسانی برخوردارند.

 • user_default_pic نویان
  توسط نویان در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام چطور می تونم تعداد شرکت کنندگان رشته های انسانی کنکور 98 را بدونم ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، تعداد کل شرکت کنندگان کنکور 98 حدودا 1 میلیون و100 هزار نفر است و اگر بخواهیم به صورت دقیق تعداد شرکت کنندگان رشته های انسانی کنکور 98 را بدانیم باید تا زمان انتشار کارنامه، منتظر بمانیم.

 • user_default_pic نورآهان
  توسط نورآهان در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام بهترین رشته های انسانی تو زیر گروه ۱ کدوما هستند؟ لطفا راهنمایی کنید
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، بهترین رشته های انسانی در زیر گروه 1 علوم قضایی و رشته های انسانی مرتبط با دبيری است.

 • user_default_pic محدثه
  توسط محدثه در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۸ reply-button
  من یه عالمه سوال راجع به کنکور و رشته انتخاب کردن دارم شما پاسخگویی انلاین ندارید؟؟؟?
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۸
  سلام دوست عزیز، آیدانیتو فضای هوشمند آموزش و مشاوره است و شما می توانید برای ارتباط با مشاوران با تلفن ثابت با 9099071974 و یا با تلفن همراه با 02142258 تماس بگیرید.

 • user_default_pic Leyli
  توسط Leyli در تاریخ ۱۴ تیر ۹۸ reply-button
  سلام ببخشید میشه بگید رتبه و تراز لازم برا آموزش زبان وادبیات فارسی چنده؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۴ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ بستگی به واحد دانشگاهی مورد نظر شما، رتبه و تراز قبولی متفاوت خواهد بود.

 • user_default_pic yo83nes
  توسط yo83nes در تاریخ ۲۵ تیر ۹۸ reply-button
  سلام رشته معلمی همون علوم تربیتی و راستی یکی از بهترین رشته ها کدومه فقط یکی
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۶ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ خیر علوم تربیتی نزدیک به روان شناسی و مشاوره است. رشته معلمی در دانشگاه های فرهنگیان ارائه می شود. روان شناسی، حقوق و مدیریت از رشته های برتر گروه علوم انسانی هستند.

 • user_default_pic علی
  توسط علی در تاریخ ۲۹ تیر ۹۸ reply-button
  سلام.خسته نباشید .من دیپلم تجربی دارم.ولی کنکور انسانی شرکت کردم.میخواستم بدونم میشه اینجوری برم رشته های انسانی دانشگاه ها
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۸ مرداد ۹۸
  سلام دوست خوبم. بله امکان انجام این امر برای شما وجود دارد. مؤفق و مؤید باشید.

 • user_default_pic forough75
  توسط forough75 در تاریخ ۱۲ مهر ۹۸ reply-button
  سلام من22سالمه میخوام کنکور انسانی بدم تو یه شهر کوچیک زندگی میکنم به نظرتون چه رشته ای برامن خوبه ک بازارکارشم تویه شهرکوچیک خوب باشه..واینکه اگه رتبه برتربشم میتونم دبیری قبول بشم بااینکه شرط سنی براقبولی رو ندارم:(
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۵ آبان ۹۸
  سلام. بهترین رشته برای شما رشته مدیریت هست و اینکه شانس قبولی در دبیری هم دارید