لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

در این مقاله می خواهیم لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور را برایتان شرح دهیم. بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره کاردانی مایل به ادامه تحصیل و دریافت مدرک کارشناسی هستند. کنکور کاردانی به کارشناسی هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود. البته بهتر است اسم آن را کنکور نگذاریم. زیرا برای بسیاری از رشته های پذیرش بدون کنکور و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب که همان معدل کل دوره ی کاردانی است، صورت می گیرد و آزمون کارشناسی ناپیوسته تنها برای 16 رشته در دانشگاه سراسری و 5 رشته در دانشگاه آزاد برگزار می شود.

نحوه ثبت نام و پذیرش و زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

داوطلبینی که مایل به ثبت نام کارشناسی ناپیوسته هستند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنند. انتخاب رشته همزمان با ثبت نام صورت می گیرد و داوطلبین امکان انتخاب 50 کد رشته را دارند. هزینه ثبت نام در سال های گذشته حدود 30 هزار تومان بوده است که در صورت تمایل به انتخاب دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی غیر دولتی مبلغ حدود 6000 تومان به هزینه ثبت اضافه می شد.

برای آگاهی از بهترین دانشگاه پذیرنده رشته مورد علاقه تان در مقطع کاردانی به کارشناسی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


داوطلبین می توانند روند مراحل مختلف آزمون کاردانی به کارشناسی را از طریق پیامک دنبال کنند. به این منظور می توانند با پرداخت مبلغی مجزا گزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه را فعال کنند. نحوه پذیرش دانشگاه سراسری برای 49 رشته بر اساس معدل کل کاردانی یا همان سوابق تحصیلی و برای 16 رشته بر اساس آزمون است. برای دانشگاه دولتی تنها پذیرش در پنج رشته تکنولوژی اتاق عمل، مامایی، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی و هوشبری با آزمون و سایر رشته ها بدون آزمون است. در ادامه می خواهیم لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور را برایتان بیان کنیم.

لیست دانشگاه های برتر

دانشگاه هایی که در زیر آمده اند، اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کاردانی به کارشناسی در سال 99 کرده اند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار علوم پزشکی ایران
علوم پزشکی اراک
علوم پزشکی زاهدان
مهندسی بهداشت محیط علوم پزشکی بقیه الله
علوم پزشکی شیراز
علوم پزشکی گیلان
ساخت پروتزهای دندانی علوم پزشکی تهران
علوم پزشکی شهید بهشتی
مدارک پزشکی علوم پزشکی مازندران
صنایع چوب و کاغذ – سازه های چوبی آموزشکده های فنی و حرفه ای اردکان، صومعه سرا و گرگان
مهندسی آبیاری دانشگاه محقق اردبیلی
آموزشکده کشاورزی جهاد کشاورزی کرج
مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست دانشگاه ملایر
تولیدات گیاهی دانشگاه محقق اردبیلی
دانشگاه مراغه
مهندسی منابع طبیعی – جنگل داری دانشگاه گنبد
علوم و صنایع غذایی دانشگاه شهید باهنر کرمان
آموزش فنی حرفه ای، آموزش دینی و عربی، آموزش از راهنمایی و مشاوره دانشگاه فرهنگیان
روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد
پردیس نسیبه تهران
مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیرکبیر
پردیس شهید رجایی کرمانشاه
علوم انتظامی دانشگاه علوم انتظامی امین – ویژه اعضای کادر پایور ناجا
مدیریت گرایش: بازرگانی دانشگاه غیر انتفاعی دانش البرز، شهاب دانش
مدیریت گرایش: بیمه دانشگاه غیر انتفاعی شهید اشرفی اصفهانی
مدیریت گرایش: دولتی دانشگاه غیر انتفاعی دانش البرز
مدیریت گرایش: صنعتی دانشگاه غیر انتفاعی دانش البرز
طراحی پوشاک و مرمت احیای بناهای تاریخی آموزشکده فنی و حرفه ای و مؤسسات غیر انتفاعی
نوازندگی ساز ایرانی مؤسسه غیر انتفاعی ارم
مؤسسه غیر انتفاعی حکیم نظامی
علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه اردکان
دانشگاه بوعلی سینا
دانشگاه تبریز
دانشگاه زابل
دانشگاه سمنان
بهداشت مواد غذایی دانشگاه بوعلی سینا
دانشگاه بوعلی سینا دانشگاه بوعلی سینا

مؤسسات غیر انتفاعی و آموزشکده های فنی و حرفه ای بسیاری در رشته های فوق بدون کنکور دانشجو می پذیرند. شما می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی را مطالعه و دانشگاه ها و مؤسسات ارائه دهنده رشته تان را در 50 انتخاب خود بیاورید.

سطح علمی کدام دانشگاه بالاتر است؟

انتخاب دانشگاه، همانند انتخاب رشته و چه بسا بیشتر، می تواند در آینده و سرنوشت شما تاثیرگذار باشد. دانشگاه های متعددی در مقطع کاردانی به کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. در مبحث انتخاب داتشگاه توجه به سطح علمی دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از رده بندی علمی دانشگاه ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از بهترین دانشگاه پذیرنده کاردانی به کارشناسی بدون کنکور در رشته دلخواهتان، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه ی کدام دانشگاه بیشتر است؟ شهریه کدام دانشگاه کمتر است؟

میزان شهریه از جمله موارد بسیار مهمی است که بایستی قبل از اقدام به انتخاب رشته، از آن اطلاع داشته باشید. با توجه به اینکه میزان شهریه در هر سال با سال گذشته و در هر نوع از دانشگاه متفاوت است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه ی دانشگاه ها با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. راستی چرا به فکر راه اندازی یک کسب و کار و یا پیدا کردن یک کار پاره وقت در کنار تحصیلتان نیستید؟
نگران شهریه اید؟ جای هیچ نگرانی نیست! برای آگاهی از میزان شهریه و روش های پرداخت آسان آن، مشاوره شغلی و راه اندازی کسب و کار با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در کدام دانشگاه می توانم راحت تر پذیرفته شوم؟

پذیرش بدون کنکور با توجه به سوابق تحصیلی داوطلب و برخی از عوامل دیگر مانند میزان پرطرفداری رشته صورت می پذیرد. به عبارتی با توجه به رده بندی دانشگاه ها بر اساس سطح علمی و امکانات و تجهیزات تحصیلی و رفاهی، میزان تقاضا برای پذیرش متفاوت است. به همین منظور امکان قبول شدن در برخی از دانشگاه ها بسیار بیشتر است. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست دانشگاه هایی که به احتمال بیشتری در آن ها قبول می شوید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از شرایط پذیرش و لیست دانشگاه های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور 99 را مورد بررسی قرار دادیم. در صورت تمایل شما می توانید مقاله کاردانی به کارشناسی بدون کنکور را نیز مطالعه نمایید.